Vier mannen gearresteerd voor haatcampagne tegen Vinícius Júnior
MADRID (ANP) - De Spaanse politie heeft vier mannen aangehouden die worden verdacht van het aanzetten tot een haatcampagne tegen sterspeler Vinícius Júnior van Real Madrid. De mannen moedigden op sociale media fans van Atlético Madrid aan de Braziliaanse aanvaller te discrimineren en beledigen in de thuiswedstrijd tegen Real op 29 september. Volgens de politie riepen de mannen ook op maskers te dragen om niet herkend te worden.
De politie opende het onderzoek na klachten over racisme van de Spaanse La Liga. Mogelijk volgen er nog meer aanhoudingen.
Vinícius is herhaaldelijk mikpunt van racistische uitingen door supporters van Spaanse clubs. In juni werden nog drie aanhangers van Valencia veroordeeld tot celstraffen. Een supporter van Real Mallorca kreeg onlangs een celstraf van een jaar opgelegd. De straf werd omgezet in voorwaardelijk nadat de fan een excuusbrief had geschreven aan de voetballer.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot ziet dat tegenstanders met een andere instelling naar Anfield komen dan afgelopen seizoen. "Teams die nu tegen ons spelen, denken dat ze een resultaat kunnen halen. En dat is dit seizoen al regelmatig gelukt. En zelfs onze moeizame overwinningen hebben hun vertrouwen gevoed dat er iets mogelijk is", zei Slot na het zwaarbevochten 1-1-gelijkspel tegen Sunderland van woensdag op eigen veld.
7 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
10 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
10 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
12 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
12 uur geleden