Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vier doden na aanval Israël in Zuid-Libanon, Hezbollah vergeldt

Vier doden na aanval Israël in Zuid-Libanon, Hezbollah vergeldt

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op een zuidelijk dorp in Libanon zijn vier mensen uit één familie omgekomen. Dat melden Libanese staatsmedia. De Libanese beweging Hezbollah schoot ter vergelding tientallen raketten op Noord-Israël af.

Volgens het Libanese nationale persbureau was de aanval in de plaats Mais al-Jabal en waren de slachtoffers een man, een vrouw en hun kinderen van 12 en 21 jaar oud. Twee andere mensen raakten gewond.

Het Israëlische leger zei dat "vanochtend gevechtsvliegtuigen een militair terrein in de buurt van Mais al-Jabal hebben getroffen", zonder verdere details te geven.

Onderschept

Hezbollah verklaarde dat het "tientallen Katyusha- en Falaq-raketten" had afgevuurd op Kiryat Shmona in het noorden van Israël "als reactie op de gruwelijke misdaad die de Israëlische vijand in Mais al-Jabal heeft begaan".

Het Israëlische leger zei dat "er ongeveer veertig lanceringen vanuit Libanon geïdentificeerd" zijn. De meeste raketten zouden zijn onderschept en er vielen geen slachtoffers.

Sinds het begin van de oorlog in Gaza zijn de vijandigheden tussen Israël en Hezbollah toegenomen. In die zeven maanden zijn in Libanon volgens tellingen van persbureau AFP bijna 400 mensen gedood. Israëlische autoriteiten melden de dood van elf soldaten en negen burgers door aanvallen van Hezbollah. Aan beide kanten zijn tienduizenden mensen ontheemd geraakt.

Meer uit Buitenland

VN: minstens 30.000 mensen ontheemd in Libanon

GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.

20 minuten geleden
NAVO ingenomen met overleg over Franse kernwapens

BRUSSEL (ANP) - De NAVO is blij met het overleg dat Frankrijk met acht bondgenoten begint over de verruiming van de bescherming met zijn kernwapens. "We verwelkomen de gelegenheid om het overleg over nucleaire kwesties met Frankrijk uit te bouwen", zegt een NAVO-bron.

36 minuten geleden
Qatar: Iran valt niet alleen militaire doelen aan, maar hele land

DOHA (ANP) - De Iraanse aanvallen op Qatar zijn niet alleen gericht op militaire doelen, maar op het hele grondgebied, zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken tegen Al Jazeera. Volgens Doha heeft Iran onder meer geprobeerd om het internationale vliegveld Hamad aan te vallen.

1 uur geleden
Saudi-Arabië waarschuwt voor escalatie na aanval op ambassade VS

RIYAD (ANP) - Saudi-Arabië heeft woedend gereageerd op de drone-aanval op de Amerikaanse ambassade in hoofdstad Riyad. Het olierijke koninkrijk zegt zich het recht voor te houden om "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de eigen belangen te beschermen, "waaronder de optie om te reageren op de agressie".

1 uur geleden
Trump erkent krapte in Amerikaanse munitievoorraden

ASHINGTON (ANP) - De voorraden van de hoogwaardigste Amerikaanse munitie zijn niet op peil, erkent de Amerikaanse president Donald Trump. De legerleiding heeft gewaarschuwd dat de strijd met Iran bemoeilijkt kan worden door onder meer dreigende tekorten aan luchtverdedigingsraketten en precisiemunitie, meldden Amerikaanse media eerder.

2 uur geleden
Kremlin verwacht door Iran-oorlog geen gesprekken in Abu Dhabi

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin verwacht niet dat er op korte termijn nieuwe onderhandelingen met Oekraïne zullen plaatsvinden in Abu Dhabi, zoals vorige week werd aangekondigd. Door de oorlog in het Midden-Oosten en vergeldingsaanvallen op landen in de regio is volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov een nieuw overleg momenteel moeilijk te plannen.

2 uur geleden
Israël meldt grote aanval op hoofdkwartier Iraans regime

JERUZALEM (ANP) - Israël zegt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een belangrijk complex van het Iraanse regime in Teheran. Daarbij werd een groot aantal bommen afgeworpen, schrijft nieuwssite Times of Israel.

2 uur geleden