Videoland-veiling van tekeningen Kees Momma levert 14.800 euro op
VELP (ANP) - De tekeningen die de autistische kunstenaar Kees Momma, bekend van de documentaires Het Beste Voor Kees en Kees Vliegt Uit, heeft gemaakt zijn voor een bedrag van bijna 15.000 euro geveild. Dat meldt een woordvoerster van Videoland, dat de kunstwerken veilde.
Momma maakte in totaal vier tekeningen op A3-formaat. Hij tekende zijn ouderlijk huis (opbrengst: 2400 euro), het Statenlogement in Hoorn (2700 euro), het Scheepvaartmuseum in Amsterdam (4600 euro) en het stadhuis van Gouda. De laatste tekening bracht het meest op, namelijk 5100 euro.
De 14.800 euro komt ten goede aan HandicapNL, een organisatie die mensen met een beperking actief helpt om het heft in eigen handen te nemen. Het geld zal worden besteed aan meer kleinschalige woon-zorglocaties voor jongeren met een handicap.
De tekeningen werden aangeboden ter gelegenheid van de première van de documentaire Kees Vliegt Uit, die op 2 april bij Videoland verscheen. Volgens de streamingdienst is de documentaire "een groot succes" in de eerste dagen na release. Exacte cijfers geeft Videoland-eigenaar RTL niet.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.
9 uur geleden