Videogame World of Warcraft binnenkort weer te spelen in China
HANGZHOU (ANP/RTR) - Inwoners van China kunnen vanaf deze zomer weer verschillende games spelen die eerder offline waren gehaald, waaronder het populaire World of Warcraft. Dat meldt het Chinese gamebedrijf NetEase, dat een nieuwe overeenkomst heeft gesloten met gamesontwikkelaar Blizzard Entertainment. De twee partijen hadden de samenwerking vorig jaar nog stopgezet na onenigheid over een nieuw contract.
"Na de voortdurende discussies van het afgelopen jaar zijn zowel Blizzard Entertainment als NetEase verheugd dat ze op één lijn zitten om spelers op het Chinese vasteland opnieuw te ondersteunen", meldt NetEase in een verklaring. Naast World of Warcraft zijn andere bekende namen van Blizzard Entertainment bijvoorbeeld Overwatch, Hearthstone en Diablo. Volgens NetEase zullen de spellen vanaf de zomer "opeenvolgend terugkeren op de markt".
Begin vorig jaar kwam een einde aan een samenwerking van bijna vijftien jaar, nadat NetEase van 2008 tot 2023 de games van Blizzard had uitgegeven in China. Dat zou zijn gebeurd nadat de twee partijen het niet eens waren geworden over een nieuwe overeenkomst.
In de periode daarna stonden Blizzard en NetEase voor de rechter. Maar de relatie tussen beide bedrijven leek beter te worden na de overname van Blizzard-moederbedrijf Activision Blizzard door Microsoft vorig jaar. Chinese media meldden destijds dat Microsoft en NetEase daarna weer naar manieren zochten om de Blizzard-games opnieuw in China uit te brengen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.
55 minuten geledenATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.
7 uur geleden