Vier aanhoudingen voor doodsbedreiging burgemeester Depla
BREDA (ANP) - Vier mannelijke verdachten zijn aangehouden omdat ze op een spandoek een doodsbedreiging zouden hebben geuit aan de burgemeester van Breda, Paul Depla. De politie meldt hen op het spoor te zijn gekomen door informatie uit een telefoon van een supporter van NAC Breda te halen.
De burgemeester had aangifte gedaan om de tekst 'Depla dood' die op 8 maart op een spandoek aan een kroeg in de Meidoornstraat in zijn stad hing. Maar in mei meldde het Openbaar Ministerie dat het onderzoek was vastgelopen, omdat niet kon worden bewezen dat de twee verdachten die in beeld waren te maken hadden met het maken of ophangen van het doek.
Op 20 mei werden meerdere NAC-supporters aangehouden rond rellen na een wedstrijd van de club tegen Heerenveen. Hun telefoons werden in beslag genomen en op één werd een foto gevonden van het spandoek met de vier verdachten. Drie komen uit Breda en zijn 16, 32 en 34 jaar, een komt uit Oosterhout en is 24 jaar.
Nieuwe verdachten
Een politiewoordvoerder laat desgevraagd weten dat dit vier nieuwe verdachten zijn. De eerdere twee mogelijke betrokkenen zijn geen verdachten meer, aldus het OM.
Mogelijk was een waarschuwing van de gemeente aanleiding voor de bedreiging. Die had gesteld dat er consequenties zouden volgen als een preparty in het café voorafgaand aan de wedstrijd tussen NAC Breda en Feyenoord tot ongeregeldheden zou leiden. Het feest werd daarop door de exploitanten zelf afgelast.
Meer uit Binnenland
ENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.
16 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.
22 uur geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - KRO-NCRV heeft zaterdag met verdriet kennisgenomen van het overlijden van Maarten Spanjer. De acteur en schrijver was onder meer te zien in het televisieprogramma Taxi. Ook anderen hebben bedroefd gereageerd. Zaterdag overleed Spanjer op 73-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf is van plan om de columns die Maarten Spanjer schreef voor zijn dood alsnog te publiceren. Dat zegt Evert Santegoeds, hoofdredacteur van het blad Privé. De op 73-jarige leeftijd overleden Amsterdammer schreef ongeveer 25 columns, waarvan er pas zeven gepubliceerd zijn.
1 dag geledenSCHAGEN (ANP) - Een 81-jarige man uit Schagen (Noord-Holland) is overleden nadat hij vrijdagavond in zijn woning was overvallen. De bejaarde man raakte zwaargewond en stierf even later in een ziekenhuis. Die avond is na een achtervolging een 36-jarige man aangehouden, meldt de politie.
1 dag geleden