Vier jaar schorsing voor Franse voetballer Pogba om doping
TURIJN (ANP/AFP) - Voetballer Paul Pogba wordt voor vier jaar geschorst. De 30-jarige Franse middenvelder van Juventus krijgt die straf voor het overtreden van de dopingregels, heeft de Italiaanse club aan persbureau AFP laten weten. De straf is precies zo hoog als het Italiaanse antidopingbureau begin december eiste.
Pogba is al sinds september voorlopig geschorst nadat hij positief had getest op testosteron, een verboden spierversterkend middel. Dat gebeurde bij een dopingcontrole na afloop van het duel met Udinese, in augustus in het openingsweekeinde van de competitie in de Serie A. In oktober werd die uitslag bevestigd bij de contra-expertise. Pogba was in het door 'Juve' met 3-0 gewonnen duel wisselspeler en kwam niet in het veld.
Juventus zegt dat het "kennis neemt" van de beslissing van het Italiaans antidopingtribunaal, die volgde op de vorderingen van de aanklager tegen de 30-jarige middenvelder, in overeenstemming met de wereldantidopingcode.
Voedingssupplement
Met de lange schorsing dreigt voor de 91-voudig international van Frankrijk het einde van zijn loopbaan. Pogba keerde in 2022 terug bij Juventus, de club die hij in 2016 had verruild voor Manchester United. Met die transfer was toen 110 miljoen euro gemoeid, waarmee hij een tijdje als duurste voetballer ter wereld gold. Tot Neymar een jaar later door Paris Saint-Germain werd overgenomen van FC Barcelona.
Door blessures kwam Pogba, die in 2018 met Frankrijk de wereldtitel won, in Turijn de afgelopen anderhalf jaar amper aan spelen toe. Vorig seizoen noteerde hij zes optredens in de Serie A. Dit seizoen kwam hij, nog voor de positieve test bekend was, tot twee invalbeurten.
Volgens Pogba is de positieve test te wijten aan een voedingssupplement dat hem door een dokter in de Verenigde Staten werd voorgeschreven.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
6 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
13 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
1 dag geleden