Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Video uit de Trêveszaal: applaus na Ruttes laatste ministerraad

Video uit de Trêveszaal: applaus na Ruttes laatste ministerraad

DEN HAAG (ANP) - Bewindslieden hebben afzwaaiend premier Mark Rutte een staande ovatie gegeven en geapplaudisseerd na afloop van diens laatste ministerraad. Demissionair minister van Binnenlandse Zaken Hugo de Jonge deelde een video van het tafereel op X. Het gebeurt niet vaak dat er beelden uit de Trêveszaal worden gedeeld.

Rutte zat zijn laatste ministerraad voor: volgende week is hij niet aanwezig, daarna zal de nieuwe ministersploeg met Dick Schoof aan het hoofd zitting nemen in de zaal. Voorafgaand aan de vergadering roemden ministers en staatssecretaris al de stijl en erfenis van Rutte, die later dit jaar benoemd zal worden tot NAVO-topman.

"De laatste #Ministerraad onder zijn leiding in de Trêveszaal. We gaan deze man nog heel erg missen..." schrijft De Jonge over Rutte op X. "Heel veel dank voor de samenwerking en de vriendschap, diepe buiging voor al je werk voor Nederland. Het ga je goed, Mark." Afgezien van VVD-minister Mariëlle Paul keert niemand van de demissionaire kabinetsploeg terug in het kabinet-Schoof.

Meer uit Politiek

Vijlbrief 'heel blij' met bijdrage VNO-NCW aan AOW-discussie

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) zegt "heel blij" te zijn met de "inhoudelijke bijdrage" die werkgeversvoorman Coen van Oostrom heeft geleverd aan de discussie rond de AOW en de sociale zekerheid. Maar hij wil nog niet zeggen wat hij vindt van diens pleidooi om de voorgenomen bezuinigingen te heroverwegen.

8 uur geleden
Yeşilgöz vindt onderbouwing uitgaven Defensie wel voldoende

DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz van Defensie vindt dat uitgaven zonder aanbestedingsprocedure wel goed genoeg zijn onderbouwd. De Algemene Rekenkamer zei woensdag dat dit niet het geval is. Het zou gaan om ongeveer 6 miljard euro die niet goed is onderbouwd volgens de Rekenkamer.

8 uur geleden
Debat over normaliseren van geweld uitgesteld om late begintijd

DEN HAAG (ANP) - Het debat over het normaliseren van geweld in de politiek en samenleving in de Tweede Kamer is uitgesteld, omdat het te laat zou beginnen. Een debat over overlastgevende asielzoekers was nog bezig, terwijl het debat over het normaliseren van geweld al zou beginnen.

1 dag geleden
Van Weel vindt veroordeling Weski 'schokkend'

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt het "schokkend" dat bewezen is dat strafrechtadvocaat Inez Weski als boodschapper fungeerde voor haar cliënt Ridouan Taghi. Zij speelde berichten van de topcrimineel door naar anderen in zijn criminele netwerk. De rechtbank acht bewezen dat zij "een actieve rol" had in de bende van Taghi, maar de ex-advocaat hoeft onder meer vanwege haar broze gezondheid en fouten in het proces niet meer terug de cel in.

1 dag geleden
PVV toch tegen maatregelen voor alleen fatbikes: 'kan niet'

DEN HAAG (ANP) - De PVV ziet maatregelen die alleen tegen fatbikes zijn gericht toch niet zitten. "Wij zijn binnen de fractie tot elkaar gekomen en hebben moeten concluderen dat het vrijwel een onmogelijke opgave is", zei PVV-Kamerlid Erwin Prickaertz in een debat over verkeersveiligheid. Hij pleitte voor een minimumleeftijd van 14 jaar voor het besturen van e-bikes in het algemeen en een helmplicht tot 18 jaar.

1 dag geleden
Aantal aangiftes tegen Kamerlid Markuszower opgelopen naar 20

AMSTERDAM (ANP) - Er zijn inmiddels twintig aangiftes binnengekomen tegen Tweede Kamerlid Gidi Markuszower om zijn uitlatingen over Palestijnse asielzoekers, melden de politie en het Openbaar Ministerie (OM). Die spreken de verwachting uit dat dit aantal de komende dagen verder oploopt "omdat diverse personen al een afspraak bij de politie hebben gemaakt om aangifte te doen".

1 dag geleden
Organisaties: alleen de toon over Israël is bij kabinet anders

DEN HAAG (ANP) - Vijf organisaties spraken donderdag met premier Rob Jetten over Israël en de situatie in Gaza, de Westelijke Jordaanoever en Libanon. "De toon van het kabinet is anders. Er is meer begrip, maar met begrip verander je de situatie niet", concludeerde Rolien Sasse van PAX. Ze willen dat het kabinet snel met sancties komt.

1 dag geleden