Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vier coronapatiënten meer op de ic, 'geen reden tot zorg'

Vier coronapatiënten meer op de ic, 'geen reden tot zorg'

ROTTERDAM (ANP) - Het aantal coronapatiënten op de intensive care is gestegen van 55 naar 59. Een geringe stijging en geen reden tot zorg, "eens te meer omdat het aantal patiënten met Covid-19 in de kliniek afneemt", zegt Ernst Kuipers, voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg.

Op de verpleegafdelingen liggen nu 194 mensen met Covid-19, de ziekte die door het coronavirus wordt veroorzaakt. Dat zijn er 27 minder dan op zondag. Voor het eerst in lange tijd ligt dat aantal onder de tweehonderd. In totaal liggen nu 253 coronapatiënten in een ziekenhuis, 23 minder dan op zondag.

De intensive cares behandelen 512 mensen met andere aandoeningen, 61 minder dan op zondag. Dat betekent dat in totaal 571 mensen op een ic liggen. Normaal gesproken zijn dat er zo'n 900. De reguliere zorg voor bijvoorbeeld kankerpatiënten en mensen met ernstige hartklachten komt maar moeilijk op gang. "We moeten mensen overtuigen dat ze veilig naar een huisarts en een ziekenhuis kunnen gaan", zegt Diederik Gommers, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Intensive Care.

Beter weer en meer testcapaciteit

Nu het zomer wordt, ziekenhuizen het rustig hebben en het aantal nieuwe besmettingen laag blijft, wordt het volgens Kuipers tijd "om goed te onderzoeken welke versoepeling als volgende stap mogelijk is. We weten nu meer over het virus, we hopen dat het weer ons gunstig gezind is en we hebben meer testcapaciteit. Maar we kunnen niet alle maatregelen overboord gooien."

Volgens Kuipers is het vooral belangrijk om goed handen te wassen en bij klachten in zelfisolatie te gaan. Als mensen daarnaast bereid zijn om zichzelf te laten testen en als er een corona-app is, "zul je vanzelf zien dat de 1,5 meterregel versoepeld kan worden". De grootste recente uitbraken waren op het werk en in de kerk. "Als dat de belangrijkste risicofactor is, is het logisch dat je blijft zoeken naar voldoende afstand. Dat dit niet altijd lukt is een gegeven, maar je zoekt er wel naar."

Vooral het reproductiegetal is belangrijk. Dit cijfer geeft aan hoe snel het coronavirus zich verspreidt door Nederland. Het hangt nu rond de 1. Gommers hoopt dat het getal de komende weken zakt naar ongeveer 0,5. "Het is een grote stap om beperkingen los te laten. Dat kun je pas doen als je weet dat het virus aan het uitdoven is. Daar hebben we nu geen aanwijzingen voor."

Meer uit Gezond

Senaat VS achter benoeming vaccincriticus Kennedy tot minister

WASHINGTON (ANP/RTR) - Robert F. Kennedy jr. wordt de nieuwe Amerikaanse minister van Volksgezondheid. De Senaat heeft ingestemd met zijn benoeming.

12 uur geleden
Nieuwe pictogrammen moeten medicijngebruiker duidelijkheid geven

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe, eenduidige set pictogrammen moet medicijngebruikers voortaan meer duidelijkheid geven over het gebruik en de werking van hun medicatie. Het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) heeft de icoontjes samen met allerlei brancheorganisaties ontwikkeld. Het zijn er vijftig in totaal. Ze zijn getest in apotheken en drogisterijen en ook onder laaggeletterde proefpersonen.

1 dag geleden
Griepepidemie lijkt af te vlakken, aantal meldingen iets lager

DEN HAAG (ANP) - De griepepidemie lijkt af te vlakken. Dat concludeert onderzoeksinstituut Nivel. Vorige week zijn 104 op elke 100.000 mensen met griepklachten naar de huisarts gegaan. Dat is vrijwel gelijk aan een week eerder. Uit monsters blijkt dat de meeste mensen daadwerkelijk influenza onder de leden hebben.

1 dag geleden
Personeelstekort in zorg mogelijk nog groter dan eerder gedacht

DIEMEN (ANP) - Op basis van de huidige trends loopt het personeelstekort in de zorg op tot bijna 300.000 werknemers in 2034. Dat stelt Bart van Krimpen, data- en arbeidsmarktanalist bij Randstad Nederland.

1 dag geleden
Kamer steunt NSC-plan: sigaret al in 2028 alleen in tabakszaak

DEN HAAG (ANP) - Nicotineproducten mogen, als het aan de Tweede Kamer ligt, in plaats van in 2032 al in 2028 alleen in tabaksspeciaalzaken worden verkocht. NSC vond een meerderheid bij de oppositie voor het plan, waar haar regeringspartners juist snoeihard tegen zijn.

2 dagen geleden
Aantal besmettingen loopt op na uitbraak ebolavirus in Oeganda

KAMPALA (ANP/RTR/DPA) - In Oeganda is het aantal vastgestelde besmettingen met het ebolavirus opgelopen tot negen. In het Afrikaanse land werd eind vorige maand de eerste infectie in meer dan twee jaar gemeld.

2 dagen geleden
Mantelzorg bij dementie in grote stad vaak zwaarder

AMERSFOORT (ANP) - In grote steden voelen de mantelzorgers van mensen met dementie zich vaker overbelast dan die in kleinere gemeenten, meldt Alzheimer Nederland op basis van de zogenoemde Dementiemonitor, die wordt gemaakt met kennisinstituut Nivel.

2 dagen geleden