Victoria eerste Australische deelstaat met hakenkruisverbod
SYDNEY (ANP/DPA) - Als eerste deelstaat van Australië voert Victoria een verbod in op het openlijk tonen van hakenkruizen. De deelstaatregering diende woensdag een wetsvoorstel in die het opzettelijk voeren van een swastika als misdrijf bestempelt.
Het voorstel kan vermoedelijk rekenen op brede steun in beide kamers van het parlement van Victoria. De wet gaat een jaar na goedkeuring door het parlement in.
Overtreders kunnen zware straffen krijgen. De maximum gevangenisstraf is twaalf maanden en boetes kunnen daarbovenop oplopen tot bijna 22.000 Australische dollar, omgerekend zo'n 14.500 euro.
Religieuze hindoe, boeddha en jaïn-versies van de swastika vallen buiten het verbod. Ook vormt het gebruik van hakenkruizen voor geschiedkundige, onderwijs en artistieke doeleinden een uitzondering.
In verscheidene westerse landen, waaronder Duitsland maar ook Nederland, is het openlijk dragen van hakenkruizen al langer verboden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben Hongarije een jaar lang vrijstelling gegeven van Amerikaanse sancties op het gebruik van Russische olie en gas. Dat maakte het Witte Huis bekend na de ontmoeting tussen de Hongaarse premier Viktor Orbán en president Donald Trump.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft het Hooggerechtshof gevraagd om een rechterlijk bevel op te schorten dat Washington verplicht om tijdens de aanhoudende shutdown de voedselhulp voor 42 miljoen Amerikanen met een laag inkomen volledig te financieren. Eerder vrijdag weigerde een lagere rechtbank dat.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De landen die zijn aangesloten bij een internationaal verdrag rond kwik, zijn overeengekomen om dat metaal in tandvullingen te verbieden. Het gebruik van het vervuilende en giftige metaal wordt geleidelijk verminderd en zou rond 2034 niet meer gebruikt moeten worden.
3 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Braziliaanse opperrechters gaan het bezwaar van ex-president Bolsonaro tegen zijn celstraf verwerpen. Volgens ingewijden stemde een meerderheid van de betrokken rechters van het Hooggerechtshof voor het afwijzen van het beroep. Over een week is de officiële bekendmaking.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - James Watson, medeontdekker van de DNA-structuur, is op 97-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times (NYT).
7 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije vaardigt arrestatiebevelen uit tegen Israëlische politici, onder wie premier Benjamin Netanyahu. Turkije beschuldigt Israël van genocide en misdaden tegen de menselijkheid in Gaza.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Militaire juristen in Israël hebben gewaarschuwd dat het Israëlische leger mogelijk oorlogsmisdaden pleegde in de Palestijnse Gazastrook, waar in de strijd tegen Hamas tienduizenden burgers om het leven kwamen. Volgens de juristen was er bewijs dat de beschuldigingen zou kunnen ondersteunen.
10 uur geleden