Videoland-veiling van tekeningen Kees Momma levert 14.800 euro op
VELP (ANP) - De tekeningen die de autistische kunstenaar Kees Momma, bekend van de documentaires Het Beste Voor Kees en Kees Vliegt Uit, heeft gemaakt zijn voor een bedrag van bijna 15.000 euro geveild. Dat meldt een woordvoerster van Videoland, dat de kunstwerken veilde.
Momma maakte in totaal vier tekeningen op A3-formaat. Hij tekende zijn ouderlijk huis (opbrengst: 2400 euro), het Statenlogement in Hoorn (2700 euro), het Scheepvaartmuseum in Amsterdam (4600 euro) en het stadhuis van Gouda. De laatste tekening bracht het meest op, namelijk 5100 euro.
De 14.800 euro komt ten goede aan HandicapNL, een organisatie die mensen met een beperking actief helpt om het heft in eigen handen te nemen. Het geld zal worden besteed aan meer kleinschalige woon-zorglocaties voor jongeren met een handicap.
De tekeningen werden aangeboden ter gelegenheid van de première van de documentaire Kees Vliegt Uit, die op 2 april bij Videoland verscheen. Volgens de streamingdienst is de documentaire "een groot succes" in de eerste dagen na release. Exacte cijfers geeft Videoland-eigenaar RTL niet.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG/KRALENDIJK (ANP) - Nationale ombudsman Reinier van Zutphen roept opnieuw op direct iets te doen aan de vuilstort Selibon Lagun op Bonaire. De situatie is inmiddels zo erg, aldus Van Zutphen, dat het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat moet ingrijpen. Ook begint hij zelf een onderzoek.
1 uur geledenNIEUW-LEKKERLAND (ANP) - Honderden mensen demonstreerden maandagavond tegen een nog te openen asielzoekerscentrum in het Zuid-Hollandse Nieuw-Lekkerland, zag een verslaggever van het ANP. De gemeente organiseerde een informatieavond over de komst van het azc in het dorpshuis aan het Raadhuisplein, waarbij inwoners hun vragen kwijt konden. De demonstranten liepen een mars van een parkeerplaats naar het plein.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Johan Nijenhuis heeft zijn 21e Gouden Film ontvangen. De Twentse regisseur ontving de onderscheiding voor zijn nieuwe romantische komedie Verliefd op Curaçao, meldt het Nederlands Film Festival.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De strafzaken tegen twee personen in het soevereinenproces worden geseponeerd, meldt het Openbaar Ministerie maandag. Uit onderzoek blijkt onvoldoende dat beiden onderdeel zijn van het volgens het OM terroristische soevereinennetwerk in Friesland. Zij worden daarom niet langer vervolgd.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Een 18-jarige verdachte heeft maandag in de rechtbank ontkend dat hij betrokken was bij bendegeweld in de Haarlemse wijk Schalkwijk, waarbij iemand uit Heemskerk een wapen in zijn mond kreeg geduwd. Maar volgens het Openbaar Ministerie was Faris-Dien W. "van a tot z onderdeel van een gerichte wraakactie".
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal zedenmisdrijven in Amsterdam is vorig jaar gestegen naar 1005. Dat is een stijging van 30 procent ten opzichte van 2024, zo komt naar voren uit een jaaroverzicht van de Amsterdamse politie. Dat is relatief gezien een stuk hoger dan landelijk, waar de stijging 13 procent is.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands Genootschap van Burgemeesters (NGB), Regioburgemeesters en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) zijn kritisch over het voorgestelde verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties. Dat schrijven ze in een brief aan het kabinet.
6 uur geleden