Vier jaar cel voor chauffeur die oud-renner Rebellin doodreed
VICENZA (ANP/DPA) - Een vrachtwagenchauffeur uit Duitsland is in Italië veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf voor de dood van de voormalige Italiaanse wielrenner Davide Rebellin. De regionale rechtbank in de Noord-Italiaanse stad Vicenza heeft de 64-jarige man schuldig bevonden voor de aanrijding met fatale gevolgen. De officier van justitie had vijf jaar gevangenisstraf geëist.
Rebellin werd op 30 november 2022 aangereden door een vrachtwagen met oplegger tijdens een training nabij de stad Montebello Vicentino. De 51-jarige Italiaan had kort daarvoor zijn professionele carrière beëindigd.
De vrachtwagenchauffeur wordt beschuldigd van doodslag en het niet verlenen van hulp. Na de aanrijding verliet hij de plaats van het ongeval en keerde terug naar Duitsland. De man werd vervolgens op grond van een Europees arrestatiebevel gearresteerd en overgebracht naar Italië.
Parijs-Nice
Tijdens zijn carrière zegevierde Rebellin onder meer in de rittenkoersen Tirreno-Adriatico en Parijs-Nice. In 1996 won hij een etappe in de Giro d'Italia. Rebellin was een specialist in eendagskoersen. In 2004 won hij binnen een week de klassiekers Amstel Gold Race, Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik voor het Duitse team Gerolsteiner.
Later kwam Rebellin negatief in het nieuws. Zijn zilveren medaille op de Olympische Spelen van 2008 in Beijing werd hem ontnomen om het bloeddopingmiddel Cera. Hij kreeg een schorsing van twee jaar, maar ontkende tot het laatst dopingovertredingen en bedrog.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
4 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.
16 uur geleden