Vier jaar cel geëist voor 'haatmisdrijf' tegen Vinícius
MADRID (ANP) - Tegen vier mannen die in januari een pop aan een brug ophingen die Real Madrid-aanvaller Vinícius Júnior moest voorstellen is een gevangenisstraf van vier jaar geëist. De pop, gehuld in het shirt van de Braziliaanse international, hing in een strop aan een brug dicht bij het trainingscentrum van Real Madrid, een daad van fans van Atlético Madrid. Ook hing er een spandoek met de tekst 'Madrid haat Real'.
De pop was opgehangen kort voor de derby tussen beide Madrileense ploegen. De politie arresteerde in mei vier mannen voor hun daad die als een 'haatmisdrijf' werd omschreven. De aanklager beschuldigde de mannen, allen lid van de ultragroep Frente Atlético, van bedreigingen aan het adres van de speler en het schenden van zijn grondrechten. De eis was vier jaar gevangenisstraf.
Vinícius Júnior is in Spanje al meerdere keren racistisch bejegend. In mei klaagde hij over dergelijke beledigingen in het Mestalla-stadion in Valencia. Vinícius zei toen dat racisme in de Spaanse stadions veelvuldig voorkomt. "Het spijt me", schreef hij destijds op Twitter. "Het kampioenschap dat ooit toebehoorde aan Ronaldinho, Ronaldo, Cristiano Ronaldo en Lionel Messi, behoort vandaag toe aan racisten."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
7 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
14 uur geleden