Vier jaar cel voor kind betrekken in sm-relatie (2)
ASSEN (ANP) - Een stel dat de minderjarige dochter van de vrouw betrok bij hun sadomasochistische relatie, is veroordeeld tot een celstraf van vier jaar. De straf valt lager uit dan de geëiste 4,5 jaar cel voor de vrouw en vijf jaar cel voor de man. De rechter vindt deze straf voldoende recht doen aan wat er is gebeurd.
Het vervaardigen, bezitten, verspreiden van kinderporno en het seksueel misbruik van een minderjarige vindt de rechter voor zowel de 42-jarige vrouw uit Beilen als de 50-jarige man uit Wassenaar bewezen. De rechter vindt ook dat de moeder zich schuldig heeft gemaakt aan koppelarij (het aanbieden van haar kind voor ontuchtige handelingen).
Het meisje deed eind 2021 aangifte van seksueel misbruik in de periode van 2014 tot 2017. Ze was acht jaar oud toen dit begon. Het stel zit sinds vorig jaar februari vast, beiden ontkennen het misbruik. De moeder gaf alleen toe dat zij naaktfoto’s van haar dochter maakte, in opdracht van haar ‘meester’. Zij kon hem niets weigeren, zei ze eerder tegen de rechter.
Psychische stoornissen
De vrouw kampt volgens deskundigen met psychische stoornissen waaronder een stressstoornis. Deze stoornissen zijn van invloed geweest in het begaan van de strafbare feiten. Die kunnen haar in verminderde mate worden aangerekend. Bij de man zijn geen stoornissen geconstateerd. Uit testen komt naar voren dat de man narcistische trekken heeft en over weinig empathisch vermogen beschikt. Maar te weinig om te kunnen spreken van een stoornis, concludeerden de deskundigen. De Wassenaarder wordt volledig toerekeningsvatbaar geacht.
De rechter neemt het stel kwalijk dat zij een jong meisje vergaande seksuele handelingen liet verrichten, die ze samen met haar moeder moest doen. De vrouw had haar dochter hierin moeten beschermen, zei de rechter. Daarvoor in de plaats zette zij haar kind in om de seksuele behoeften van de man te bevredigen en daarbij maakte zij misbruik van het vertrouwen dat het kind had in haar moeder.
Misbruik van het overwicht
De man liet het meisje geloven dat het normaal was om deze dingen te doen. Hij maakte misbruik van het overwicht dat hij op haar en haar moeder had, zei de rechter. De man nam geen enkele verantwoordelijkheid voor zijn daden en schoof tijdens het proces de schuld af naar de medeverdachte. De Beilense toonde wel enig besef van het gebeuren en is inmiddels met een behandeling gestart. De kans op herhaling is klein en de rechter vindt een verplichte behandeling daarom niet nodig.
Het stel moet het slachtoffer een schadevergoeding van 17.500 euro betalen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.
1 uur geledenGENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliënten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.
7 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.
7 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Door een of meerdere steekpartijen in Den Helder zijn maandagavond twee mensen gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft drie verdachten aangehouden. Een van de gewonden is tevens verdachte, zei een woordvoerster. De politie zoekt nog uit wat er precies is gebeurd in de Noord-Hollandse havenstad.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.
11 uur geleden