Video-app Kuaishou schiet omhoog bij beursdebuut in Hongkong
TOKIO (ANP) - De Chinese sociale media-app Kuaishou Technology schoot vrijdag omhoog bij zijn beursdebuut in Hongkong. Het aandeel van de concurrent van de populaire video-app TikTok van ByteDance werd bijna 170 procent meer waard. De deelneming van het Chinese internetbedrijf Tencent, waarin de in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus een groot belang heeft, haalde met de beursgang 5,4 miljard dollar op. Volgens persbureau Reuters is het daarmee de grootste beursgang in Hongkong sinds de beursintroductie van de Aziatische tak van bierbrouwer Budweiser in 2019.
De stemming op de aandelenbeurzen in de Aziatische regio was eveneens positief. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de S&P 500 een nieuwe recordstand bereikte na een sterke daling van het aantal wekelijkse uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten. Ook werd uitgekeken naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat later op de dag verschijnt.
In Tokio ging de Nikkei met een winst van 1,5 procent het weekeinde in op 28.779,19 punten. De Japanse hoofdindex won deze week 4 procent. De Japanse automakers lieten forse koerswinsten zien. Zakenkrant Nikkei meldde dat Apple gesprekken voert met zo'n zes automakers voor de ontwikkeling van de zelfrijdende elektrische auto van het Amerikaanse technologiebedrijf. Mazda Motor werd 18 procent meer waard. De autofabrikant verwacht minder verlies te lijden dan eerder werd gevreesd. Concurrent Mitsubishi Motor steeg 8 procent. Eerder werden de Zuid-Koreaanse automakers Kia en Hyundai al flink hoger gezet na berichten over een mogelijke samenwerking met Apple.
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,8 procent hoger. Tencent, dat een belang heeft van zo'n 21 procent in Kuaishou Technology, won 0,7 procent. De Chinese chipmaker SMIC kwam met kwartaalcijfers en zakte 7 procent. De grootste chipfabrikant van China werd in december vorig jaar door de Amerikanen op een zwarte lijst gezet vanwege banden met het Chinese leger. In India tikte de beurs een nieuw recordniveau aan. De centrale bank van het land hield de rente ongewijzigd en handhaafde zijn steunbeleid voor de economie.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Het is nog onzeker of reizigers die vrijdag door een storing op Schiphol zonder koffer vertrokken, hun bagage voor kerst zullen ontvangen. Volgens een woordvoerder van de luchthaven zijn er nog "enkele dagen" nodig om alle koffers na te sturen.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De klanten van het failliete Groningse zonne-energiebedrijf Soly worden overgenomen door branchegenoot Otovo. Dat in Noorwegen opgerichte bedrijf krijgt er zo tienduizenden klanten bij. Maar de mensen die het betreft, kunnen geen aanspraak meer maken op bijvoorbeeld de installatiegarantie die Soly eerder bood.
48 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Duizenden Russen klaagden dinsdag, vlak voor de kerstdagen, over storingen en vertragingen bij WhatsApp, nadat Moskou maatregelen had genomen om de berichtendienst te dwarsbomen. WhatsApp beschuldigde de Russische autoriteiten ervan te proberen meer dan 100 miljoen Russen het recht op privécommunicatie te ontnemen.
53 minuten geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Supermarkten willen dat vleesvervangers herkenbare namen houden. Supermarktkoepel CBL roept het Europees Parlement daarom op het voorgestelde verbod op namen als vegaburger, vegetarische worst of plantaardige schnitzel te heroverwegen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse industrie heeft over het afgelopen jaar nog eens 170.000 banen verloren door de grote problemen waarmee veel industriebedrijven kampen. Dat zei de president van de Duitse Industrie- en Handelskamer (DIHK) in een interview met persbureau dpa. Zo hebben bijvoorbeeld de Duitse autosector en grondstoffenindustrie het erg moeilijk door felle concurrentie, een zwakkere vraag en hoge kosten.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - Ryanair heeft een boete van ongeveer 255 miljoen euro gekregen van de Italiaanse mededingingsautoriteit. Volgens de toezichthouder heeft de Ierse luchtvaartmaatschappij misbruik gemaakt van haar dominante positie in de reismarkt. Ryanair zou het reisbureaus moeilijker hebben gemaakt om Ryanair-vluchten aan te bieden in combinatie met vluchten van andere luchtvaartmaatschappijen of andere diensten.
2 uur geledenREDWOOD CITY (ANP/BLOOMBERG) - De aandeelhouders van computerspellenbedrijf Electronic Arts (EA), bekend van games als EA Sports FC en The Sims, hebben ingestemd met de overname van 55 miljard dollar door een groep investeerders. Door die overname verdwijnt EA van de aandelenbeurs in New York.
3 uur geleden