Vier Eredivisieduels op zaterdag vervroegd vanwege winterweer
AMSTERDAM (ANP) - De vier voetbalwedstrijden die voor zaterdagavond op het programma staan in de Eredivisie zijn vervroegd in verband met het verwachte winterweer. Ajax wacht een uitwedstrijd tegen Heracles Almelo en PSV speelt uit tegen ADO Den Haag.
"Normaal gesproken wordt bij een verwachte gevoelstemperatuur van -15 graden of lager gekeken of wedstrijden doorgang kunnen vinden of dat de aanvangstijden aangepast kunnen worden", aldus de KNVB. "Omdat de mogelijkheid bestaat dat de gevoelstemperatuur zaterdag later op de avond de -15 graden kan benaderen, vangen de wedstrijden eerder aan."
De aftrap van Heracles - Ajax zou om 21.00 uur plaatsvinden, maar er wordt in Almelo nu om 18.45 uur afgetrapt. Heracles is de nummer 10 van de Eredivisie, Ajax de koploper. ADO Den Haag - PSV gaat van 18.45 naar 16.30 uur. FC Groningen - PEC Zwolle en Sparta Rotterdam - Fortuna Sittard zouden om 20.00 uur aanvangen. Die wedstrijden beginnen nu om respectievelijk 12.00 en 14.15 uur.
Zondag staan er ook vier duels op het programma; onder meer Vitesse, AZ en Feyenoord komen dan in actie. De speelronde wordt vrijdag ingeluid met RKC Waalwijk - FC Emmen. Die wedstrijd is ook vervroegd, van 20.00 naar 18.45 uur.
Afgelopen zondag gingen alle duels in de Eredivisie niet door vanwege de hevige sneeuwval. Op zaterdag werden de meeste wedstrijden vervroegd.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
13 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
13 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
15 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
15 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
15 uur geleden