Videoland maakt vervolg op documentaire Het Beste Voor Kees
DEN HAAG (ANP) - Op Videoland is vanaf zondag 2 april de nieuwe documentaire Kees Vliegt Uit te zien. Het is het vervolg op de serie Het Beste Voor Kees uit 2014, waarin de autistische Kees Momma werd gevolgd.
Voor de nieuwe reeks is Momma, bekend van zijn liefde voor modeltreinen en tekenen, opnieuw gevolgd door documentairemaakster Monique Nolte. De inmiddels 57-jarige Momma woont nog bij zijn ouders, maar die zijn met 92 en 89 jaar al aardig op leeftijd en beginnen daarom wat ouderdomskwaaltjes te vertonen. Het is voor hun zoon dus tijd om te leren op eigen benen te staan, maar vanwege alle prikkels in de buitenwereld is dat voor de autistische Momma niet zo gemakkelijk.
Nolte wil met de documentaire aandacht vragen voor ouders van kinderen met een beperking en hoe zij omgaan met zaken als uit huis gaan. "Hoe pak je de stap naar zelfstandigheid aan en hoe maak je je los van elkaar?"
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondagochtend in Zwijndrecht een 19-jarige man uit die plaats aangehouden na een schietincident op een Amsterdams festival zaterdagavond. Daarbij raakten een man en een vrouw gewond.
1 minuut geledenBEILEN (ANP) - Op de A28 bij het Drentse Beilen is zondagochtend een kind overleden door een eenzijdig ongeluk, meldt de politie. Het ongeval gebeurde rond 08.50 uur op de afrit van de snelweg. In de auto zaten nog vier andere mensen: twee volwassenen en twee kinderen. Zij zijn zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die zaterdagavond overleed tijdens een aanhouding door de politie in Rotterdam is een 51-jarige man uit die stad. Dat meldt het Openbaar Ministerie zondagochtend.
3 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Deze zomer kende relatief weinig muggenoverlast, meldt de website Nature Today. Volgens onderzoekers van Wageningen University & Research (WUR) komt dit waarschijnlijk door de extreme droogte en hoge temperaturen van de afgelopen tijd.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een man is zaterdagavond overleden bij een aanhouding door de politie in Rotterdam. Hij werd op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid aangehouden na een controle op zijn identiteitsbewijs. "Agenten hielden hem aan na een melding over een gestolen fatbike. Hij kon geen id-bewijs tonen", aldus de politiewoordvoerder.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dertien personen die zijn getroffen door het ongeluk met een Nederlandse bus in Zwitserland, zijn teruggekeerd naar Nederland. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.
13 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Aan de kust bij Noordwijk is zaterdagmiddag een 76-jarige surfer overleden. De politie vermoedt dat het om een ongeval gaat. De man is door getuigen nog op het water gezien, maar toen hij niet terugkeerde aan wal is een zoekactie gestart. Daarbij is een helikopter ingezet.
16 uur geleden