
Vier dagen op rij meer dan duizend coronadoden in VS
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten registreerden vrijdag volgens een telling van persbureau Reuters voor de vierde dag op rij meer dan duizend sterfgevallen als gevolg van Covid-19. Begin juni was de laatste keer dat de VS vier dagen achter elkaar meer dan duizend doden per dag noteerden.
Tot dusverre hebben in juli 19 Amerikaanse staten volgens een Reuters-telling dagrecords verbroken als het gaat om gestorven coronaslachtoffers. Texas verloor woensdag een recordaantal van 206 levens, Florida kende donderdag een recordgroei van 173 doden en het record van Californië stond woensdag op 159.
Het aantal Amerikaanse coronadoden steeg vrijdag met 1019 en bedraagt nu 145.352. De dagen daarvoor stierven respectievelijk 1140, 1135 en 1141 inwoners aan de gevolgen van de longziekte. Minimaal 68.800 Amerikanen raakten vrijdag besmet, sinds de virusuitbraak zijn meer dan 4 miljoen mensen in het land geïnfecteerd geraakt.
Hoewel de sterfte in het Noord-Amerikaanse land voor de tweede week op rij toeneemt, blijven de aantallen ver onder het niveau van april. Toen kwamen gemiddeld 2000 mensen per dag om. De uitbraak in maart en april heeft veel verpleeghuizen geteisterd, terwijl de infecties deze zomer bij jongere, gezondere personen hebben plaatsgevonden. Ziekenhuizen hebben ook betere behandelingen gevonden, zoals het op de buik leggen van patiënten en het gebruik van het antivirale middel Remdesivir.
Meer uit Buitenland
DONETSK (ANP/AFP) - De Russische krijgsmacht heeft dinsdag 110 vierkante kilometer veroverd in Oekraïne, volgens een analyse van persbureau AFP op basis van de denktank Institute for the Study of War (ISW). Dat is de grootste terreinwinst in 24 uur sinds mei 2024.
20 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is aangekomen in Duitsland, bij het kantoor van bondskanselier Friedrich Merz. Hij ontmoet de Duitse regeringsleider voorafgaand aan digitale besprekingen met onder anderen de Amerikaanse president Donald Trump, NAVO-topman Mark Rutte en Europese bondgenoten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft het gesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump, de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en een aantal Europese leiders afgedaan als "onbelangrijk". Zelensky en de Europeanen hopen Trumps standpunten nog te kunnen bijsturen voor zijn ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin komende vrijdag.
1 uur geledenGRAVELINES (ANP/AFP) - Een door kwallen stilgelegde kerncentrale aan de Franse kust wordt weer in werking gesteld, meldt het getroffen elektriciteitsbedrijf EDF. De eerste kernreactor doet het weer en de overige worden in gereedheid gebracht.
1 uur geledenANCHORAGE (ANP) - Het gesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin komende vrijdag vindt plaats op een luchtmachtbasis, melden Amerikaanse media als CNN en The New York Times. Bronnen binnen het Witte Huis zeggen tegen hen dat de twee wereldleiders elkaar ontmoeten op de basis Elmendorf-Richardson in Anchorage, de grootste stad van Alaska.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische legerleider Eyal Zamir heeft het "hoofdconcept" van een nieuw aanvalsplan in de Gazastrook goedgekeurd, staat in een verklaring van de krijgsmacht. Volgens Israëlische media was Zamir een tegenstander van een nieuw offensief, maar lijkt hij nu bereid om dat uit te voeren.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Oekraïense leider Volodymyr Zelensky komt woensdag naar Berlijn en neemt deel aan een videogesprek van bondskanselier Friedrich Merz met de Amerikaanse president Donald Trump. Het gesprek is er een van een reeks die woensdag op het programma staat waarbij Europese leiders en Trump vooruitblikken op de topontmoeting van Trump met de Russische president Vladimir Poetin vrijdag in Alaska.
5 uur geleden