Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Video-app Kuaishou schiet omhoog bij beursdebuut in Hongkong

Video-app Kuaishou schiet omhoog bij beursdebuut in Hongkong

TOKIO (ANP) - De Chinese sociale media-app Kuaishou Technology schoot vrijdag omhoog bij zijn beursdebuut in Hongkong. Het aandeel van de concurrent van de populaire video-app TikTok van ByteDance werd bijna 170 procent meer waard. De deelneming van het Chinese internetbedrijf Tencent, waarin de in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus een groot belang heeft, haalde met de beursgang 5,4 miljard dollar op. Volgens persbureau Reuters is het daarmee de grootste beursgang in Hongkong sinds de beursintroductie van de Aziatische tak van bierbrouwer Budweiser in 2019.

De stemming op de aandelenbeurzen in de Aziatische regio was eveneens positief. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de S&P 500 een nieuwe recordstand bereikte na een sterke daling van het aantal wekelijkse uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten. Ook werd uitgekeken naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat later op de dag verschijnt.

In Tokio ging de Nikkei met een winst van 1,5 procent het weekeinde in op 28.779,19 punten. De Japanse hoofdindex won deze week 4 procent. De Japanse automakers lieten forse koerswinsten zien. Zakenkrant Nikkei meldde dat Apple gesprekken voert met zo'n zes automakers voor de ontwikkeling van de zelfrijdende elektrische auto van het Amerikaanse technologiebedrijf. Mazda Motor werd 18 procent meer waard. De autofabrikant verwacht minder verlies te lijden dan eerder werd gevreesd. Concurrent Mitsubishi Motor steeg 8 procent. Eerder werden de Zuid-Koreaanse automakers Kia en Hyundai al flink hoger gezet na berichten over een mogelijke samenwerking met Apple.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,8 procent hoger. Tencent, dat een belang heeft van zo'n 21 procent in Kuaishou Technology, won 0,7 procent. De Chinese chipmaker SMIC kwam met kwartaalcijfers en zakte 7 procent. De grootste chipfabrikant van China werd in december vorig jaar door de Amerikanen op een zwarte lijst gezet vanwege banden met het Chinese leger. In India tikte de beurs een nieuw recordniveau aan. De centrale bank van het land hield de rente ongewijzigd en handhaafde zijn steunbeleid voor de economie.

Meer uit Financieel

Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

4 uur geleden
Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

7 uur geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

8 uur geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

10 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

1 dag geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

1 dag geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

1 dag geleden