Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Videoland maakt serie van boek Peter R. de Vries

Videoland maakt serie van boek Peter R. de Vries

HILVERSUM (ANP) - Videoland is bezig met een serie gebaseerd op het boek Een moord kost meer levens van misdaadjournalist Peter R. de Vries. Acteurs Jacob Derwig en Chris Peters vertolken een hoofdrol in de vierdelige serie, die vanaf dit najaar op de streamingdienst te zien is, meldt RTL Boulevard.

"Het is altijd zijn droom geweest dat dit verfilmd of een serie zou worden", zei dochter Kelly de Vries bij het entertainmentprogramma. "Daar is hij ook bij leven nog aan begonnen. Royce en ik, samen met onze moeder, hebben dit met een heel team af kunnen maken." Dat het boek nu binnenkort te zien is als serie is "wel heel bijzonder", aldus zoon Royce de Vries.

De kinderen van de in 2021 in Amsterdam neergeschoten misdaadjournalist zijn nauw betrokken bij de serie. "Het is iets wat wij vinden dat toebehoort aan de nalatenschap van onze vader", zegt Royce. "Wij vinden het onze taak om daarover te waken. Dus daarom willen wij als producent bij deze serie betrokken zijn, juist omdat we ook weten dat mijn vader het zo belangrijk vond dat iets waarheidsgetrouw is."

De Vries vertelt in het boek het waargebeurde verhaal van Paul Spruit, wiens vader werd gearresteerd voor een dubbele kindermoord. Pauls moeder haalt haar ex-man in huis, die gewelddadig is. Paul steekt uiteindelijk zijn stiefvader neer en dumpt zijn lichaam bij een kerkhof.

Meer uit Binnenland

Rechtszaak tegen overheid op komst over niet-duurzame biomassa

DEN HAAG (ANP) - De herkomst van biomassa die in Nederlandse energiecentrales wordt verbrand, wordt inzet van een rechtszaak tegen de Nederlandse Staat. Comité Schone Lucht (CSL) kondigt aan via de rechter strenger toezicht te gaan eisen. De milieuorganisatie wil met de zaak bereiken dat de staat "niet langer biomassa als duurzaam behandelt of subsidieert wanneer de herkomst en duurzaamheid van het gebruikte hout onvoldoende onafhankelijk zijn vastgesteld".

6 minuten geleden
Twee verdachten vast na aanrijden kind in Haarlem

HAARLEM (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden na een aanrijding op de Plataanstraat in Haarlem. Daar werd zondagavond rond 18.45 uur een kind aangereden.

11 minuten geleden
Vier betrokkenen busongeluk Zwitserland keerden zondag terug

DEN HAAG (ANP) - Vier mensen die getroffen zijn door het busongeluk in Zwitserland zijn zondag teruggekeerd naar Nederland, meldt Eurocross. "Dit zijn er minder dan in eerste instantie verwacht", aldus de alarmcentrale. "Vele omstandigheden kunnen ervoor zorgen dat een repatriëring uiteindelijk vertraagd kan worden. Dit kan zijn om bijvoorbeeld praktische of medische redenen."

8 uur geleden
Keja Klaasje Kwestro wint Theo d'Or voor F*CK LOLITA

AMSTERDAM (ANP) - Actrice Keja Klaasje Kwestro heeft zondagavond de Theo d'Or gewonnen voor meest indrukwekkende acteerprestatie voor haar rol in de theatershow F*CK LOLITA. Ook theateractrice Samantha Cherish Wielkens en Jacobien Elffers & De Superdrum kregen een Theo d'Or, melden het Nederlands Theater Festival en de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties (VSCD).

8 uur geleden
Vrouw opgepakt voor bestellen huurmoordenaar

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft afgelopen vrijdag een 45-jarige vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden. Ze heeft mogelijk iets te maken met het bestellen van een huurmoord op het darkweb. Ze zit daarom vast op verdenking van betrokkenheid bij de zaak en wordt maandag voorgeleid, meldt de politie zondag.

9 uur geleden
Politie op zoek naar bestuurder na aanrijding kind in Haarlem

HAARLEM (ANP) - De politie is op zoek naar de bestuurder die zondagavond in Haarlem betrokken was bij een ernstige aanrijding. De bestuurder heeft daarbij een kind aangereden en is vervolgens doorgereden. Het kind is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.

10 uur geleden
Tientallen betogers XR aangehouden na blokkade A12 Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft 38 mensen aangehouden die zondag deelnamen aan een betoging van actiegroep Extinction Rebellion (XR). Daarbij blokkeerde een deel van de demonstranten opnieuw de A12 in Den Haag.

11 uur geleden