Vier jaar celstraf geëist tegen vrouw van drugsbaas El Chapo
WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben vier jaar cel geëist tegen de echtgenote van de Mexicaanse drugsbaas Joaquin Guzman, beter bekend als El Chapo. De vrouw wordt verdacht van onder meer drugssmokkel en het witwassen van geld.
De 32-jarige Emma Coronel Aispuro zou onder meer als tussenpersoon hebben opgetreden tussen haar man en zijn medewerkers. El Chapo leidde het gewelddadige Sinaloa-drugskartel en werd in 2019 in de Verenigde Staten veroordeeld tot een levenslange celstraf.
De voormalige schoonheidskoningin werd begin dit jaar opgepakt op een vliegveld in de Amerikaanse staat Virginia. Coronel Aispuro gaf afgelopen zomer toe schuldig te zijn. De aanklagers eisen naast een celstraf ook dat de vrouw vijf jaar onder toezicht wordt geplaatst en een boete van 1,5 miljoen dollar (1,3 miljoen euro).
De rechtbank komt 30 november met een uitspraak.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).
1 minuut geledenBRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, heeft de Hongaarse minister Péter Szijjártó gebeld over de berichten dat hij informatie uit EU-vergaderingen zou hebben gelekt aan Rusland. Kallas heeft hem volgens een EU-functionaris gewezen op zijn geheimhoudingsplicht en op het belang van openhartige discussies tussen ministers, zonder dat er anderen meeluisteren.
3 minuten geledenVAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio veroordeelt het Iraanse plan om tolheffing in te stellen voor de schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Hij zei na afloop van overleg met G7-ministers dat de landen die het meest getroffen worden door de heffing zullen moeten helpen om daar iets tegen te doen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Om de ergste humanitaire nood in Iran en omliggende landen te lenigen, zoekt de VN-organisatie voor vluchtelingen, UNHCR, 80 miljoen dollar (69,4 miljoen euro) voor een noodplan. Daarmee moet de meest acute noodhulp tot mei gedekt worden. De hulp is onder meer bestemd voor de circa 1,8 miljoen Afghaanse vluchtelingen in Iran.
1 uur geledenVAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR/AFP) - De G7-landen hebben opgeroepen tot een onmiddellijk einde aan de aanvallen op burgers en civiele infrastructuur in het Midden-Oosten. De buitenlandministers van die club grote industrielanden waren donderdag en vrijdag bijeen nabij Parijs, om te spreken over belangrijke mondiale thema's.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft Pavel Talankin, de maker van de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin, aangemerkt als buitenlandse agent. Moskou gebruikt dat label om kritische individuen en organisaties aan te pakken.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft ondanks wekenlange bombardementen door de VS en Israël mogelijk nog veel raketten over. Ingewijden zeggen tegen persbureau Reuters dat de Verenigde Staten alleen met zekerheid kunnen zeggen dat ongeveer een derde van de Iraanse projectielen is vernietigd.
5 uur geleden