Vier 'bids' voor WK vrouwenvoetbal 2023
SYDNEY (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft vier inzendingen gekregen voor het organiseren van het WK voetbal voor vrouwen in 2023. Er zit een gezamenlijk bid bij van Australië en Nieuw-Zeeland. De andere drie gegadigden zijn Brazilië, Colombia en Japan.
De deadline voor de officiële kandidaatstelling liep vrijdag af. De FIFA maakt in juni 2020 op een congres in Addis Abeba bekend wie in 2023 het WK voor vrouwen mag organiseren. Het WK van 2019 vond plaats in Frankrijk. Het elftal van de Verenigde Staten won de finale van Nederland.
Zuid-Korea was een van de landen die zijn kandidatuur voor het verstrijken van de deadline introk. De bond van dat land wilde aanvankelijk een gezamenlijk bid indienen met buurland Noord-Korea, maar de betrekkingen tussen beide landen zijn zodanig verslechterd, dat van die plannen niets terechtkomt. Zuid-Korea wil het toernooi ook niet in zijn eentje organiseren.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
1 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
3 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
3 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
6 uur geleden