Vier jaar dopingschorsing geëist tegen voetballer Pogba
ROME (ANP/AFP) - Tegen de Franse voetballer Paul Pogba is een schorsing van vier jaar geëist wegens overtreding van de dopingregels. Dat heeft een bron rond zijn club Juventus bevestigd na vragen van het Franse persbureau AFP. De Franse international is al sinds september voorlopig geschorst nadat hij positief had getest op testosteron, een verboden spierversterkend middel.
Dat gebeurde bij een dopingcontrole na afloop van het duel met Udinese, in augustus in het openingsweekeinde van de competitie in de Serie A. In oktober werd die uitslag bevestigd bij de contra-expertise. Pogba (30) was in het door Juve met 3-0 gewonnen duel wisselspeler en kwam niet in het veld.
Het Italiaanse antidopingbureau heeft donderdag een verzoek ingediend voor een schorsing van vier jaar. "Ik kan bevestigen dat we deze kennisgeving van de antidopingautoriteit hebben ontvangen", aldus de bron aan AFP. Eerder hadden Italiaanse media er al over geschreven.
Einde loopbaan
Met een schorsing van vier jaar dreigt voor de 91-voudig international van Frankrijk het einde van zijn loopbaan. Pogba keerde in 2022 terug bij Juventus, de club die hij in 2016 had verruild voor Manchester United. Met die transfer was toen 110 miljoen euro gemoeid, waarmee hij een tijdje als duurste voetballer ter wereld gold. Tot Neymar een jaar later door Paris Saint-Germain werd overgenomen van FC Barcelona.
Door blessures kwam hij in Turijn de afgelopen anderhalf jaar amper aan spelen toe. Vorig jaar noteerde hij zes optredens in de Serie A. Dit jaar kwam hij, nog voor de positieve test bekend was, tot twee invalbeurten.
Voedingssupplement
Volgens Pogba is de positieve test te wijten aan een voedingssupplement dat hem door een dokter in de Verenigde Staten werd voorgeschreven. Hij zou een schikkingsovereenkomst - schuld bekennen en een schorsing van twee jaar - geweigerd hebben, waardoor hij nu voor het Italiaans antidopingtribunaal moet verschijnen. Daar riskeert hij de maximumstraf van vier jaar.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
22 minuten geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
2 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
8 uur geleden