Videoscheidsrechter greep in bij 1 op de 4 eredivisiewedstrijden
ZEIST (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) heeft afgelopen seizoen bij de 232 wedstrijden die gespeeld zijn in de eredivisie 58 keer ingegrepen. Dat gaat dus om ongeveer 1 van de 4 duels. Die cijfers liet Dick van Egmond, scheidsrechtersbaas van de KNVB, donderdag zien bij een toelichting op de spelregelaanpassingen voor komend seizoen.
Bij de 58 keer dat er werd ingegrepen leverde het VAR-advies 51 maal een juiste beslissing op. In 1 geval bleef er twijfel bestaan en 6 keer leverde het VAR-advies niet de juiste beslissing op.
Bij de 232 gespeelde wedstrijden greep de videoscheidsrechter 20 keer onterecht niet in. In 8 gevallen bleef er twijfel over de juistheid van de beslissing van de arbitrage.
"Het lijkt erop dat het aantal gemaakte fouten iets minder is dan vorig seizoen", aldus Van Egmond. "Maar daar moeten we voorzichtig in zijn. Er is 20 keer onterecht niet ingegrepen, dus daar mogen we nog niet tevreden over zijn."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
13 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
21 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
21 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
21 uur geleden