Vier basketbalsters Oranje besmet met corona na duel in Slowakije
NIEUWEGEIN (ANP) - Vier speelsters van de nationale basketbalploeg zijn met een coronabesmetting teruggekeerd uit Slowakije. De Orange Lions speelden zaterdag in Piestany hun laatste EK-kwalificatiewedstrijd, een duel dat verloren ging. Basketbalbond NBB heeft niet bekendgemaakt om welke speelsters het gaat. De bond meldt alleen dat twee van hen in het buitenland spelen en twee in de Nederlandse competitie. Drie van de vier hebben lichte griepklachten.
Uit voorzorg zijn ook de andere tien speelsters en de stafleden in thuisquarantaine gegaan. Zaterdag ondergaat iedereen van de selectie en de staf opnieuw een PCR-test. Bij de andere teams die in Slowakije speelden - het gastland en Hongarije - zijn voor zover bekend geen besmettingen geconstateerd.
De NBB weet niet waar de besmettingen zijn opgelopen, er werden in Piestany strenge protocollen gevolgd. Ook werd er in de week dat de ploeg in Slowakije doorbracht regelmatig getest. Het vermoeden bestaat dat een langer dan gepland verblijf op de luchthaven van Wenen tot besmettingen heeft geleid. De ploeg kon zondag vanwege de sneeuwval in Nederland niet terugkeren en werd na lang wachten op het vliegveld voor één nacht in een hotel ondergebracht. Dinsdag volgde de eerste positieve test.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.
6 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs: 5-7 6-7 (4). Door de nederlaag wordt de Duitser Alexander Zverev in de komende weken voor het eerst de nummer 1 van de wereld.
6 uur geledenOSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).
1 dag geleden