Videochatdienst Zoom onderuit op lager Wall Street
NEW YORK (ANP) - Zoom Video Communications behoorde dinsdag tot de dalers op de aandelenbeurzen van New York. De videochatdienst, die enorm populair werd tijdens de coronapandemie, heeft zijn omzetverwachting voor het hele jaar verhoogd. Daaruit blijkt weliswaar dat de videodienst ook na de coronacrisis nog altijd wordt gebruikt, maar toch heeft Zoom minder grote zakelijke klanten aangetrokken dan analisten hadden verwacht. Het aandeel stond aan het einde van de handelsdag 8,1 procent lager.
De algehele stemming op Wall Street bleef gematigd. Beleggers houden vooral de ontwikkelingen rond het schuldenplafond in de gaten. De onderhandelingen tussen president Joe Biden en de Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Kevin McCarthy hebben vooralsnog geen deal opgeleverd. McCarthy vertelde Republikeinen dinsdag bovendien tijdens een besloten bijeenkomst dat de besprekingen nog een lange weg te gaan hebben. Blijft een deal uit, dan komen de Verenigde Staten rond 1 juni zonder geld te zitten. Dat zou wereldwijd tot grote financiƫle onrust kunnen leiden.
De toonaangevende Dow-Jonesindex sloot 0,7 procent lager op 33.055,51 punten. De breder samengestelde S&P 500 zakte 1,1 procent tot 4145,58 punten en technologiegraadmeter Nasdaq eindigde met een verlies van 1,3 procent op 12.560,25 punten.
Nieuwe miljardenovereenkomst
Apple daalde 1,5 procent. Het Amerikaanse techconcern heeft een nieuwe miljardenovereenkomst gesloten met chiptoeleverancier Broadcom. Daardoor blijft dat bedrijf ook de komende jaren nog onderdelen maken voor 5G-toepassingen in Apple-producten. Op basis van ingewijden meldde persbureau Bloomberg begin dit jaar nog dat Apple tegen 2025 een eigen 5G-modem wil ontwikkelen. De nieuwe overeenkomst is dan ook een geruststelling voor Broadcom-beleggers, die bezorgd waren dat Apple minder afhankelijk wilde worden. Het aandeel van het chipconcern steeg 1,2 procent.
Lowe's stond ook tussen de stijgers (plus 1,7 procent). Het doe-het-zelfconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten en beleggers hadden verwacht. Wel verlaagde het bedrijf de prognoses voor het gehele jaar doordat consumenten voorzichtiger zijn geworden met grotere uitgaven aan verbouwingsprojecten door de hoge inflatie.
De euro was 1,0768 dollar waard, tegen 1,0774 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie was 1,5 procent duurder op 73,10 dollar. Brentolie kostte 1,4 procent meer op 77,02 dollar.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Aziƫ.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag gemengd begonnen aan het nieuwe beursjaar 2026. Beleggers in New York keerden terug van een vrije dag op donderdag vanwege de jaarwisseling. Woensdag sloten de beursgraadmeters op Wall Street met verlies, maar over heel 2025 werden flinke plussen op de koersenborden gezet. Tesla stond bij de stijgers, na bekendmaking van cijfers over de verkoop in het vierde kwartaal.
4 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in 2025 minder nieuwe auto's verkocht dan in 2024. Hierdoor is de Chinese concurrent BYD nu de grootste maker van elektrische auto's ter wereld.
4 uur geleden