Vier jaar gevangenisstraf voor ontucht in gezin Enschede
ALMELO (ANP) - Een 29-jarige man is vrijdag veroordeeld voor ontucht met twee minderjarige kinderen uit een gezin uit Enschede en het maken en bezitten van kinderporno. De rechtbank in Almelo legde hem vier jaar cel op, waarvan twee jaar voorwaardelijk. Hij is vrijgesproken van ontucht met een derde kind uit het gezin.
De rechtbank rekent hem het misbruik zwaar aan. De man wist dat hij zich seksueel aangetrokken voelde tot jonge kinderen maar zocht hier geen hulp voor. Hij werd leider bij de scouting en was van plan om op een buitenschoolse opvang te gaan werken. Hij wist zich als vriend binnen te praten bij een kwetsbaar Enschedees gezin. De jonge kinderen werden gedeeltelijk aan zijn zorg toevertrouwd, terwijl hij wist dat hij de verleiding niet zou kunnen weerstaan en dat zijn handelingen strafbaar waren.
Naast de celstraf moet deze man zich laten behandelen en moet hij begeleid gaan wonen. Ook krijgt hij een verbod om met minderjarigen seksueel getint te communiceren.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Een middel dat wordt gebruikt tegen kanker is voorlopig beperkt beschikbaar door problemen bij de productie. Dat houdt de komende maanden aan. Dat meldt het Landelijk Coördinatiecentrum Geneesmiddelen. Door voorraden uit het buitenland te importeren, is het middel in de afgelopen weken wel wat beter beschikbaar geweest.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De zaak tegen Viruswaarheid-voorman Willem Engel, die in hoger beroep is veroordeeld tot een taakstraf van zestig uur voor opruiing in de coronatijd, moet deels opnieuw worden behandeld. Dat adviseert de advocaat-generaal (AG) aan de Hoge Raad.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onderzoekers van de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam trekken een studie naar het gebruik van een pijnmiddel tegen langdurige coronaklachten voorlopig terug. Er is te veel twijfel of het onderzoek wel volgens de regels is verlopen.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag bij de rechtbank hoger beroep aangetekend in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint in Oss. "Het OM kan zich niet verenigen met de overwegingen en de conclusies van de rechtbank", aldus het OM na het bestuderen van het vonnis.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma vindt dat de Universiteit Utrecht meer had moeten doen om de gebouwen te beveiligen tegen bezettingsacties. Haar woordvoerder bevestigt dat na een bericht van RTV Utrecht vrijdag. In de afgelopen jaren hebben pro-Palestijnse activisten meerdere universiteitsgebouwen in het centrum van de stad bezet gehouden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) gelekt. Een woordvoerster van de organisatie zegt na berichtgeving van Argos hierover dat het gaat om mailadressen, telefoonnummers en beveiligingscertificaten van DJI-medewerkers.
4 uur geledenSLEEUWIJK (ANP) - De drie jonge tieners die sinds woensdagavond werden vermist nadat ze vermoedelijk te voet vanuit het Noord-Brabantse dorp Sleeuwijk waren vertrokken, zijn terecht, meldt de politie.
4 uur geleden