Vier mannen beschuldigd van omvertrekken beeld oud-president VS
WASHINGTON (ANP/AFP) - Vier mannen worden ervan verdacht dat ze hebben geprobeerd een standbeeld van de voormalige president Andrew Jackson omver te trekken. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Het incident gebeurde maandag vlakbij het Witte Huis in Washington tijdens antiracismeprotesten.
Demonstranten gebruikten touwen om het beeld naar beneden te halen. Op basis van videobeelden van de scène werden vier van hen geïdentificeerd. Ze zijn tussen de 20 en 47 jaar oud en werden vrijdag beschuldigd van 'vernietiging van federaal eigendom', een vergrijp waarop een gevangenisstraf van maximaal 10 jaar staat.
Een van hen werd vrijdag gearresteerd en zaterdag voorgeleid aan de rechter, de andere drie zijn nog niet aangehouden, aldus het OM van Washington in een verklaring. "Deze aanklachten zouden een waarschuwing moeten zijn voor degenen die ervoor kiezen standbeelden en monumenten die de hoofdstad van ons land sieren te ontheiligen: uw gewelddadig gedrag en crimineel gedrag worden niet getolereerd", aldus de verklaring.
Jackson was een van de oprichters van de Democratische partij en een van de eerste Democratische presidenten. Hij is een controversiële figuur vanwege een wet uit 1830 waarin staat dat alle inheemse Amerikanen naar het westen van het land moesten worden gedeporteerd, om ze zo te kunnen onderwerpen.
Meer uit Buitenland
BRASÍLIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro heeft dinsdag bij de kiesrechtbank een verzoek ingediend om de kandidatuur van zijn rivaal, president Luiz Inácio 'Lula' da Silva, ongeldig te laten verklaren. Aanleiding voor zijn verzoek is vermeende illegale propaganda die via een WhatsApp-account van de overheid zou zijn verspreid.
2 uur geledenLAHORE (ANP) - Pakistan heeft een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd een online netwerk voor vervalste postzegels en verzendlabels te hebben opgezet. Volgens Amerikaanse aanklagers heeft dit de Amerikaanse postdienst USPS een verlies van meer dan 126 miljoen dollar toegebracht, meldt onder meer The Washington Post.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff heeft woensdag een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Sint-Petersburg, meldt persbureau AFP op gezag van een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Jared Kushner, schoonzoon van president Donald Trump, neemt via een videoverbinding deel aan het gesprek.
4 uur geledenOUAGADOUGOU (ANP/AFP) - De militaire junta in Burkina Faso heeft de doodstraf weer ingevoerd. De onverkozen regering stemde unaniem voor de maatregel, die juist in 2018 was afgeschaft.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met de Russische president Vladimir Poetin gesproken over de vrijlating van Stephan Hubbard, die al ruim vier jaar vastzit in Rusland. Dit zei Trump tegen journalisten bij het Witte Huis.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Het Poolse parlement heeft gestemd voor het versoepelen van de zeer strenge abortuswetten in het land. Daardoor moet het onder meer niet meer strafbaar worden om vrouwen te helpen die hun zwangerschap afbreken. Maar de verwachting is dat de conservatief-nationalistische president van Polen zijn veto zal gebruiken om de versoepeling te blokkeren.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn in Gaza omgekomen na Israëlische aanvallen op verschillende locaties. Dit melden de Palestijnse burgerbescherming en verschillende ziekenhuizen.
9 uur geleden