Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vier jaar cel voor chauffeur die oud-renner Rebellin doodreed

VICENZA (ANP/DPA) - Een vrachtwagenchauffeur uit Duitsland is in Italië veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf voor de dood van de voormalige Italiaanse wielrenner Davide Rebellin. De regionale rechtbank in de Noord-Italiaanse stad Vicenza heeft de 64-jarige man schuldig bevonden voor de aanrijding met fatale gevolgen. De officier van justitie had vijf jaar gevangenisstraf geëist.

Rebellin werd op 30 november 2022 aangereden door een vrachtwagen met oplegger tijdens een training nabij de stad Montebello Vicentino. De 51-jarige Italiaan had kort daarvoor zijn professionele carrière beëindigd.

De vrachtwagenchauffeur wordt beschuldigd van doodslag en het niet verlenen van hulp. Na de aanrijding verliet hij de plaats van het ongeval en keerde terug naar Duitsland. De man werd vervolgens op grond van een Europees arrestatiebevel gearresteerd en overgebracht naar Italië.

Parijs-Nice

Tijdens zijn carrière zegevierde Rebellin onder meer in de rittenkoersen Tirreno-Adriatico en Parijs-Nice. In 1996 won hij een etappe in de Giro d'Italia. Rebellin was een specialist in eendagskoersen. In 2004 won hij binnen een week de klassiekers Amstel Gold Race, Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik voor het Duitse team Gerolsteiner.

Later kwam Rebellin negatief in het nieuws. Zijn zilveren medaille op de Olympische Spelen van 2008 in Beijing werd hem ontnomen om het bloeddopingmiddel Cera. Hij kreeg een schorsing van twee jaar, maar ontkende tot het laatst dopingovertredingen en bedrog.

Meer uit Sport

Start tenniswedstrijden Wimbledon uitgesteld door regen

LONDEN (ANP) - Na warmterecords op de eerste dagen van Wimbledon kampt het grandslamtoernooi in Londen woensdagochtend met regen. De start van de wedstrijden op de buitenbanen is met minimaal 45 minuten uitgesteld. De partijen zouden aanvankelijk om 11.00 uur (lokale tijd) beginnen.

36 minuten geleden
De Jong 'heel blij en opgelucht' na vijfsetter op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.

16 uur geleden
Fransman Rinderknech verrast Zverev in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Alexander Zverev is al in de openingsronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als derde geplaatste Duitse tennisser, die nog altijd wacht op zijn eerste grandslamtitel, liet zich in vijf sets verrassen door de Fransman Arthur Rinderknech: 6-7 (3) 7-6 (8) 3-6 7-6 (5) 4-6.

17 uur geleden
Tennisster Rus strandt in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.

18 uur geleden
Debutant De Jong na vijfsetter naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.

18 uur geleden
Van de Zandschulp blij met 'solide wedstrijd' na zege Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.

19 uur geleden
Van de Zandschulp via Arnaldi naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.

21 uur geleden