Vier handballers sluiten na besmetting weer aan bij Oranje
BOEDAPEST (ANP) - Ook de handballers Samir Benghanem, Jeffrey Boomhouwer en Rutger ten Velde kunnen donderdag met Oranje uitkomen in het laatste duel uit de hoofdronde van het EK in Boedapest. Het drietal behoorde tot de vele coronagevallen in de Nederlandse selectie, die het om 18.00 uur opneemt tegen Kroatië. Eerder op de dag werd al gemeld dat Iso Sluijters terugkeert uit isolatie. De wedstrijdselectie bestaat uit zestien spelers. Lars Kooij neemt plaats op de tribune.
Vanwege eerdere besmettingen zitten Dennis Schellekens, Bart Ravensbergen, Kay Smits, Jasper Adams, keeperstrainer Gerrie Eijlers en bondscoach Erlingur Richardsson nog in quarantaine.
Oranje maakt nog kans op de derde plaats in de groep. Wanneer Montenegro eerder op de dag wint van IJsland en Nederland zelf wint van Kroatië, komt het op doelsaldo aan. Valt dat uit in het voordeel van Nederland, dan volgt vrijdag nog een duel om de vijfde plaats op het EK.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
6 uur geledenROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
15 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
15 uur geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
15 uur geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
16 uur geledenLINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
18 uur geleden