Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vier 'bids' voor WK vrouwenvoetbal 2023

Vier 'bids' voor WK vrouwenvoetbal 2023

SYDNEY (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft vier inzendingen gekregen voor het organiseren van het WK voetbal voor vrouwen in 2023. Er zit een gezamenlijk bid bij van Australië en Nieuw-Zeeland. De andere drie gegadigden zijn Brazilië, Colombia en Japan.

De deadline voor de officiële kandidaatstelling liep vrijdag af. De FIFA maakt in juni 2020 op een congres in Addis Abeba bekend wie in 2023 het WK voor vrouwen mag organiseren. Het WK van 2019 vond plaats in Frankrijk. Het elftal van de Verenigde Staten won de finale van Nederland.

Zuid-Korea was een van de landen die zijn kandidatuur voor het verstrijken van de deadline introk. De bond van dat land wilde aanvankelijk een gezamenlijk bid indienen met buurland Noord-Korea, maar de betrekkingen tussen beide landen zijn zodanig verslechterd, dat van die plannen niets terechtkomt. Zuid-Korea wil het toernooi ook niet in zijn eentje organiseren.

Meer uit Voetbal

Manchester City wint na rode kaart Gravenberch ruim bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft ook de zesde competitiewedstrijd van dit seizoen in de Premier League gewonnen. De koploper nam in de topper tegen Liverpool na rust afstand: 0-3.

1 uur geleden
FC Groningen boekt in Eredivisie ruime zege bij Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - FC Groningen is in de Eredivisie naar de zesde plaats gestegen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 5-1 te sterk voor Excelsior. FC Groningen heeft na zes speelronden 14 punten en ontvangt volgende week zondag nummer 5 Ajax, dat op 15 punten staat.

1 uur geleden
Lazio na thuiszege op Monza naast koploper Inter in Serie A

ROME (ANP) - Lazio is na zes speelronden de gedeelde koploper in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won voor eigen publiek met 3-1 van Monza en profiteerde daarmee van het puntenverlies van stadgenoot AS Roma, eerder op zondag bij Como (0-0).

3 uur geleden
SC Cambuur vergroot problemen van PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Nicolas Binder heeft SC Cambuur aan een belangrijke uitzege op PEC Zwolle geholpen. De invaller uit Oostenrijk schoot de bal in de 83e minuut na een geslaagde actie hoog in het doel (0-1).

4 uur geleden
ADO Den Haag houdt met tien man stand bij Telstar en pakt punt

VELSEN (ANP) - ADO Den Haag heeft voor de derde keer dit seizoen een punt gepakt in de Eredivisie. Het elftal van trainer Robin Peter speelde een groot deel van de uitwedstrijd tegen Telstar met een man minder na een rode kaart voor de jarige Milan Hokke, maar wist stand te houden: 2-2.

4 uur geleden
Feyenoord rouwt om overleden oudste ex-speler (101) van de club

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord rouwt om het overlijden van Henk van der Bijl. De doelman, die in de jaren veertig en vijftig 210 wedstrijden voor de Rotterdammers speelde, was de oudst nog levende speler van de club. Hij is 101 jaar geworden, meldt de koploper van de Eredivisie.

4 uur geleden
Seedorf nieuwe trainer van Depay bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Clarence Seedorf is de nieuwe trainer van Corinthians. Dat meldt de Braziliaanse club, die eerder deze week Fernando Diniz ontsloeg vanwege teleurstellende resultaten.

4 uur geleden