Vier gewonden na brand in flat Arnhem
JAARWISSELINGARNHEM (ANP) - Vier mensen zijn woensdagmorgen vroeg gewond geraakt door een brand in een flat aan het Gelderseplein in die stad. De vier stonden in een lift toen er brand uitbrak in de entree van de flat. Volgens de brandweer hebben zij via de liftkoker veel rook binnengekregen.
De brandweer gaat andere bewoners van de flat met hoogwerkers en ladders uit hun woningen halen. Zij kunnen niet meer op de gebruikelijke manier naar buiten, omdat de brand schade heeft aangericht aan liften en het trappenhuis.
Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. De reddingsoperatie van de brandweer trekt zeer veel bekijks.
Meer uit Binnenland
SCHIEDAM (ANP) - Zorgverzekeraar DSW verhoogt de premie voor zijn basisverzekering volgend jaar met 14,75 euro per maand. Volgens het bedrijf is dat "de grootste premiestijging ooit die DSW genoodzaakt is door te voeren". Wie de verzekering afsluit, betaalt volgend jaar maandelijks 173,25 euro. Dat komt neer op 2079 euro per jaar.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Delen van het gezamenlijke computernetwerk van universiteiten, hogescholen, mbo's en onderzoeksinstellingen zijn woensdag uit voorzorg uitgeschakeld. Aanleiding is de waarschuwing voor kwetsbaarheden in de veelgebruikte programmeertaal PHP.
18 minuten geledenMAARTENSDIJK (ANP) - Drie Nederlanders zijn maandag in Maartensdijk (Utrecht) opgepakt in verband met een plofkraak in de Zwitserse plaats Beringen. Daar werd die nacht een geldautomaat opgeblazen. In het onderzoek namen de Zwitserse autoriteiten contact op met de Nederlandse en de Duitse politie. Daarbij kwam het drietal in beeld, meldt de politie woensdag.
25 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Het is oneerlijk dat treinreizigers meebetalen aan grenscontroles en vliegreizigers niet. Dat vindt reizigersorganisatie Rover. De belangenvereniging hekelt bovendien de organisatie van de grenscontroles voor treinreizen. Daardoor zouden Eurostar-treinen te laat vertrekken en stoelen leeg blijven.
1 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Een dienst waarmee gemeenten, provincies en waterschappen officiële berichten publiceren, is woensdag uit voorzorg uitgeschakeld na een waarschuwing voor kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Volgens het bedrijf NotuBiz zijn er geen aanwijzingen voor een veiligheidslek.
1 uur geledenMEDELLIN (ANP) - In een internationaal drugsonderzoek zijn twee Nederlandse mannen op verzoek van het Openbaar Ministerie (OM) aangehouden in Colombia. Een woordvoerder bevestigt dat na berichtgeving van het AD. Het OM heeft de Colombiaanse autoriteiten nog niet om uitlevering gevraagd. De identiteit van de mannen is nog niet bekendgemaakt.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De insulinepennen die eerder deze maand zijn gestolen bij een Nederlandse groothandel kunnen online worden verkocht. Daarvoor waarschuwt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De dienst heeft dat ook gedeeld met toezichthouders in andere Europese landen.
5 uur geleden