Vier Indiërs opgehangen die vrouw verkrachtten in bus
NEW DELHI (ANP/RTR) - In India zijn vier mannen opgehangen voor het verkrachten van een 23-jarige vrouw in New Delhi in 2012. De groepsverkrachting gebeurde in een rijdende bus en zorgde voor veel ophef in binnen- en buitenland.
De mannen zijn vrijdag geëxecuteerd in de Tihargevangenis, een paar kilometer buiten New Delhi. President Ram Nath Kovind weigerde de vier clementie te verlenen waar ze om hadden gevraagd.
In 2012 vergrepen zes mannen zich aan de studente. De vrouw werd ernstig mishandeld met ijzeren staven en voor dood achtergelaten langs de kant van de weg. Twee weken later overleed ze aan haar verwondingen. Massale protesten tegen vrouwengeweld in India volgden.
Zelfmoord
Van de zes daders heeft een zichzelf in 2013 van het leven beroofd. De zesde verdachte was minderjarig en is in 2015 vrijgelaten.
In een verklaring veroordeelt een woordvoerder van de EU-buitenlanddienst de executie. "De EU herinnert aan haar ondubbelzinnige oppositie tegen de doodstraf in alle omstandigheden. Het is een wrede en onmenselijke straf, die niet helpt als afschrikmiddel en staat voor een onaanvaardbare ontkenning van menselijke waardigheid en integriteit."
De groepsverkrachting is "een gruwelijke misdaad" die de EU "in de meest krachtige bewoordingen" veroordeelt, aldus de verklaring. "Wij betuigen ons medeleven met de familie van het slachtoffer. Daders moeten verantwoordelijk worden gehouden voor hun handelingen en passend gestraft worden."
.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
11 minuten geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
1 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
5 uur geleden