Vier doden en drie gewonden door treinongeval Spanje
MADRID (ANP/AFP/RTR) - Vier mensen zijn zondag om het leven gekomen en drie anderen raakten gewond toen ze een spoorweg overstaken en daarbij door een trein geraakt werden. Het ongeval gebeurde rond 20.30 uur in de buurt van Montmeló, een Spaanse gemeente zo'n twintig kilometer ten noorden van Barcelona.
Volgens de hulpdiensten kwamen drie mensen ter plaatse om het leven, een vierde persoon stierf in het ziekenhuis na een hartstilstand.
Spaanse media melden dat zondagavond in de buurt een muziekfestival werd gehouden. "We hebben gezocht naar mogelijke andere slachtoffers. We hebben niemand anders gevonden. We hebben ook geholpen het gebied te evacueren en de gewonden naar de ambulances te brengen", schreef de regionale brandweer op X, voorheen Twitter.
Hulpdiensten stuurden negen ambulances en een helikopter. De ongeveer 170 mensen aan boord van de trein hadden geen medische bijstand nodig. Het treinverkeer langs een deel van de lijn werd na het dodelijke ongeval opgeschort.
De Spaanse minister van Transport Raquel Sánchez bood haar condoleances aan aan de families van de slachtoffers en sprak op sociale media haar steun uit voor de hulpverleners die "met deze zeer moeilijke situatie" te maken hadden.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
22 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden, schrijft de Leipziger Volkszeitung.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
1 uur geledenBERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) ontkent dat er een fregat is beschoten in de Straat van Hormuz. Iraanse staatsmedia meldden eerder een raketaanval op het Amerikaanse schip, maar volgens de Amerikanen is dat niet waar.
5 uur geleden