Videogame World of Warcraft binnenkort weer te spelen in China
HANGZHOU (ANP/RTR) - Inwoners van China kunnen vanaf deze zomer weer verschillende games spelen die eerder offline waren gehaald, waaronder het populaire World of Warcraft. Dat meldt het Chinese gamebedrijf NetEase, dat een nieuwe overeenkomst heeft gesloten met gamesontwikkelaar Blizzard Entertainment. De twee partijen hadden de samenwerking vorig jaar nog stopgezet na onenigheid over een nieuw contract.
"Na de voortdurende discussies van het afgelopen jaar zijn zowel Blizzard Entertainment als NetEase verheugd dat ze op één lijn zitten om spelers op het Chinese vasteland opnieuw te ondersteunen", meldt NetEase in een verklaring. Naast World of Warcraft zijn andere bekende namen van Blizzard Entertainment bijvoorbeeld Overwatch, Hearthstone en Diablo. Volgens NetEase zullen de spellen vanaf de zomer "opeenvolgend terugkeren op de markt".
Begin vorig jaar kwam een einde aan een samenwerking van bijna vijftien jaar, nadat NetEase van 2008 tot 2023 de games van Blizzard had uitgegeven in China. Dat zou zijn gebeurd nadat de twee partijen het niet eens waren geworden over een nieuwe overeenkomst.
In de periode daarna stonden Blizzard en NetEase voor de rechter. Maar de relatie tussen beide bedrijven leek beter te worden na de overname van Blizzard-moederbedrijf Activision Blizzard door Microsoft vorig jaar. Chinese media meldden destijds dat Microsoft en NetEase daarna weer naar manieren zochten om de Blizzard-games opnieuw in China uit te brengen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
9 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
11 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.
12 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
1 dag geleden