Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vier demonstraties aangemeld voor Prinsjesdag in Den Haag

Vier demonstraties aangemeld voor Prinsjesdag in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Vier groepen willen dinsdag, op Prinsjesdag, demonstreren in Den Haag. Het gaat volgens de gemeente om studenten, om de vereniging Kerk en Vrede, om voorstanders van de republiek en om tegenstanders van de overheid. Ze hebben hun protest aangemeld.

De gemeente Den Haag meldt niet welke groep waar demonstreert. Een 'parallelbaan' aan het Lange Voorhout, langs de route van de Glazen Koets, is een van de locaties waar mensen kunnen betogen. Demonstranten kunnen ook terecht aan de Lange Vijverberg, de straat die aan de Hofvijver ligt en uitkijkt op onder meer het Torentje van de minister-president. Verder is de Laan van Reagan en Gorbatsjov bij station Den Haag Centraal aangewezen als locatie.

De organisatie Republiek (voorheen het Republikeins Genootschap) kondigt aan "langs de kant van de route" te staan.

Meer uit Binnenland

Groen gas gaat huishouden circa 15 euro per jaar extra kosten

DEN HAAG (ANP) - De verplichte bijmenging van groen gas gaat huishoudens naar schatting 15 euro per jaar extra kosten op hun energierekening. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De D66-bewindsvrouw heeft het langverwachte wetsvoorstel voor de bijmengverplichting naar de Tweede Kamer gestuurd.

9 minuten geleden
Politie ziet enorme stijging aantal plofkraken

DEN HAAG (ANP) - Het aantal plofkraken in Nederland is volgens de politie aanzienlijk gestegen: van vier in 2025 naar vijftien in 2026. Daarbij is geteld tot 14 mei. In 2024 waren er negen gevallen, in 2023 acht.

16 minuten geleden
Rode Kruis zet vijf tenten tegen zon neer voor azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis gaat vijf tenten neerzetten voor het aanmeldcentrum in Ter Apel. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om onder te slapen, zegt een woordvoerder. "Het gaat om open tenten." Naar verwachting worden de tenten rond 14.00 uur geplaatst.

32 minuten geleden
Ex-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht ook verdacht van ontucht

ROTTERDAM (ANP) - De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J., die vastzit voor het bezit van kinderporno, wordt door het Openbaar Ministerie ook beschuldigd van ontucht. Hij wordt ervan verdacht dat hij tussen 2005 en 2016 een jonge man zou hebben gedwongen tot ontucht. Het slachtoffer was veel jonger.

1 uur geleden
Man in rolstoel die overleed slachtoffer aanzuiging trein

AMSTERDAM (ANP) - De man die donderdagmiddag in zijn rolstoel bij een ongeluk op een treinstation overleed, werd door een aanzuigende werking van een passerende trein richting het spoor getrokken. De politie bevestigt berichtgeving hierover door Het Parool.

1 uur geleden
Twee mannen opgepakt om servers achter Russische cyberaanvallen

DEN HAAG (ANP) - Twee mannen zijn gearresteerd omdat ze Rusland zouden hebben geholpen met het uitvoeren van cyberaanvallen en het verspreiden van desinformatie. Daarmee hebben ze Europese sancties tegen Rusland omzeild, denkt de fiscale recherche FIOD. Datacentra bij Schiphol en in Dronten zijn doorzocht. Daarbij zijn meer dan achthonderd servers in beslag genomen.

2 uur geleden
Rode Kruis: hitte voor wachtende asielzoekers Ter Apel zorgelijk

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich zorgen over het welzijn van de asielzoekers die buiten bij het aanmeldcentrum in Ter Apel wachten. De komende dagen loopt de temperatuur op tot boven de 25 graden. Op het terrein voor de opvanglocatie is nauwelijks schaduw.

2 uur geleden