Vier mannen beschuldigd van omvertrekken beeld oud-president VS
WASHINGTON (ANP/AFP) - Vier mannen worden ervan verdacht dat ze hebben geprobeerd een standbeeld van de voormalige president Andrew Jackson omver te trekken. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Het incident gebeurde maandag vlakbij het Witte Huis in Washington tijdens antiracismeprotesten.
Demonstranten gebruikten touwen om het beeld naar beneden te halen. Op basis van videobeelden van de scène werden vier van hen geïdentificeerd. Ze zijn tussen de 20 en 47 jaar oud en werden vrijdag beschuldigd van 'vernietiging van federaal eigendom', een vergrijp waarop een gevangenisstraf van maximaal 10 jaar staat.
Een van hen werd vrijdag gearresteerd en zaterdag voorgeleid aan de rechter, de andere drie zijn nog niet aangehouden, aldus het OM van Washington in een verklaring. "Deze aanklachten zouden een waarschuwing moeten zijn voor degenen die ervoor kiezen standbeelden en monumenten die de hoofdstad van ons land sieren te ontheiligen: uw gewelddadig gedrag en crimineel gedrag worden niet getolereerd", aldus de verklaring.
Jackson was een van de oprichters van de Democratische partij en een van de eerste Democratische presidenten. Hij is een controversiële figuur vanwege een wet uit 1830 waarin staat dat alle inheemse Amerikanen naar het westen van het land moesten worden gedeporteerd, om ze zo te kunnen onderwerpen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Iranoorlog zou tot aan het einde van Donald Trumps presidentschap kunnen voortduren. Daarvoor waarschuwden hoge adviseurs van het Witte Huis, onder wie vicepresident JD Vance en minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, de president tijdens besloten gesprekken. Dat meldde de Wall Street Journal woensdag op basis van Amerikaanse functionarissen.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump liep woensdag vertraging op toen hij vanaf Joint Base Andrews bij Washington wilde vertrekken naar het Republikeinse partijcongres in Dallas. De opblaasbare noodglijbaan van de Air Force One, een cadeau van Qatar, was per ongeluk uitgeklapt.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.
4 uur geledenABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.
5 uur geledenSOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.
6 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.
6 uur geleden