Vier maanden cel en taakstraf voor dodelijk ongeluk Barendrecht
ROTTERDAM (ANP) - Een 30-jarige man uit Spijkenisse is woensdag veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden voor het veroorzaken van een dodelijk ongeval in Barendrecht en rijden onder invloed. Door het ongeluk kwam de 10-jarige Djive om het leven. Naast de voorwaardelijke celstraf krijgt Jeffrey S. een maximale taakstraf van 240 uur opgelegd.
Het verkeersongeval gebeurde op 7 november 2021. S. reed die zaterdagnacht na een feestje rond 03.00 uur met zijn auto het water in van de Lorentzweg in Barendrecht. Ook de moeder van Djive zat in de auto. Zij heeft direct na het eenzijdige ongeluk geprobeerd haar zoontje te reanimeren.
S. had bijna drie keer zoveel alcohol gedronken als toegestaan. Op zitting verklaarde S. dat hij vijf glazen bacardi-cola op had. "De rechtbank is van oordeel dat de verdachte, doordat hij na gebruik van te veel alcohol is gaan rijden en hij zijn voertuig niet op de weg heeft kunnen houden, aanmerkelijk onvoorzichtig heeft gereden", staat in het vonnis.
Rijbewijs weer terug
De officier van justitie had een celstraf van zes maanden geëist en een rijontzegging van twee jaar. "De rechtbank begrijpt dat voor de nabestaanden van het slachtoffer geen straf hoog genoeg zal zijn en dat zij moeten leven met een enorm verlies. De verdachte zal moeten leren leven met het feit dat hij dit ongeluk en het verlies van de jongen op zijn geweten heeft."
De verdachte kreeg na elf maanden zijn rijbewijs weer terug. Hij heeft op zitting verklaard zijn rijbewijs dringend nodig te hebben voor zijn werk. De rechtbank legt hem daarom geen langere ontzegging van de rijbevoegdheid op.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiële zorgen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
18 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
1 dag geleden