Vier Britse kernreactoren blijven toch langer open
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Vier Britse kernreactoren blijven langer in bedrijf dan gepland. De reactoren zijn voorlopig onmisbaar om de klimaatdoelstellingen van het Britse kabinet te halen.
Twee reactoren - Hartlepool en Heysham 1 - die oorspronkelijk in 2026 zouden sluiten, blijven een jaar langer open. Twee andere reactoren - Heysham 2 en Torness - produceren tot 2030 in plaats van tot 2028.
De beslissing om de reactoren langer in bedrijf te houden volgt op een grondige inspectie. De vier reactoren zijn samen goed voor 4,6 gigawatt aan capaciteit. De Britten vertrouwen steeds meer op hernieuwbare energie, maar de kernreactoren zijn nodig als er geen zon is, en windmolens geen stroom opwekken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft een miljardenclaim van Shell afgewezen. De gastak van Shell had een vergoeding van enkele chemiebedrijven geƫist omdat die de prijs van ethyleen jarenlang te laag zouden hebben gehouden. Ethyleen is een vloeibaar gas dat de basis vormt voor onder meer plastic verpakkingen.
3 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het tweede kwartaal van 2026 met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het eerste kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van voorlopige cijfers. De economie van het eurogebied laat daarmee weer een groei zien, na een nulgroei in het eerste kwartaal. De groei viel ook hoger uit dan economen hadden verwacht.
1 uur geledenSEOUL (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung heeft afgelopen kwartaal opnieuw veel meer winst gemaakt door de extreme vraag naar geheugenchips voor AI-datacenters. De grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld verwacht dat het al nijpende tekort volgend jaar verder toeneemt. De prijzen zijn omhooggeschoten, waardoor de smartphonedivisie van het concern het eerste verlies ooit noteerde.
1 uur geledenHERAKLION (ANP) - Corendon heeft op Kreta ook "enkele tientallen reizigers" uit voorzorg naar een ander hotel verplaatst vanwege de bosbrand die woedt op het Griekse eiland. Dit gebeurde woensdagavond, laat een woordvoerder van de reisorganisatie weten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU heeft donderdag de aanbesteding uitgeschreven voor de bouw van zeven AI-gigafabrieken, meldt de Europese Commissie. De gigafabrieken werden in het voorjaar van 2025 aangekondigd, met als wens de technologische onafhankelijkheid van de EU te vergroten.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/RTR) - De Duitse economie is in het tweede kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht. Volgens het Duitse statistiekbureau Destatis steeg het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, met 0,2 procent. Economen hadden gerekend op een kleinere groei van 0,1 procent door de gevreesde impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de grootste economie van Europa.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft een contract binnengehaald voor de modernisering van het F123-fregat Bayern van de Duitse marine. De opdracht heeft een waarde van enkele honderden miljoenen euro's.
1 uur geleden