Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Videocall G20-leiders afgeblazen wegens ruzie China en VS'

'Videocall G20-leiders afgeblazen wegens ruzie China en VS'

PEKING (ANP) - Een geplande videocall tussen leiders van de G20 is vrijdag op het laatste moment niet doorgegaan wegens ruzie tussen China en de Verenigde Staten. De twee landen bakkeleien over de rol van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in de coronacrisis, meldt de Chinese krant South China Morning Post zaterdag.

Volgens de krant blijft Washington de WHO verantwoordelijk houden voor slecht optreden in de beginfase van de virusuitbraak en eist het een onderzoek. Peking is daar fel tegen gekant, aldus bronnen van de krant. "Hierom werd de videoconferentie op het laatste moment afgeblazen."

Zowel president Xi Jinping als Donald Trump zou deelnemen. Hoop op een nieuwe bijeenkomst in de nabije toekomst is er wel, als beide partijen een compromis kunnen sluiten.

Relatie verslechterd

"China denkt dat de VS betalingen aan de WHO hebben stopgezet om van het slechte leiderschap af te komen en China de schuld proberen te geven. De VS daarentegen denken dat de WHO partijdig is ten gunste van China en dat China verantwoordelijk moet worden gehouden voor de zware verliezen in de VS", zo vat professor Shen Dingli van de Fudan universiteit in Shanghai de situatie samen.

"De Chinees-Amerikaanse relaties zijn sterk verslechterd en dat is verontrustend. In de toekomst wordt het erger", voorspelt hij.

Eind maart werd wel een videoconferentie gehouden door leiders van de G20. Toen kwamen ze overeen alles te doen wat nodig is om de pandemie een halt toe te roepen. De virtuele bijeenkomst van vrijdag was niet op de agenda gezet door G20-voorzitter Saudi-Arabië.

Meer uit Buitenland

Sjiitische leider Irak roept moslims op solidair met Iran te zijn

NAJAF (ANP/AFP) - De hoogste sjiitische geestelijke in Irak, grootayatollah Ali Al-Hussein al-Sistani, heeft de moslims opgeroepen solidair te zijn met Iran. Hij noemt de aanvallen van Israël en de VS op Iran "een ongerechtvaardigde oorlog".

29 minuten geleden
Leger Israël draagt bevolking Zuid-Libanon op noordwaarts te gaan

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft de Libanese bevolking ten zuiden van de rivier de Litani opgedragen daar weg te gaan. De mensen moeten voor hun eigen veiligheid naar het noorden en de rivier oversteken.

37 minuten geleden
Canadese premier: oorlog Midden-Oosten toont falen van wereldorde

SYDNEY (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de situatie in het Midden-Oosten omschreven als het falen van de internationale orde. Dat deed hij tijdens een bezoek aan het Lowy Institute in Sydney.

2 uur geleden
Spaanse premier zegt nee tegen oorlog

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft in een televisietoespraak zijn weerzin geuit tegen de aanvallen op Iran. "Spanje zegt nee tegen oorlog", aldus Sánchez, die eraan toevoegde dat dit is hoe de grootste rampen voor de mensheid beginnen. "Spanje is tegen deze ramp."

2 uur geleden
Uitvaartplechtigheid van drie dagen aangekondigd voor Khamenei

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een uitvaartplechtigheid van drie dagen is aangekondigd ter ere van de omgekomen hoogste leider van Iran, Ali Khamenei, aldus Iraanse staatsmedia. De plechtigheid begint woensdag 19.30 uur Nederlandse tijd in het centrum van Teheran, in en rond de moskee die is genoemd naar zijn voorganger, ayatollah Ruhollah Khomeini (1902-1989).

3 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie: meer dan duizend burgerdoden in Iran

NEW YORK/TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn tot nu toe 1097 burgerdoden in Iran gevallen, volgens gegevens van een mensenrechtenorganisatie. Onder hen bevinden zich 181 kinderen. Dat meldt het in de VS gevestigde Human Rights Activists News Agency (HRANA), dat over een uitgebreid netwerk in Iran beschikt.

6 uur geleden
Doden en gewonden bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op twee steden ten zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet zijn zes mensen omgekomen. Dat maakte het Libanese ministerie van Volksgezondheid woensdag bekend.

6 uur geleden