Vier jaar dopingschorsing geëist tegen voetballer Pogba
ROME (ANP/AFP) - Tegen de Franse voetballer Paul Pogba is een schorsing van vier jaar geëist wegens overtreding van de dopingregels. Dat heeft een bron rond zijn club Juventus bevestigd na vragen van het Franse persbureau AFP. De Franse international is al sinds september voorlopig geschorst nadat hij positief had getest op testosteron, een verboden spierversterkend middel.
Dat gebeurde bij een dopingcontrole na afloop van het duel met Udinese, in augustus in het openingsweekeinde van de competitie in de Serie A. In oktober werd die uitslag bevestigd bij de contra-expertise. Pogba (30) was in het door Juve met 3-0 gewonnen duel wisselspeler en kwam niet in het veld.
Het Italiaanse antidopingbureau heeft donderdag een verzoek ingediend voor een schorsing van vier jaar. "Ik kan bevestigen dat we deze kennisgeving van de antidopingautoriteit hebben ontvangen", aldus de bron aan AFP. Eerder hadden Italiaanse media er al over geschreven.
Einde loopbaan
Met een schorsing van vier jaar dreigt voor de 91-voudig international van Frankrijk het einde van zijn loopbaan. Pogba keerde in 2022 terug bij Juventus, de club die hij in 2016 had verruild voor Manchester United. Met die transfer was toen 110 miljoen euro gemoeid, waarmee hij een tijdje als duurste voetballer ter wereld gold. Tot Neymar een jaar later door Paris Saint-Germain werd overgenomen van FC Barcelona.
Door blessures kwam hij in Turijn de afgelopen anderhalf jaar amper aan spelen toe. Vorig jaar noteerde hij zes optredens in de Serie A. Dit jaar kwam hij, nog voor de positieve test bekend was, tot twee invalbeurten.
Voedingssupplement
Volgens Pogba is de positieve test te wijten aan een voedingssupplement dat hem door een dokter in de Verenigde Staten werd voorgeschreven. Hij zou een schikkingsovereenkomst - schuld bekennen en een schorsing van twee jaar - geweigerd hebben, waardoor hij nu voor het Italiaans antidopingtribunaal moet verschijnen. Daar riskeert hij de maximumstraf van vier jaar.
Meer uit Voetbal
AUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
3 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
3 uur geledenSINSHEIM (ANP) - Bayern München is zonder te spelen officieus kampioen van Duitsland geworden. De koploper zag nummer 2 Borussia Dortmund met 2-1 verliezen bij Hoffenheim. Bayern kan zondag thuis tegen VfB Stuttgart de titel vastleggen.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
1 dag geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
1 dag geleden