Vier mannen gearresteerd voor haatcampagne tegen Vinícius Júnior
MADRID (ANP) - De Spaanse politie heeft vier mannen aangehouden die worden verdacht van het aanzetten tot een haatcampagne tegen sterspeler Vinícius Júnior van Real Madrid. De mannen moedigden op sociale media fans van Atlético Madrid aan de Braziliaanse aanvaller te discrimineren en beledigen in de thuiswedstrijd tegen Real op 29 september. Volgens de politie riepen de mannen ook op maskers te dragen om niet herkend te worden.
De politie opende het onderzoek na klachten over racisme van de Spaanse La Liga. Mogelijk volgen er nog meer aanhoudingen.
Vinícius is herhaaldelijk mikpunt van racistische uitingen door supporters van Spaanse clubs. In juni werden nog drie aanhangers van Valencia veroordeeld tot celstraffen. Een supporter van Real Mallorca kreeg onlangs een celstraf van een jaar opgelegd. De straf werd omgezet in voorwaardelijk nadat de fan een excuusbrief had geschreven aan de voetballer.
Meer uit Voetbal
TORONTO (ANP) - Ghana heeft het eerste WK-duel in groep L in de nacht van woensdag op donderdag met 1-0 gewonnen van Panama. De Afrikanen trokken de winst pas in de blessuretijd van de tweede helft naar zich toe door een doelpunt van Caleb Yirenkyi.
1 uur geledenATLANTA (ANP) - De FIFA heeft sinds de start van het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bijna 400.000 online haatdragende reacties verwijderd. Dat meldt de wereldvoetbalbond woensdagavond (Amerikaanse tijd).
3 uur geledenARLINGTON (ANP) - Engeland is het WK voetbal begonnen met een 4-2-overwinning op Kroatië. De Engelse spits Harry Kane scoorde twee keer in het enerverende duel in Dallas Stadium en bracht zijn totale WK-productie op tien doelpunten.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - Portugal heeft in zijn eerste wedstrijd op het WK voetbal niet kunnen winnen van de Democratische Republiek Congo. De ploeg van sterspeler Cristiano Ronaldo, die met zijn zesde WK-deelname het kersverse record van Lionel Messi evenaarde, kwam in het Houston Stadium niet verder dan 1-1.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse middenvelder Themba Zwane is door de FIFA voor drie wedstrijden geschorst vanwege een overtreding die hij maakte op het WK voetbal. In de openingswedstrijd tegen Mexico (2-0 voor de Mexicanen) maakte Zwane een slaande beweging richting verdediger Roberto Alvarado, waarvoor hij rood kreeg.
9 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Cody Gakpo wil kwalificatie voor de volgende ronde op het wereldkampioenschap met Oranje zaterdag tegen Zweden al veiligstellen. "We zullen de wedstrijd ingaan om te winnen natuurlijk, ook al begrijpen we dat het belangrijk is om vooral niet te verliezen. Daar hebben we de kwaliteiten voor, denk ik", vertelde de linksbuiten na de training op een persconferentie in Kansas City.
9 uur geledenHOUSTON (ANP) - Cristiano Ronaldo begint woensdag om 19.00 uur (Nederlandse tijd) aan zijn zesde WK voetbal met Portugal. De 41-jarige sterspeler staat in de basis voor de eerste wedstrijd van zijn land tegen de Democratische Republiek Congo in het Houston Stadium. Hij evenaart met zijn zesde deelname aan het WK het record van de Argentijn Lionel Messi, die dit toernooi al in actie kwam tegen Algerije.
9 uur geleden