
Vier doden door schietpartij in New York, onder wie agent
NEW YORK (ANP) - Bij een schietpartij in Manhattan in New York zijn maandagavond (lokale tijd) vier mensen doodgeschoten, heeft de burgemeester van New York, Eric Adams, op een persconferentie bekendgemaakt. Een van de dodelijke slachtoffers is een 36-jarige politieagent. Drie onschuldige burgers, twee mannen en een vrouw, kwamen om, aldus Adams. Een vijfde persoon werd neergeschoten en raakte zwaargewond.
De schietpartij vond plaats in een wolkenkrabber aan Park Avenue in het hart van de stad. De schutter stapte uit een dubbel geparkeerde BMW en liep met een M4-geweer richting de ingang van het gebouw, aldus politiechef Jessica Tisch. Zo'n geweer is volgens The New York Times vergelijkbaar met het semiautomatische vuurwapen AR-15. Bij binnenkomst schoot hij direct de politieagent neer en vuurde hij een kogelregen af op een vrouw die dekking zocht achter een pilaar.
De verdachte liet een vrouw ongeschonden uit de lift stappen en ging vervolgens naar de 33e verdieping, waar hij een vrouw doodschoot. Op die verdieping bevindt zich het kantoor van het bedrijf Rudin Management, aldus Tisch. In het pand bevinden zich verder onder meer investeringsbedrijf Blackstone en het hoofdkantoor van de National Football League (NFL).
Massaschietpartij
De schutter, de 27-jarige Shane Tamura, komt uit Las Vegas. Hij handelde vermoedelijk alleen. De afgelopen dagen reed hij vanuit zijn thuisstaat Nevada via Colorado, Nebraska en Iowa, het District of Columbia en New Jersey naar New York. Hij was daar pas maandagmiddag aangekomen. In de auto van de verdachte werd onder meer een revolver en meer munitie gevonden.
Over het motief van de schutter is niets bekend. Hij is omgekomen door een schotwond, aldus de politiechef. Hij heeft zichzelf waarschijnlijk van het leven beroofd.
Volgens CNN is het de 254e massaschietpartij dit jaar in de Verenigde Staten. Er is sprake van een massaschietpartij als er vier of meer slachtoffers zijn, de schutter niet meegerekend.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Ruim 500.000 demonstranten zijn in Frankrijk donderdag de straat opgegaan uit protest tegen de voorgenomen bezuinigingen, schatten de autoriteiten. In Parijs ging het om circa 55.000 mensen. Vakbond CGT spreekt zelfs van ruim 1 miljoen deelnemers. Door het hele land waren er opstootjes.
21 minuten geledenAYLESBURY (ANP) - De doodgeschoten rechts-conservatieve activist Charlie Kirk had president van de Verenigde Staten kunnen worden, zegt president Donald Trump. Dat heeft hij Kirk naar eigen zeggen voorgehouden.
29 minuten geledenAMMAN (ANP/AFP/RTR) - Jordanië heeft de aanslag op de grens met de bezette Westelijke Jordaanoever veroordeeld, meldt staatspersbureau Petra. Bij die schietpartij bij de Allenbybrug kwamen twee Israëliërs om het leven. Het zou gaan om twee militairen van rond de 20 en 60 jaar. De schutter, volgens Jordanië een 57-jarige man die de afgelopen maanden zou hebben gewerkt als vrachtwagenchauffeur voor noodhulpzendingen bestemd voor Gaza, zou zijn gedood. Jordanië heeft een onderzoek ingesteld.
52 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties stemt vrijdag over het opnieuw instellen van sancties tegen Iran, meldt de raad. Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland hadden daarom gevraagd. Die landen stellen dat Iran zich niet aan de afspraken uit de nucleaire deal houdt. De Franse president Emmanuel Macron gaat ervan uit dat de sancties snel terugkeren.
1 uur geledenAYLESBURY (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag tijdens zijn staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk gezegd dat de talkshow van Jimmy Kimmel terecht van de buis wordt gehaald.
1 uur geledenAYLESBURY (ANP) - De erkenning van een Palestijnse staat is een twistpunt tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk, zegt de Amerikaanse president Donald Trump op staatsbezoek bij de bondgenoot. De Britse premier Keir Starmer ontkent dat hij de voorgenomen erkenning heeft uitgesteld om de stemming tijdens het bezoek niet te bederven.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een bij het grote publiek tot nog toe onbekende Picasso wordt geveild in het Parijse veilinghuis Hôtel Drouot. Het "exceptionele" portret van zijn muze Dora Maar, getiteld "Buste van een vrouw met gebloemde hoed", dateert van 1943 en is buiten een kleine kring rond Picasso nooit te zien geweest. De waarde van het werk wordt geschat op minimaal 8 miljoen euro.
2 uur geleden