Vier Europarlementariërs leggen taken neer om corruptieschandaal
STRAATSBURG (ANP) - Vier Europarlementariërs hebben voorlopig hun taken neergelegd nu hun naam is gevallen in het schandaal over omkoping door Qatar. De vier sociaaldemocraten bekennen geen schuld, maar doen een stap terug in afwachting van de uitkomst van het justitieonderzoek.
De vier, twee Belgen en twee Italianen, worden bijvoorbeeld genoemd omdat de politie hun kantoren heeft doorzocht of medewerkers verdenkt. De sociaaldemocratische S&D-fractie vroeg Europarlementariërs in zo'n parket om voorlopig niet aan de slag te gaan.
De Waal Marc Tarabella, wiens huis de politie heeft doorzocht, treedt voorlopig helemaal terug als lid van de sociaaldemocratische fractie in het Europees Parlement. Zijn landgenote Marie Arena legt het voorzitterschap van de mensenrechtencommissie neer. De Italiaan Pietro Bartolo ontfermt zich niet langer namens de S&D-fractie over het opheffen van de visumplicht voor Qatar en andere landen. Ook zijn landgenoot Andrea Cozzolino doet een stap terug, bevestigt de fractie.
De prominentste verdachte in het corruptieschandaal, de opgepakte vicevoorzitter Eva Kaili, is door de sociaaldemocraten geroyeerd. Het parlement moet de Griekse ook uit haar ambt van vicevoorzitter zetten, vinden haar partijgenoten.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
37 minuten geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
57 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
2 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
2 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
5 uur geleden