Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Videoland maakt serie van boek Peter R. de Vries

Videoland maakt serie van boek Peter R. de Vries

HILVERSUM (ANP) - Videoland is bezig met een serie gebaseerd op het boek Een moord kost meer levens van misdaadjournalist Peter R. de Vries. Acteurs Jacob Derwig en Chris Peters vertolken een hoofdrol in de vierdelige serie, die vanaf dit najaar op de streamingdienst te zien is, meldt RTL Boulevard.

"Het is altijd zijn droom geweest dat dit verfilmd of een serie zou worden", zei dochter Kelly de Vries bij het entertainmentprogramma. "Daar is hij ook bij leven nog aan begonnen. Royce en ik, samen met onze moeder, hebben dit met een heel team af kunnen maken." Dat het boek nu binnenkort te zien is als serie is "wel heel bijzonder", aldus zoon Royce de Vries.

De kinderen van de in 2021 in Amsterdam neergeschoten misdaadjournalist zijn nauw betrokken bij de serie. "Het is iets wat wij vinden dat toebehoort aan de nalatenschap van onze vader", zegt Royce. "Wij vinden het onze taak om daarover te waken. Dus daarom willen wij als producent bij deze serie betrokken zijn, juist omdat we ook weten dat mijn vader het zo belangrijk vond dat iets waarheidsgetrouw is."

De Vries vertelt in het boek het waargebeurde verhaal van Paul Spruit, wiens vader werd gearresteerd voor een dubbele kindermoord. Pauls moeder haalt haar ex-man in huis, die gewelddadig is. Paul steekt uiteindelijk zijn stiefvader neer en dumpt zijn lichaam bij een kerkhof.

Meer uit Binnenland

Stille tocht voor Alfredo (51) in Rotterdam: Hij was geen dief

ROTTERDAM (ANP) - De 51-jarige Alfredo Goeloe overleed na politiegeweld terwijl hij onschuldig was. Jair Schalkwijk, projectleider bij Controle Alt Delete, zei dat maandagavond na afloop van de stille tocht voor Goeloe in Rotterdam. Controle Alt Delete is een organisatie die onder meer strijdt tegen buitenproportioneel geweld door de politie.

4 minuten geleden
Kabinet schuift keuzes over nieuwe klimaatplannen naar voorjaar

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt pas in het voorjaar keuzes over eventuele nieuwe klimaatmaatregelen. Dan zal het kabinet "meer duidelijkheid geven over in welke mate aanvullend beleid nodig is voor de klimaatopgave richting 2040", schrijft landbouwminister Jaimi van Essen (D66) in een brief aan de Tweede Kamer.

3 uur geleden
Duurzame energiebranche ziet voordelen in energie van eigen bodem

DEN HAAG (ANP) - Het produceren van meer duurzame energie in Nederland zorgt voor minder uitstoot en maakt dat Nederlanders meer "grip krijgen" op de energierekening. Dat zegt voorzitter Olof van der Gaag van de Nederlandse Vereniging Duurzame Energie (NVDE) in reactie op nieuwe verwachtingen van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) over de ontwikkeling van de broeikasgasuitstoot en het energiesysteem in Nederland.

3 uur geleden
PBL ziet verduurzaming stagneren, doel 2050 wordt enorme opgave

DEN HAAG (ANP) - De verduurzaming stagneert, merkt het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Voor het derde jaar op rij is de hoeveelheid broeikasgassen die Nederland naar verwachting vermindert in 2030 nauwelijks toegenomen. Tussen de klimaatplannen en het doel voor 2040 ziet het planbureau een "grote kloof", en voor het doel van een klimaatneutraal Nederland in 2050 is nog meer nodig.

4 uur geleden
33 verdachten 'Overasselt' in 3 dagen voor raadkamer rechtbank

ARNHEM (ANP) - Deze week komen 33 verdachten van het recente geweld in Overasselt voor de raadkamer van de rechtbank in Arnhem. Omdat het om veel mensen gaat, zijn de zaken verspreid over drie dagen, meldt de rechtbank. Drie rechters in de raadkamer beslissen over het voortduren van de voorlopige hechtenis met maximaal 90 dagen. Volgens een voorlopige planning gaat het om dinsdag 15, woensdag 16 en donderdag 17 september.

5 uur geleden
Verdachte terreurorganisatie IS ontkent beschuldigingen

ROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Ayham A. uit het Zuid-Hollandse Arkel, verdacht van onder meer een leidende rol in terreurorganisatie IS in zijn vaderland Syrië, betwist de verklaringen van de getuigen tegen hem. Volgens A. verwarren zij hem met andere personen. Hij ontkent dat hij iets met de terroristische beweging te maken heeft gehad.

6 uur geleden
Vliegtuigje uit Hilversum crasht in Duitsland: drie doden

GERDERATH (ANP) - Drie personen zijn omgekomen door een vliegtuigongeluk net over de Duitse grens bij Gerderath, ter hoogte van Roermond. Het vliegtuigje vertrok maandagochtend uit Hilversum, meldt de krant Rheinische Post. Het gaat om een toestel van Vliegschool Hilversum (VSH), aldus die organisatie.

6 uur geleden