Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Videogame World of Warcraft binnenkort weer te spelen in China

Videogame World of Warcraft binnenkort weer te spelen in China

HANGZHOU (ANP/RTR) - Inwoners van China kunnen vanaf deze zomer weer verschillende games spelen die eerder offline waren gehaald, waaronder het populaire World of Warcraft. Dat meldt het Chinese gamebedrijf NetEase, dat een nieuwe overeenkomst heeft gesloten met gamesontwikkelaar Blizzard Entertainment. De twee partijen hadden de samenwerking vorig jaar nog stopgezet na onenigheid over een nieuw contract.

"Na de voortdurende discussies van het afgelopen jaar zijn zowel Blizzard Entertainment als NetEase verheugd dat ze op één lijn zitten om spelers op het Chinese vasteland opnieuw te ondersteunen", meldt NetEase in een verklaring. Naast World of Warcraft zijn andere bekende namen van Blizzard Entertainment bijvoorbeeld Overwatch, Hearthstone en Diablo. Volgens NetEase zullen de spellen vanaf de zomer "opeenvolgend terugkeren op de markt".

Begin vorig jaar kwam een einde aan een samenwerking van bijna vijftien jaar, nadat NetEase van 2008 tot 2023 de games van Blizzard had uitgegeven in China. Dat zou zijn gebeurd nadat de twee partijen het niet eens waren geworden over een nieuwe overeenkomst.

In de periode daarna stonden Blizzard en NetEase voor de rechter. Maar de relatie tussen beide bedrijven leek beter te worden na de overname van Blizzard-moederbedrijf Activision Blizzard door Microsoft vorig jaar. Chinese media meldden destijds dat Microsoft en NetEase daarna weer naar manieren zochten om de Blizzard-games opnieuw in China uit te brengen.

Meer uit Financieel

Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

39 minuten geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

2 uur geleden
ECB twijfelt over volgende rentestap door onzekerheid over oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.

2 uur geleden
Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

5 uur geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

5 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

6 uur geleden
Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

8 uur geleden