Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Videoland maakt serie van boek Peter R. de Vries

Videoland maakt serie van boek Peter R. de Vries

HILVERSUM (ANP) - Videoland is bezig met een serie gebaseerd op het boek Een moord kost meer levens van misdaadjournalist Peter R. de Vries. Acteurs Jacob Derwig en Chris Peters vertolken een hoofdrol in de vierdelige serie, die vanaf dit najaar op de streamingdienst te zien is, meldt RTL Boulevard.

"Het is altijd zijn droom geweest dat dit verfilmd of een serie zou worden", zei dochter Kelly de Vries bij het entertainmentprogramma. "Daar is hij ook bij leven nog aan begonnen. Royce en ik, samen met onze moeder, hebben dit met een heel team af kunnen maken." Dat het boek nu binnenkort te zien is als serie is "wel heel bijzonder", aldus zoon Royce de Vries.

De kinderen van de in 2021 in Amsterdam neergeschoten misdaadjournalist zijn nauw betrokken bij de serie. "Het is iets wat wij vinden dat toebehoort aan de nalatenschap van onze vader", zegt Royce. "Wij vinden het onze taak om daarover te waken. Dus daarom willen wij als producent bij deze serie betrokken zijn, juist omdat we ook weten dat mijn vader het zo belangrijk vond dat iets waarheidsgetrouw is."

De Vries vertelt in het boek het waargebeurde verhaal van Paul Spruit, wiens vader werd gearresteerd voor een dubbele kindermoord. Pauls moeder haalt haar ex-man in huis, die gewelddadig is. Paul steekt uiteindelijk zijn stiefvader neer en dumpt zijn lichaam bij een kerkhof.

Meer uit Binnenland

Nog geen deal begroting, coalitieleiders spreken maandag verder

DEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA zijn na ruim vijftien uur onderhandelen over de begroting het nog niet eens geworden over de begroting voor volgend jaar. Het overleg wordt volgens een woordvoerder van Financiën maandagochtend om 09.00 uur voortgezet.

2 uur geleden
Excuses psychiater voor ouders door euthanasie overleden tiener

HILVERSUM (ANP) - Psychiater Jim van Os heeft excuses aangeboden aan de ouders van de 17-jarige Milou Verhoof. Zij overleed in oktober 2023 door euthanasie. Van Os stuurde met dertien collega's een brief naar het Openbaar Ministerie, waarin ze vroegen om een verkennend onderzoek naar haar ouders en behandelaars. Van Os betuigde zijn spijt zondag in het programma Zomergasten op NPO2.

4 uur geleden
Families van vermiste Nederlanders 'leven tussen hoop en vrees'

DEN HAAG (ANP) - Familieleden van twee Nederlanders die worden vermist na de overstromingen in Nepal en Tibet zijn "diep aangeslagen" en "leven tussen hoop en vrees". Dat laten ze weten in een verklaring die is verspreid door de organisatie Namens de Familie, die ze bijstaat.

9 uur geleden
Slachtoffers dodelijke aanrijding Markerwaarddijk 17 en 19 jaar

LELYSTAD (ANP) - De drie mensen die zaterdagavond laat om het leven kwamen door een aanrijding op de dijk tussen Lelystad en Enkhuizen zijn jongemannen van 17 en 19 jaar. Twee van 17 jaar komen uit Oisterwijk en uit Groesbeek, de 19-jarige uit Delft, maakte de politie zondagmiddag bekend. Vijf anderen raakten gewond.

12 uur geleden
Brand in binnenstad Deventer is geblust

DEVENTER (ANP) - De brand in een pand aan de Brink in de binnenstad van Deventer is geblust. Rond 14.30 uur kon de brandweer het sein brand meester geven. Over de oorzaak van de brand en de schade is nog niets bekend.

13 uur geleden
30-jarige man uit Vinkel meldt zich om dodelijk ongeluk in Oss

OSS (ANP) - Een 30-jarige man uit het Brabantse Vinkel heeft zich zondagmiddag gemeld bij de politie na een dodelijk ongeluk in Oss op zaterdag. Politie Oost-Brabant zei aanvankelijk dat de man aangaf de bestuurder te zijn van de auto waarmee een fietser werd aangereden, maar kwam daar later op terug. De man had zich enkel gemeld omdat hij hoorde dat de politie naar hem op zoek was en had niets gezegd over zijn eventuele betrokkenheid bij het ongeluk.

13 uur geleden
Enkele tientallen bij dienst overleden koning Harald in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Noorse Kultuurhuis in Rotterdam, ook wel de Zeemanskerk, hebben zondagmiddag zo'n zestig mensen een herdenkingsdienst bijgewoond voor de overleden koning Harald. De aanwezigen zongen samen en haalden herinneringen op aan de koning, die vrijdag op 89-jarige leeftijd overleed. Ook werd het volkslied gezongen.

13 uur geleden