Vier geweldsincidenten in Zeeland, politie vermoedt verband
SCHARENDIJKE (ANP) - In drie Zeeuwse plaatsen hebben zich deze week zeker vier ernstige geweldsincidenten voorgedaan. Daarbij zijn gewonden gevallen. Politie en justitie vermoeden dat er een verband is en onderzoeken de zaak. Mogelijk zijn er nog meer slachtoffers.
Vrijdagochtend was het ernstigste incident. Toen zijn twee 21-jarige mannen uit Breda op een camping aan de Maireweg in Burgh-Haamstede in elkaar geslagen. Ze moesten met meerdere botbreuken in het gezicht naar het ziekenhuis.
Het eerste voorval was zaterdagmorgen 31 juli in de buurt van een strandpaviljoen, aan het begin van de Brouwersdam bij Scharendijke. Een 19-jarige jongeman uit die plaats werd rond 02.30 uur plotseling geslagen. Getuigen zagen de dader wegrennen. Het slachtoffer moest zich laten behandelen bij de huisartsenpost en heeft aangifte gedaan.
Woensdag na middernacht was het bij hetzelfde strandpaviljoen weer raak. Zeker zes jongens schopten een 19-jarige jongen uit Renesse. Die liep verwondingen aan het hoofd op. Ook hij deed aangifte. In Renesse, ook bij de Brouwersdam, werd die nacht een 17-jarige jongen uit Duitsland van zijn fiets beroofd. De twee bedreigers gingen ervandoor. De politie vermoedt dat dit duo ook betrokken was bij enkele andere geweldsincidenten.
De politie onderzoekt de reeks voorvallen en heeft in ieder geval een vermoeden van de identiteit van de verdachten van het meest recente incident op de camping. Omdat er mogelijk meer slachtoffers zijn vraagt de politie om foto's, filmpjes of bewakingsbeelden.
Meer uit Binnenland
WEESP (ANP) - Het explosief dat woensdagmiddag bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp werd gevonden, is een 500-ponder, een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog. Dat meldt een woordvoerder van de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Het gebied eromheen is afgezet en wordt naar verwachting rond 17.15 uur weer vrijgegeven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeven Nederlandse universiteiten zijn geraakt door een cyberaanval op Instructure, het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas. Koepelorganisatie Universiteiten van Nederland (UNL) meldt dat het gaat om de Universiteit van Amsterdam, de Vrije Universiteit Amsterdam, de Erasmus Universiteit Rotterdam, Tilburg University, de Technische Universiteit Eindhoven, Universiteit Maastricht en Universiteit Twente. De universiteiten meldden eerder woensdag dat Instructure hun heeft laten weten dat hun Canvas-omgevingen zijn getroffen.
3 uur geledenWEESP (ANP) - Bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp is een explosief gevonden. Het gebied eromheen is afgezet, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. NS meldt dat het gaat om een bom uit de Tweede Wereldoorlog die onschadelijk moet worden gemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechter heeft woensdag besloten dat de overheid de overeenkomst met IT-dienstverlener Solvinity mag verlengen. Drie burgers waren naar de rechter gestapt om verlenging te voorkomen, omdat zij zich zorgen maken over de voorgenomen overname van het Nederlandse bedrijf Solvinity door een Amerikaans bedrijf.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle vier jaar geëist tegen de 35-jarige Sana C., waarvan een jaar voorwaardelijk. De uit Woerden afkomstige vrouw heeft bekend dat zij als medewerkster van de rechtbank in Amsterdam gegevens uit de systemen voor geld heeft verkocht. Daarnaast zou ze een man voor bijna een ton hebben afgeperst, over een periode van twee jaar.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag vier mensen uit Den Haag aangehouden, omdat ze mogelijk hebben gesjoemeld met 8 miljoen euro aan coronasteun. Tijdens de coronacrisis konden werkgevers met wie het slecht ging geld krijgen van de overheid om salarissen door te betalen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.
5 uur geleden