Vier jaar schorsing voor Franse voetballer Pogba om doping
TURIJN (ANP/AFP) - Voetballer Paul Pogba wordt voor vier jaar geschorst. De 30-jarige Franse middenvelder van Juventus krijgt die straf voor het overtreden van de dopingregels, heeft de Italiaanse club aan persbureau AFP laten weten. De straf is precies zo hoog als het Italiaanse antidopingbureau begin december eiste.
Pogba is al sinds september voorlopig geschorst nadat hij positief had getest op testosteron, een verboden spierversterkend middel. Dat gebeurde bij een dopingcontrole na afloop van het duel met Udinese, in augustus in het openingsweekeinde van de competitie in de Serie A. In oktober werd die uitslag bevestigd bij de contra-expertise. Pogba was in het door 'Juve' met 3-0 gewonnen duel wisselspeler en kwam niet in het veld.
Juventus zegt dat het "kennis neemt" van de beslissing van het Italiaans antidopingtribunaal, die volgde op de vorderingen van de aanklager tegen de 30-jarige middenvelder, in overeenstemming met de wereldantidopingcode.
Voedingssupplement
Met de lange schorsing dreigt voor de 91-voudig international van Frankrijk het einde van zijn loopbaan. Pogba keerde in 2022 terug bij Juventus, de club die hij in 2016 had verruild voor Manchester United. Met die transfer was toen 110 miljoen euro gemoeid, waarmee hij een tijdje als duurste voetballer ter wereld gold. Tot Neymar een jaar later door Paris Saint-Germain werd overgenomen van FC Barcelona.
Door blessures kwam Pogba, die in 2018 met Frankrijk de wereldtitel won, in Turijn de afgelopen anderhalf jaar amper aan spelen toe. Vorig seizoen noteerde hij zes optredens in de Serie A. Dit seizoen kwam hij, nog voor de positieve test bekend was, tot twee invalbeurten.
Volgens Pogba is de positieve test te wijten aan een voedingssupplement dat hem door een dokter in de Verenigde Staten werd voorgeschreven.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
1 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
5 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
6 uur geleden