Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Videochatdienst Zoom onderuit op lager Wall Street

Videochatdienst Zoom onderuit op lager Wall Street

NEW YORK (ANP) - Zoom Video Communications behoorde dinsdag tot de dalers op de aandelenbeurzen van New York. De videochatdienst, die enorm populair werd tijdens de coronapandemie, heeft zijn omzetverwachting voor het hele jaar verhoogd. Daaruit blijkt weliswaar dat de videodienst ook na de coronacrisis nog altijd wordt gebruikt, maar toch heeft Zoom minder grote zakelijke klanten aangetrokken dan analisten hadden verwacht. Het aandeel stond aan het einde van de handelsdag 8,1 procent lager.

De algehele stemming op Wall Street bleef gematigd. Beleggers houden vooral de ontwikkelingen rond het schuldenplafond in de gaten. De onderhandelingen tussen president Joe Biden en de Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Kevin McCarthy hebben vooralsnog geen deal opgeleverd. McCarthy vertelde Republikeinen dinsdag bovendien tijdens een besloten bijeenkomst dat de besprekingen nog een lange weg te gaan hebben. Blijft een deal uit, dan komen de Verenigde Staten rond 1 juni zonder geld te zitten. Dat zou wereldwijd tot grote financiƫle onrust kunnen leiden.

De toonaangevende Dow-Jonesindex sloot 0,7 procent lager op 33.055,51 punten. De breder samengestelde S&P 500 zakte 1,1 procent tot 4145,58 punten en technologiegraadmeter Nasdaq eindigde met een verlies van 1,3 procent op 12.560,25 punten.

Nieuwe miljardenovereenkomst

Apple daalde 1,5 procent. Het Amerikaanse techconcern heeft een nieuwe miljardenovereenkomst gesloten met chiptoeleverancier Broadcom. Daardoor blijft dat bedrijf ook de komende jaren nog onderdelen maken voor 5G-toepassingen in Apple-producten. Op basis van ingewijden meldde persbureau Bloomberg begin dit jaar nog dat Apple tegen 2025 een eigen 5G-modem wil ontwikkelen. De nieuwe overeenkomst is dan ook een geruststelling voor Broadcom-beleggers, die bezorgd waren dat Apple minder afhankelijk wilde worden. Het aandeel van het chipconcern steeg 1,2 procent.

Lowe's stond ook tussen de stijgers (plus 1,7 procent). Het doe-het-zelfconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten en beleggers hadden verwacht. Wel verlaagde het bedrijf de prognoses voor het gehele jaar doordat consumenten voorzichtiger zijn geworden met grotere uitgaven aan verbouwingsprojecten door de hoge inflatie.

De euro was 1,0768 dollar waard, tegen 1,0774 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie was 1,5 procent duurder op 73,10 dollar. Brentolie kostte 1,4 procent meer op 77,02 dollar.

Meer uit Financieel

AWVN: loonsverhogingen in nieuwe cao's trekken weer aan

DEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland trekken de laatste tijd weer iets aan. Dat constateert werkgeversvereniging AWVN in nieuwe cijfers over de vorige maand afgesloten cao's. Daarin werd de dalende trend van de voorgaande maanden doorbroken en kwam de gemiddelde loonstijging weer tot boven de 3 procent.

26 minuten geleden
Rechters bankentuchtrecht gaan in staking

AMSTERDAM (ANP) - Rechters die betrokken zijn bij het bancaire tuchtrecht hebben het werk deels neergelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) naar aanleiding van berichtgeving in NRC.

49 minuten geleden
Beleggers op Wall Street voorzichtig na recente aandelenrally

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York deden het woensdag bij de opening rustig aan, na de winsten van de afgelopen handelsdagen. De beurs kreeg de voorbije dagen steun van optimisme dat de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk worden hervat.

1 uur geleden
Europees Parlement eens over hogere meerjarenbegroting EU

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement is het eens over zijn inzet voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Die moet een omvang hebben van 2200 miljard euro; 10 procent hoger dan wat de Europese Commissie voorstelt. Het begrotingsvoorstel van de twee onderhandelaars van het Europees Parlement is woensdag in de commissie Financiƫn met ruime meerderheid aangenomen.

1 uur geleden
Iconisch hotel Burj Al Arab in Dubai lang dicht om renovatie

DUBAI (ANP/RTR) - Het iconische luxehotel Burj Al Arab in Dubai gaat dicht tijdens een grote renovatie van achttien maanden, bevestigt een medewerker aan persbureau Reuters. Het is de eerste keer sinds de opening in 1999 dat het grote zeilvormige gebouw wordt gerenoveerd. De timing is opvallend, omdat het toerisme in de regio flink is afgenomen door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Brussel onderzoekt Nutella-maker om mogelijk verboden beperkingen

ALBA (ANP/BLOOMBERG) - Brussel onderzoekt mogelijk verboden handelspraktijken van het Italiaanse zoetwarenbedrijf Ferrero, bekend van de hazelnootpasta Nutella. De Europese Commissie gaat na of Ferrero winkeliers belemmert als ze vanuit het ene EU-land producten willen inkopen uit een andere lidstaat, bijvoorbeeld omdat dit goedkoper is. Winkeliers klagen al langere tijd over beperkingen die fabrikanten van voedingswaren opleggen bij inkopen buiten de landsgrenzen, wat volgens hen de prijzen kan opdrijven.

2 uur geleden
Weer grote ontslagronde bij moederbedrijf Snapchat

SANTA MONICA (ANP/BLOOMBERG) - Snap, het moederbedrijf van Snapchat, voert opnieuw een grote ontslagronde door. Het Amerikaanse bedrijf ontslaat 16 procent van zijn medewerkers wereldwijd, wat neerkomt op ongeveer duizend voltijdmedewerkers. Dat blijkt uit een memo van topman Evan Spiegel die is ingezien door persbureau Bloomberg.

2 uur geleden