Vier doden na aanval Israël in Zuid-Libanon, Hezbollah vergeldt
BEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op een zuidelijk dorp in Libanon zijn vier mensen uit één familie omgekomen. Dat melden Libanese staatsmedia. De Libanese beweging Hezbollah schoot ter vergelding tientallen raketten op Noord-Israël af.
Volgens het Libanese nationale persbureau was de aanval in de plaats Mais al-Jabal en waren de slachtoffers een man, een vrouw en hun kinderen van 12 en 21 jaar oud. Twee andere mensen raakten gewond.
Het Israëlische leger zei dat "vanochtend gevechtsvliegtuigen een militair terrein in de buurt van Mais al-Jabal hebben getroffen", zonder verdere details te geven.
Onderschept
Hezbollah verklaarde dat het "tientallen Katyusha- en Falaq-raketten" had afgevuurd op Kiryat Shmona in het noorden van Israël "als reactie op de gruwelijke misdaad die de Israëlische vijand in Mais al-Jabal heeft begaan".
Het Israëlische leger zei dat "er ongeveer veertig lanceringen vanuit Libanon geïdentificeerd" zijn. De meeste raketten zouden zijn onderschept en er vielen geen slachtoffers.
Sinds het begin van de oorlog in Gaza zijn de vijandigheden tussen Israël en Hezbollah toegenomen. In die zeven maanden zijn in Libanon volgens tellingen van persbureau AFP bijna 400 mensen gedood. Israëlische autoriteiten melden de dood van elf soldaten en negen burgers door aanvallen van Hezbollah. Aan beide kanten zijn tienduizenden mensen ontheemd geraakt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse staatstelevisie lijkt gehackt te zijn. Er waren zondag korte tijd toespraken te zien van de Amerikaanse president Donald Trump en Reza Pahlavi, de zoon van de laatste Iraanse vorst.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer denkt niet dat de Amerikaanse president Donald Trump echt militaire actie tegen Groenland overweegt. Dat zei hij bij een persconferentie over de hogere importheffingen waarmee Trump dreigt. Die zouden gelden voor de landen die vorige week een klein aantal militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder ook Nederland.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de vredesraad voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat maakte het Kremlin bekend. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.
7 uur geleden