Vier Eredivisieduels op zaterdag vervroegd vanwege winterweer
AMSTERDAM (ANP) - De vier voetbalwedstrijden die voor zaterdagavond op het programma staan in de Eredivisie zijn vervroegd in verband met het verwachte winterweer. Ajax wacht een uitwedstrijd tegen Heracles Almelo en PSV speelt uit tegen ADO Den Haag.
"Normaal gesproken wordt bij een verwachte gevoelstemperatuur van -15 graden of lager gekeken of wedstrijden doorgang kunnen vinden of dat de aanvangstijden aangepast kunnen worden", aldus de KNVB. "Omdat de mogelijkheid bestaat dat de gevoelstemperatuur zaterdag later op de avond de -15 graden kan benaderen, vangen de wedstrijden eerder aan."
De aftrap van Heracles - Ajax zou om 21.00 uur plaatsvinden, maar er wordt in Almelo nu om 18.45 uur afgetrapt. Heracles is de nummer 10 van de Eredivisie, Ajax de koploper. ADO Den Haag - PSV gaat van 18.45 naar 16.30 uur. FC Groningen - PEC Zwolle en Sparta Rotterdam - Fortuna Sittard zouden om 20.00 uur aanvangen. Die wedstrijden beginnen nu om respectievelijk 12.00 en 14.15 uur.
Zondag staan er ook vier duels op het programma; onder meer Vitesse, AZ en Feyenoord komen dan in actie. De speelronde wordt vrijdag ingeluid met RKC Waalwijk - FC Emmen. Die wedstrijd is ook vervroegd, van 20.00 naar 18.45 uur.
Afgelopen zondag gingen alle duels in de Eredivisie niet door vanwege de hevige sneeuwval. Op zaterdag werden de meeste wedstrijden vervroegd.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft er alle vertrouwen in dat het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een groot succes wordt. "Het WK 2026 zal het grootste evenement in de historie worden en dit zorgt voor geluk over de hele wereld", zei hij vlak voor de loting in het Kennedy Center van Washington.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft de eerste vredesprijs van de FIFA gewonnen. De president van de Verenigde Staten ontving de onderscheiding tijdens de loting voor het WK uit handen van Gianni Infantino, de voorzitter van de voetbalbond met wie hij de laatste jaren een goede band heeft opgebouwd.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoaches Ronald Koeman en Dick Advocaat van het Nederlands elftal en Curaçao zitten met de Amerikaanse president Donald Trump in de zaal van het Kennedy Center in Washington, waar om 18.00 uur de loting voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begint. Koeman wandelde over de rode loper met Xavi Hernández, die hij nog goed kent van zijn periode bij FC Barcelona.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Kennedy Center in Washington maakt alles en iedereen zich klaar voor de loting voor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De wijde omgeving van het centrum voor uitvoerende kunsten is afgezet. Helikopters hangen in de lucht.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot heeft "als eerste doel" om met regerend kampioen Liverpool terug te keren in de top 4 van de Premier League. Dat zou aan het einde van het seizoen plaatsing voor de Champions League opleveren.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.
6 uur geleden