Videoland-documentaire over Mark Rutte verschijnt in september
HILVERSUM (ANP) - De tweedelige documentaire over demissionair premier Mark Rutte verschijnt op 4 september op Videoland. Dat heeft RTL woensdag bekendgemaakt.
In de documentaire blikt Rutte terug op zijn tijd als premier en beladen dossiers als MH17, de toeslagenaffaire en het Groninger gas. Hij wordt gevolgd tijdens de laatste dagen van zijn premierschap. Ook Ruttes laatste gesprek met koning Willem-Alexander is gefilmd.
De documentaire RUTTE is gemaakt door politiek journalist Leonard Ornstein. Hij wil naar eigen zeggen te weten komen "wie deze goedlachse man achter de schermen" is. Ornstein voerde ook gesprekken met (oud-)collega's als Caroline van der Plas en Frans Timmermans, Rita Verdonk en Lodewijk Asscher en goede vrienden Lodewijk Dekker en Jort Kelder.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De controles op de export van gevoelige technologie zijn "ontzettend robuust", zei handelsminister Sjoerd Sjoerdsma voor aanvang van de wekelijkse ministerraad. Vanuit de Verenigde Staten klinken beschuldigingen dat een geavanceerde chipmachine van ASML in strijd met eerder opgelegde beperkingen in China zou zijn beland.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) vindt het "jammer" dat de Verenigde Staten en Iran nog niet verder praten over een definitief vredesakkoord. De CDA-bewindsman vindt het "op zich positief" dat er een voorlopig akkoord ligt. "Maar er is wel een verdere onderhandeling nodig." Nu blijft de situatie volgens Berendsen onduidelijk, en dat "gaat ten koste van de stabiliteit in de regio".
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Premier Rob Jetten herhaalt dat hij een moderne EU-meerjarenbegroting (2028-2034) wil, die focust op concurrentiekracht en veiligheid. Dat zei hij vrijdag voorafgaand aan een EU-top waar de leiders het over de begroting gaan hebben. "Als we een economie willen opbouwen voor het komende decennium, dan kunnen we dat niet doen met de begroting uit de jaren negentig", aldus de premier.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven die dieren mishandelen, kunnen volgend jaar een fors hogere boete verwachten dan voorheen. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) verhoogt de boetes die de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) kan opleggen met 40 procent, schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer. Op overtredingen rond het doden van dieren in slachthuizen gaat de boete bijvoorbeeld van 2500 naar 3500 euro.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Dat de Verenigde Staten minder versterkingen reserveren voor de verdediging van Europa, maakt Europa volgens defensieminister Dilan Yeşilgöz nog niet onveiliger. "Ik denk niet dat het zo'n vaart zal lopen", zei ze na overleg met NAVO-collega's.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een uitzondering die de drempel verlaagt voor boskap in Natura 2000-gebieden, verdwijnt. Wie in deze beschermde gebieden bos weghaalt, moet ook weer ergens bomen terugplanten, staat in een voorstel dat landbouw- en natuurminister Jaimi van Essen (D66) heeft gepubliceerd voor reacties.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs en Emancipatie, VVD) gaat extra nadruk leggen op taalonderwijs. Dat meldt de bewindsvrouw in een Kamerbrief. Sinds 2022 wordt ingezet op taal en rekenen, omdat het niveau van leerlingen op basisvaardigheden daalt. "Maar na vier jaar hadden de resultaten echt beter moeten zijn", aldus Tielen, die benadrukt dat in onderzoeken naar voren komt dat het vooral met het taalniveau van leerlingen slecht gesteld is.
2 dagen geleden