
Vier arrestanten nog vast na ongeregeldheden Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Vier mensen die zijn opgepakt in Rotterdam na de verloren wedstrijd van Feyenoord zitten nog altijd vast, meldt de politie donderdagmiddag. Zij worden verdacht van "diverse geweldsincidenten". In totaal werden 79 mensen opgepakt tijdens de ongeregeldheden. Eerder sprak de politie nog van 72 aanhoudingen. Het merendeel hiervan is dus inmiddels weer op vrije voeten.
Duizenden Feyenoordsupporters waren woensdagavond in Rotterdam om op verschillende plekken de Conference League-finale van hun club tegen AS Roma te volgen, die in Tirana werd gespeeld. Ze zagen Feyenoord echter naast de cup grijpen. Hierna braken op meerdere plekken in de stad opstootjes en vechtpartijen uit en richtten relschoppers flinke vernielingen aan. Zo raakten onder meer een bus en een tram beschadigd.
De amokmakers gooiden met vuurwerk en fakkels en bekogelden de politie. Twee agenten raakten hierdoor lichtgewond. Om de rust te herstellen voerde de ME charges uit en werden op de Coolsingel en het Hofplein waterwerpers ingezet om de straten leeg te krijgen. Rond 01.00 uur was het weer rustig in de stad.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De politie heeft donderdag in een woning aan de Teugelhof in de Utrechtse binnenstad het lichaam gevonden van een man, die waarschijnlijk door een misdrijf om het leven is gekomen. Agenten namen een kijkje in de woning na een melding dat de man al dagen niet gezien was en dat er ook geen contact meer met hem was geweest, meldt de politie zaterdag.
8 minuten geledenEDE (ANP) - De ledenvergadering van 50PLUS in congrescentrum de Reehorst in Ede is zaterdagochtend al snel ontaard in een ruzie waar de politie aan te pas moest komen. Gevolg is onder meer dat de partij geen lijsttrekker heeft kunnen kiezen voor de Tweede Kamerverkiezingen op 22 november.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Met de crowdfundingactie voor de familie van de 39-jarige vrouw en haar 14-jarige dochter die donderdag omkwamen door de schietpartij aan het Rotterdamse Heiman Dullaertplein is binnen een dag 30.000 euro opgehaald. Dit is de helft van de beoogde 60.000 euro.
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een deel van de bewoners van het Heiman Dullaertplein in Rotterdam is vrijdagavond teruggekeerd naar hun woning. Zij moesten donderdag het huis uit na het fatale schietincident waarbij een moeder en haar 14-jarige dochter omkwamen. Daarna woedde brand in het huis van de verdachte.
1 uur geledenCOEVORDEN (ANP) - Een minderjarige jongen is zaterdag opgepakt na een mogelijk schietincident in Coevorden. Een man raakte gewond en is naar het ziekenhuis vervoerd. De politie spreekt van meerdere verdachten en mogelijk is ook een van de verdachten gewond geraakt.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - De ChristenUnie (CU) heeft lang tegen de "neoliberale stroom" in geroeid, zei lijsttrekker Mirjam Bikker tijdens het verkiezingscongres van de partij in Zwolle. "Nu de samenleving daarin vastloopt, keert de wal het schip." Ze ziet nu dat er "gelukkig" ruimte ontstaat in de politiek voor "een ander soort overheid".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim honderd aanhangers van de Duitse klimaatactiegroep Letzte Generation hebben zaterdag met activisten van Extinction Rebellion de A12 in Den Haag geblokkeerd. Rond het middaguur liepen de klimaatactivisten de weg op bij het Malieveld.
2 uur geleden