Vier jaar gevangenisstraf voor ontucht in gezin Enschede
ALMELO (ANP) - Een 29-jarige man is vrijdag veroordeeld voor ontucht met twee minderjarige kinderen uit een gezin uit Enschede en het maken en bezitten van kinderporno. De rechtbank in Almelo legde hem vier jaar cel op, waarvan twee jaar voorwaardelijk. Hij is vrijgesproken van ontucht met een derde kind uit het gezin.
De rechtbank rekent hem het misbruik zwaar aan. De man wist dat hij zich seksueel aangetrokken voelde tot jonge kinderen maar zocht hier geen hulp voor. Hij werd leider bij de scouting en was van plan om op een buitenschoolse opvang te gaan werken. Hij wist zich als vriend binnen te praten bij een kwetsbaar Enschedees gezin. De jonge kinderen werden gedeeltelijk aan zijn zorg toevertrouwd, terwijl hij wist dat hij de verleiding niet zou kunnen weerstaan en dat zijn handelingen strafbaar waren.
Naast de celstraf moet deze man zich laten behandelen en moet hij begeleid gaan wonen. Ook krijgt hij een verbod om met minderjarigen seksueel getint te communiceren.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De 31-jarige Oekraïner Roman D., verdacht van het neersteken van mensen rond de Dam in maart vorig jaar, zei eind vorig jaar tegen gevangenispersoneel over zijn daden dat hij vindt "dat de belastingbetaler uit Europa moet boeten" voor het financieren van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
42 seconden geledenUTRECHT (ANP) - Nog steeds raken er kuikens, eenden en andere pluimveedieren gewond voordat ze worden geslacht, constateert de NVWA. De waakhond ziet wel dat het percentage dieren dat gewond raakt afneemt.
30 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft woensdag een tweede verdachte aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man in een rolstoel in Utrecht. Het gaat om een 55-jarige man, meldt de politie. Dinsdag werd kort na het incident al een 37-jarige verdachte aangehouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie registreerde vorig jaar een "zorgwekkend hoog" aantal gevallen van antisemitisme, zegt Eddo Verdoner, Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB). Het gaat om 867 gevallen in 2025, vrijwel gelijk aan de 880 meldingen in het jaar ervoor.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar waren er opnieuw meer meldingen van discriminatie. De toename van het aantal meldingen bij twee organisaties kwam door een bericht dat PVV-leider Geert Wilders plaatste op X, staat in een onderzoek dat minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) woensdag in ontvangst neemt.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het valt nog niet uit te sluiten dat patiëntgegevens zijn ingezien tijdens de cyberaanval bij softwareleverancier ChipSoft. Dat zeggen twee ziekenhuizen tegen het ANP na berichtgeving van de NOS.
3 uur geledenEPE (ANP) - Epe legt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) definitief een zogeheten last onder dwangsom op, omdat het niet is gelukt om de noodopvang in het Fletcher Hotel op tijd te sluiten. Het gemeentebestuur heeft besloten dat het opvangorgaan nog een week de tijd krijgt om de opvang te beëindigen. Vanaf 22 april moet het 63.480 euro per dag betalen, met een maximum van 11,4 miljoen euro.
3 uur geleden