Videoland maakt serie van boek Peter R. de Vries
HILVERSUM (ANP) - Videoland is bezig met een serie gebaseerd op het boek Een moord kost meer levens van misdaadjournalist Peter R. de Vries. Acteurs Jacob Derwig en Chris Peters vertolken een hoofdrol in de vierdelige serie, die vanaf dit najaar op de streamingdienst te zien is, meldt RTL Boulevard.
"Het is altijd zijn droom geweest dat dit verfilmd of een serie zou worden", zei dochter Kelly de Vries bij het entertainmentprogramma. "Daar is hij ook bij leven nog aan begonnen. Royce en ik, samen met onze moeder, hebben dit met een heel team af kunnen maken." Dat het boek nu binnenkort te zien is als serie is "wel heel bijzonder", aldus zoon Royce de Vries.
De kinderen van de in 2021 in Amsterdam neergeschoten misdaadjournalist zijn nauw betrokken bij de serie. "Het is iets wat wij vinden dat toebehoort aan de nalatenschap van onze vader", zegt Royce. "Wij vinden het onze taak om daarover te waken. Dus daarom willen wij als producent bij deze serie betrokken zijn, juist omdat we ook weten dat mijn vader het zo belangrijk vond dat iets waarheidsgetrouw is."
De Vries vertelt in het boek het waargebeurde verhaal van Paul Spruit, wiens vader werd gearresteerd voor een dubbele kindermoord. Pauls moeder haalt haar ex-man in huis, die gewelddadig is. Paul steekt uiteindelijk zijn stiefvader neer en dumpt zijn lichaam bij een kerkhof.
Meer uit Binnenland
DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kleurt maandag oranje voor Koningsdag. Op veel plaatsen waren mensen al vroeg in de weer om een plaats te bemachtigen op de vrijmarkt. Ook zijn er in het hele land diverse evenementen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Harry Slinger (76), zanger van nederpopgroep Drukwerk, heeft darmkanker. De band meldt op Facebook en Instagram dat de kanker operatief kan worden verwijderd en dat de ingreep op korte termijn gepland staat.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - Rond de route die de koninklijke familie aflegde in Dokkum is op drie plekken gedemonstreerd, laat een woordvoerder van de gemeente Noardeast-Fryslân weten. Van tevoren was dat aantal protesten ook bij de gemeente aangemeld.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De politie heeft een 31-jarige vrouw uit Enschede aangehouden, omdat zij betrokken zou zijn geweest bij een schietincident in het centrum op maandagochtend. Er werd een persoon naar het ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenARNHEM/UTRECHT (ANP) - In Arnhem heeft de politie tijdens koningsnacht 17 mensen aangehouden. Mensen werden bijvoorbeeld gearresteerd voor mishandeling, verstoring van de openbare orde en belediging. "Handhavers van de gemeente hadden hun handen vooral vol aan wildplassers", meldt de gemeente. Er waren minder mensen in de stad dan vorig jaar.
2 uur geleden