Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Videoland maakt vervolg op documentaire Het Beste Voor Kees

Videoland maakt vervolg op documentaire Het Beste Voor Kees

DEN HAAG (ANP) - Op Videoland is vanaf zondag 2 april de nieuwe documentaire Kees Vliegt Uit te zien. Het is het vervolg op de serie Het Beste Voor Kees uit 2014, waarin de autistische Kees Momma werd gevolgd.

Voor de nieuwe reeks is Momma, bekend van zijn liefde voor modeltreinen en tekenen, opnieuw gevolgd door documentairemaakster Monique Nolte. De inmiddels 57-jarige Momma woont nog bij zijn ouders, maar die zijn met 92 en 89 jaar al aardig op leeftijd en beginnen daarom wat ouderdomskwaaltjes te vertonen. Het is voor hun zoon dus tijd om te leren op eigen benen te staan, maar vanwege alle prikkels in de buitenwereld is dat voor de autistische Momma niet zo gemakkelijk.

Nolte wil met de documentaire aandacht vragen voor ouders van kinderen met een beperking en hoe zij omgaan met zaken als uit huis gaan. "Hoe pak je de stap naar zelfstandigheid aan en hoe maak je je los van elkaar?"

Meer uit Binnenland

LTO: generieke krimp in PBL-stikstofrapport onbespreekbaar

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO ziet veel onduidelijkheden in het stikstofrapport van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Zo wijst LTO vooral op de zogeheten generieke korting - ofwel gedwongen krimp - die voor de belangenorganisatie onbespreekbaar is. Volgens het PBL-rapport is gedwongen krimp van de veestapel vooralsnog nodig om de stikstofuitstoot in 2035 ver genoeg terug te dringen.

1 uur geleden
VNO-NCW: doelgerichte stappen naar oplossing stikstofprobleem

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW zegt dat in het rapport van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) over de stikstofproblematiek "doelgerichte stappen worden gezet naar een oplossing van het stikstofprobleem zodat de vergunningverlening weer in zicht komt".

6 uur geleden
Natuurorganisaties: planbureau bevestigt noodzaak stikstofpakket

AMERSFOORT/UTRECHT (ANP) - Natuurorganisaties vinden dat het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) bevestigt dat de stikstofplannen van het kabinet noodzakelijk zijn om natuurherstel dichterbij te brengen. Natuurmonumenten en Natuur & Milieu reageren op een doorrekening van de stikstofplannen door het planbureau.

6 uur geleden
Van Essen: alles gericht op voorkomen gedwongen krimp veestapel

DEN HAAG (ANP) - Alles is erop gericht om gedwongen krimp van de veestapel te voorkomen, zegt landbouwminister Jaimi van Essen in een reactie op de doorrekeningen van zijn stikstofplannen door het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Volgens hem is het mogelijk om met de plannen de doelen voor vermindering van stikstofuitstoot te halen, zonder dat daarbij een "generieke korting" op de rechten om dieren te houden nodig is.

6 uur geleden
PBL ziet stikstofpakket als 'belangrijke stap' naar natuurherstel

DEN HAAG (ANP) - Met de stikstofmaatregelen kan het kabinet een "belangrijke stap" naar natuurherstel zetten, verwacht het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Toch blijft stikstof meespelen bij het verlenen van vergunningen. Natuurplannen die losstaan van stikstof zijn ook nodig.

6 uur geleden
PBL: verdienmodel voor boer bij natuurgebied niet altijd haalbaar

DEN HAAG (ANP) - Het is "economisch niet realistisch" dat het altijd haalbaar blijft om dicht bij natuurgebieden landbouw te bedrijven. Dat schrijft het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) in een doorrekening van de stikstofplannen van het kabinet. Mogelijk moet dicht bij de beschermde gebieden worden gezocht naar andere manieren om het land te gebruiken, bijvoorbeeld recreatie of waterberging.

6 uur geleden
PBL: Gedwongen krimp veestapel vooralsnog nodig voor stikstofdoel

DEN HAAG (ANP) - Een gedwongen krimp van de veestapel is vooralsnog nodig om de stikstofuitstoot in 2035 ver genoeg terug te dringen. Zonder deze ingreep is het kabinetsdoel van 42 procent minder ammoniakuitstoot in de landbouw nu nog buiten bereik, verwacht het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) na een analyse van de plannen om uit de stikstofcrisis te komen. Het zou gaan om een krimp van 5 tot 10 procent in het aantal rechten om dieren te houden.

6 uur geleden