Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vier landen overleggen in Berlijn over Oekraïne

Vier landen overleggen in Berlijn over Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Duitsland, Frankrijk, Oekraïne en Rusland overleggen donderdag in Berlijn over de conflicten tussen Moskou en Kiev. Het overleg van deze vier landen kreeg vorm op een internationale herdenking van D-day in 2014 in Normandië. Deze zogeheten Normandië-overleggroep slaagde er in 2015 in de strijd in Oost-Oekraïne te bezweren met akkoorden die in Minsk (Belarus) werden gesloten.

Daarom is er hoop dat dit overleg ook de verstoorde verhoudingen tussen het Kremlin en het Westen kan helpen verbeteren. De Franse president Emmanuel Macron zei dinsdag nog dat er meer uit dit overleg gehaald kan worden en was daar optimistisch over. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock heeft gezegd dat dit overleg de enige manier is om tot betere verhoudingen met Rusland te komen.

Volgens het Kremlin voeren westerse mogendheden de spanningen op door wapens aan Oekraïne te leveren en plannen te maken voor een lidmaatschap van de NAVO van Oekraïne. Rusland beschouwt bovendien de pro-westerse machtswisseling in Kiev in 2014 als een vooral door de VS bekokstoofde staatsgreep tegen een gekozen pro-Russische president van Oekraïne. Het Westen stelt dat er van een volksopstand sprake was en dat de president daarom ten val kwam. Kort na zijn val brak in het oosten van het land een burgeroorlog uit en lijfde Rusland het schiereiland De Krim in.

Meer uit Buitenland

Gevoelige nederlaag voor Republikeinen bij verkiezing Texas

FORT WORTH (ANP) - De partij van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een gevoelige politieke nederlaag geleden. De Republikein Leigh Wambsganss verloor in een conservatief district een verkiezing voor de Senaat van Texas van de Democraat Taylor Rehmet, berichten media als CBS en CNN.

23 minuten geleden
Rechter beveelt vrijlating 5-jarige jongen na arrestatie door ICE

SAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.

4 uur geleden
Meerderheid Iraaks parlement blijft al-Maliki steunen als premier

BAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.

11 uur geleden
Iran: vooruitgang richting onderhandelingen met VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.

12 uur geleden
Witkoff spreekt van constructieve gesprekken met Rusland

MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.

13 uur geleden
Rechter weigert ICE-operatie in Minnesota stop te zetten

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.

14 uur geleden
Duizenden demonstranten betuigen steun aan Franse politie

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.

16 uur geleden