Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vier Europarlementariërs leggen taken neer om corruptieschandaal

Vier Europarlementariërs leggen taken neer om corruptieschandaal

STRAATSBURG (ANP) - Vier Europarlementariërs hebben voorlopig hun taken neergelegd nu hun naam is gevallen in het schandaal over omkoping door Qatar. De vier sociaaldemocraten bekennen geen schuld, maar doen een stap terug in afwachting van de uitkomst van het justitieonderzoek.

De vier, twee Belgen en twee Italianen, worden bijvoorbeeld genoemd omdat de politie hun kantoren heeft doorzocht of medewerkers verdenkt. De sociaaldemocratische S&D-fractie vroeg Europarlementariërs in zo'n parket om voorlopig niet aan de slag te gaan.

De Waal Marc Tarabella, wiens huis de politie heeft doorzocht, treedt voorlopig helemaal terug als lid van de sociaaldemocratische fractie in het Europees Parlement. Zijn landgenote Marie Arena legt het voorzitterschap van de mensenrechtencommissie neer. De Italiaan Pietro Bartolo ontfermt zich niet langer namens de S&D-fractie over het opheffen van de visumplicht voor Qatar en andere landen. Ook zijn landgenoot Andrea Cozzolino doet een stap terug, bevestigt de fractie.

De prominentste verdachte in het corruptieschandaal, de opgepakte vicevoorzitter Eva Kaili, is door de sociaaldemocraten geroyeerd. Het parlement moet de Griekse ook uit haar ambt van vicevoorzitter zetten, vinden haar partijgenoten.

Meer uit Buitenland

Iran: inlichtingenchef Khademi gedood bij luchtaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - De inlichtingenchef van de Iraanse Revolutionaire Garde, Majid Khademi, is omgekomen bij een Israëlische of Amerikaanse aanval. Dat meldt de Garde op Telegram. Ook staatsmedia melden zijn dood, die het gevolg zou zijn van een luchtaanval.

15 minuten geleden
Bron: Iran wil Straat van Hormuz bij bestand nog niet openen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran is niet bereid weer scheepsverkeer toe te laten in de Straat van Hormuz in het kader van een tijdelijk staakt-het-vuren. Dat meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Volgens Teheran ontbreekt het de VS aan bereidheid om tot een permanent bestand te komen, aldus de functionaris.

50 minuten geleden
Pakistan presenteert plan voor bestand aan Iran en VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Pakistan heeft Iran en de Verenigde Staten een plan voor een einde aan de vijandelijkheden voorgelegd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tweedelige plan zou bestaan uit een onmiddellijk staakt-het-vuren, gevolgd door een akkoord over duurzame vrede.

1 uur geleden
Artemis II-missie bereikt invloedssfeer van de maan

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.

2 uur geleden
Iran meldt doden bij aanvallen op woningen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.

3 uur geleden
President Zuid-Korea betuigt spijt over drone richting noorden

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.

5 uur geleden
Axios: gesprekken VS en Iran gaande over staakt-het-vuren

ARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.

5 uur geleden