Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Video met Duterte op Facebook vlak voor landing in Rotterdam

Video met Duterte op Facebook vlak voor landing in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP/AFP) - Op Facebook is vlak voor zijn landing in Rotterdam een video verschenen van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte, schrijven Filipijnse media zoals ABS-CBN en Daily Tribune. "Dit wordt een lang juridisch proces", zegt Duterte op zijn Facebookprofiel. "Maar ik zeg jullie: ik blijf mijn land dienen." Het is niet duidelijk waar en wanneer de video precies is opgenomen en of Duterte die zelf online heeft gezet.

Duterte werd dinsdag opgepakt in Manilla, nadat het Internationaal Strafhof (ICC) een arrestatiebevel tegen hem had uitgevaardigd. Hij wordt beschuldigd van misdaden tegen de menselijkheid.

Binnen een dag werd Duterte op het vliegtuig gezet naar Nederland. "Het is een lange vlucht", stelt de oud-president in de video, die twee minuten duurt en half in het Filipijns is. Hij neemt daarin de verantwoordelijkheid voor de 'oorlog tegen drugs' die hij voerde als burgemeester en president. Tijdens die oorlog zijn de moorden gepleegd waarvoor het ICC Duterte nu vervolgt.

"Ik ben degene die de politie en het leger aanstuurde", aldus de oud-president. "Ik zei dat ik jullie zou beschermen en ik zal verantwoordelijk zijn voor dit alles." Duterte heeft eerder gezegd dat hij geen spijt heeft van zijn harde beleid tegen drugsverslaafden. "Geloof het of niet, maar ik deed dit voor mijn land", zei hij vorig jaar bij een parlementair onderzoek naar zijn aanpak. Volgens mensenrechtenorganisaties zijn daarbij tussen de 12.000 en 30.000 mensen gedood.

Meer uit Buitenland

Ministerie VS: onjuiste informatie over Trump in Epstein Files

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.

52 minuten geleden
Greta Thunberg opgepakt bij pro-Palestijnse demonstratie Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.

1 uur geleden
CBS: VS willen duizenden migranten naar derde landen sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.

1 uur geleden
Zelensky: meerdere conceptdocumenten opgesteld na gesprekken VS

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.

1 uur geleden
Israëlische minister zegt dat leger in Gaza zal blijven

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zal in de Gazastrook aanwezig blijven, stelt minister van Defensie Israel Katz. Hij zei dat er een aantal buitenposten moeten worden opgezet in het noorden van het Palestijnse gebied, ondanks dat in het plan van het staakt-het-vuren staat dat Israël zich volledig zou terugtrekken uit Gaza.

1 uur geleden
Houthi's en regering Jemen ruilen bijna 3000 gevangenen

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische regering en de Houthi's hebben bijna 3000 gevangenen geruild, melden beide kanten. Die deal kwam tot stand na onderhandelingen tussen beide partijen in buurland Oman.

3 uur geleden
VN: junta Myanmar dwingt burgers met geweld om te stemmen

GENÈVE (ANP/AFP) - De verkiezingen in Myanmar van komende zondag worden getekend door "toenemend geweld, onderdrukking en intimidatie", stelt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Volgens hem dreigen zowel de militaire junta als gewapende oppositiegroepen met geweld tegen burgers. Het zijn de eerste verkiezingen in Myanmar sinds het leger in februari 2021 de macht overnam en de junta wil dat zoveel mogelijk mensen gaan stemmen. Maar een lage opkomst dreigt, omdat er nauwelijks pro-democratische oppositiepartijen meedoen.

4 uur geleden