Vier 'bids' voor WK vrouwenvoetbal 2023
SYDNEY (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft vier inzendingen gekregen voor het organiseren van het WK voetbal voor vrouwen in 2023. Er zit een gezamenlijk bid bij van Australië en Nieuw-Zeeland. De andere drie gegadigden zijn Brazilië, Colombia en Japan.
De deadline voor de officiële kandidaatstelling liep vrijdag af. De FIFA maakt in juni 2020 op een congres in Addis Abeba bekend wie in 2023 het WK voor vrouwen mag organiseren. Het WK van 2019 vond plaats in Frankrijk. Het elftal van de Verenigde Staten won de finale van Nederland.
Zuid-Korea was een van de landen die zijn kandidatuur voor het verstrijken van de deadline introk. De bond van dat land wilde aanvankelijk een gezamenlijk bid indienen met buurland Noord-Korea, maar de betrekkingen tussen beide landen zijn zodanig verslechterd, dat van die plannen niets terechtkomt. Zuid-Korea wil het toernooi ook niet in zijn eentje organiseren.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Willem II heeft in de Eredivisie een pijnlijke nederlaag geleden. De Tilburgers gingen in eigen stadion met 3-0 onderuit tegen Excelsior. Willem II blijft met 1 punt uit vier wedstrijden onderin de Eredivisie staan.
32 minuten geledenROME (ANP) - AS Roma heeft de sterke start in de Italiaanse voetbalcompetitie een vervolg gegeven tegen Atalanta. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini won met 2-1. AS Roma stond lange tijd achter en scoorde in de slotfase van de tweede helft twee keer.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV heeft de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie gewonnen: 1-3. De titelverdediger uit Eindhoven maakte in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA een einde aan een serie van vijf onderlinge duels zonder een zege op de club uit de hoofdstad.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd in de Eredivisie tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles is op zaterdagavond door scheidsrechter Martin van den Kerkhof definitief gestaakt.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles is na een hervatting voor een tweede keer stilgelegd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supporters van Ajax hebben vlak voor de thuiswedstrijd tegen PSV afscheid genomen van Mika Godts. De 21-jarige linksbuiten vertrok ruim twee weken geleden naar Paris Saint-Germain.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV begint om 20.00 uur met Lutsharel Geertruida aan de uitwedstrijd tegen Ajax. De verdediger, gehuurd van RB Leipzig, maakt voor het eerst deel uit van de basisploeg van de kampioen uit Eindhoven. Hij krijgt de voorkeur boven Ryan Flamingo.
3 uur geleden