Vier mannen gearresteerd voor haatcampagne tegen Vinícius Júnior
MADRID (ANP) - De Spaanse politie heeft vier mannen aangehouden die worden verdacht van het aanzetten tot een haatcampagne tegen sterspeler Vinícius Júnior van Real Madrid. De mannen moedigden op sociale media fans van Atlético Madrid aan de Braziliaanse aanvaller te discrimineren en beledigen in de thuiswedstrijd tegen Real op 29 september. Volgens de politie riepen de mannen ook op maskers te dragen om niet herkend te worden.
De politie opende het onderzoek na klachten over racisme van de Spaanse La Liga. Mogelijk volgen er nog meer aanhoudingen.
Vinícius is herhaaldelijk mikpunt van racistische uitingen door supporters van Spaanse clubs. In juni werden nog drie aanhangers van Valencia veroordeeld tot celstraffen. Een supporter van Real Mallorca kreeg onlangs een celstraf van een jaar opgelegd. De straf werd omgezet in voorwaardelijk nadat de fan een excuusbrief had geschreven aan de voetballer.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de achtste keer op rij niet kunnen winnen in de Eredivisie en ziet de degradatiezorgen groter worden. In het Abe Lenstrastadion was sc Heerenveen met 4-1 te sterk.
38 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - PSV heeft de achterstand op Ajax wat betreft behaalde landstitels in de Eredivisie verkleind tot negen. De Eindhovenaren behaalden zondag zonder zelf te spelen hun 27e kampioenschap in Nederland en de derde op rij onder leiding van coach Peter Bosz.
43 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - PSV pakte zondag de zesde landstitel in de laatste achttien jaar.
44 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - In de binnenstad van Eindhoven barst een feest los nadat PSV de landstitel heeft gewonnen. Dat is te zien op live camerabeelden van Omroep Brabant. In de uitgaansstraat Stratumseind zijn veel mensen op de been en hangt rode rook.
47 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Algemeen directeur Jan Willem van Dop van Go Ahead Eagles noemde het "een juiste beslissing" om de ongehoorzame supporters van PEC Zwolle het uitvak uit te sturen bij de IJsselderby. De wedstrijd begon daardoor anderhalf uur later dan gepland.
50 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord kan ook in theorie geen kampioen meer worden. Het elftal van Robin van Persie speelde zondag met 0-0 gelijk uit tegen FC Volendam. Feyenoord heeft met nog vijf wedstrijden te gaan een achterstand van 16 punten op PSV en kan de Eindhovenaren niet meer achterhalen. Feyenoord heeft nog maar 1 punt meer dan nummer 3 NEC.
58 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - PSV heeft voor de 27e keer de landstitel gewonnen. De Eindhovenaren zagen nummer 2 Feyenoord met 0-0 gelijkspelen bij FC Volendam en kunnen met nog vijf speelronden te gaan niet meer worden achterhaald.
59 minuten geleden