Vier jaar celstraf geëist tegen vrouw van drugsbaas El Chapo
WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben vier jaar cel geëist tegen de echtgenote van de Mexicaanse drugsbaas Joaquin Guzman, beter bekend als El Chapo. De vrouw wordt verdacht van onder meer drugssmokkel en het witwassen van geld.
De 32-jarige Emma Coronel Aispuro zou onder meer als tussenpersoon hebben opgetreden tussen haar man en zijn medewerkers. El Chapo leidde het gewelddadige Sinaloa-drugskartel en werd in 2019 in de Verenigde Staten veroordeeld tot een levenslange celstraf.
De voormalige schoonheidskoningin werd begin dit jaar opgepakt op een vliegveld in de Amerikaanse staat Virginia. Coronel Aispuro gaf afgelopen zomer toe schuldig te zijn. De aanklagers eisen naast een celstraf ook dat de vrouw vijf jaar onder toezicht wordt geplaatst en een boete van 1,5 miljoen dollar (1,3 miljoen euro).
De rechtbank komt 30 november met een uitspraak.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.
5 minuten geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De Congolese medicus en winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede (2018) Denis Mukwege heeft er bij de rebellenbeweging M23 en andere "bezetters" op aangedrongen het vliegveld van de stad Goma in het noordoosten van de Democratische Republiek Congo te heropenen. Dit is volgens hem nodig voor de strijd tegen de uitbraak van het ebolavirus in dat deel van Afrika.
23 minuten geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse oud-premier José Luis Rodríguez Zapatero, naar wie een onderzoek loopt voor misstanden, heeft in een videoboodschap zijn onschuld bepleit. "Ik wil nogmaals benadrukken dat al mijn publieke en privéactiviteiten altijd met absoluut respect voor de wet zijn uitgevoerd."
42 minuten geledenKHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op een markt in het zuiden van Soedan zijn zeker 28 mensen om het leven gekomen, melden autoriteiten in dat land. Ook raakten minstens 23 mensen gewond bij de aanval op Ghubaysh, dat in handen van paramilitaire strijdkrachten is. De gewonden zouden zijn overgebracht naar een lokaal ziekenhuis.
48 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese strijdkrachten hebben eind vorig jaar in het geheim zo'n tweehonderd Russische militairen een training gegeven. Dat meldt persbureau Reuters, dat zich baseert op informatie van Europese inlichtingendiensten en de overeenkomst tussen Rusland en China. Sommige van die militairen zouden later betrokken zijn geweest bij de strijd in Oekraïne.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Duitse oud-bondskanselier Angela Merkel heeft in Straatsburg de Europese Orde van Verdienste in ontvangst genomen. Ze kreeg een staande ovatie in het Europees Parlement voordat ze het EU-erelintje kreeg opgespeld.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Thailand stopt met een maatregel die bedoeld was om meer toeristen te trekken. Het kabinet heeft besloten de regeling voor visumvrij reizen voor bezoeken van maximaal zestig dagen te schrappen. Dit besluit treft vakantiegangers uit Nederland en 92 andere landen.
4 uur geleden