
Vier Indiërs opgehangen die vrouw verkrachtten in bus
NEW DELHI (ANP/RTR) - In India zijn vier mannen opgehangen voor het verkrachten van een 23-jarige vrouw in New Delhi in 2012. De groepsverkrachting gebeurde in een rijdende bus en zorgde voor veel ophef in binnen- en buitenland.
De mannen zijn vrijdag geëxecuteerd in de Tihargevangenis, een paar kilometer buiten New Delhi. President Ram Nath Kovind weigerde de vier clementie te verlenen waar ze om hadden gevraagd.
In 2012 vergrepen zes mannen zich aan de studente. De vrouw werd ernstig mishandeld met ijzeren staven en voor dood achtergelaten langs de kant van de weg. Twee weken later overleed ze aan haar verwondingen. Massale protesten tegen vrouwengeweld in India volgden.
Zelfmoord
Van de zes daders heeft een zichzelf in 2013 van het leven beroofd. De zesde verdachte was minderjarig en is in 2015 vrijgelaten.
In een verklaring veroordeelt een woordvoerder van de EU-buitenlanddienst de executie. "De EU herinnert aan haar ondubbelzinnige oppositie tegen de doodstraf in alle omstandigheden. Het is een wrede en onmenselijke straf, die niet helpt als afschrikmiddel en staat voor een onaanvaardbare ontkenning van menselijke waardigheid en integriteit."
De groepsverkrachting is "een gruwelijke misdaad" die de EU "in de meest krachtige bewoordingen" veroordeelt, aldus de verklaring. "Wij betuigen ons medeleven met de familie van het slachtoffer. Daders moeten verantwoordelijk worden gehouden voor hun handelingen en passend gestraft worden."
.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse autoriteiten hebben een inval gedaan in het hoofdkwartier van Rassemblement National (RN), de uiterst rechtse oppositiepartij van Marine Le Pen. Dat maakte partijkopstuk Jordan Bardella bekend via sociale media.
47 minuten geledenANKARA (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft woensdag de toegang tot bepaalde inhoud van Grok, de AI-chatbot van socialmediaplatform X, geblokkeerd. Volgens de Turkse autoriteiten genereerde de chatbot reacties waarin president Tayyip Erdogan en de stichter van Turkije Mustafa Kemal Atatürk werden beledigd.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP/BELGA) - Hogesnelheidstreinen kunnen woensdag weer van en naar Marseille rijden. Het treinverkeer was dinsdag stilgelegd vanwege de grote natuurbrand in de buurt van de Zuid-Franse stad. Het lokale treinverkeer is nog ernstig verstoord, meldt de Franse spoorwegmaatschappij SNCF.
1 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft een reeks maatregelen tegen corruptie aangekondigd. Hij deed dat in het parlement waar hij na onrust over een corruptieaffaire beklemtoonde zelf schone handen te hebben.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische luchtaanvallen zijn in de nacht van dinsdag op woensdag twintig mensen omgekomen, zei het burgerbeschermingsagentschap van Gaza. Onder de doden zijn ten minste zes kinderen.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - PKK-leider Abdullah Öcalan heeft in gevangenschap aangekondigd dat zijn groep zich snel zal ontwapenen. Hij vroeg het Turkse parlement in een videoboodschap om een commissie op te richten die het vredesproces moet overzien.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een recordaantal van 728 drones en 13 raketten afgevuurd op Oekraïne, zegt de Oekraïense luchtmacht. De stad Loetsk, in het noordwesten van het land, was het voornaamste doelwit van de aanval.
3 uur geleden