Vicevoorzitter Federal Reserve treedt vervroegd af
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De vicevoorzitter van de Amerikaanse centrale bank, Michael Barr, treedt vervroegd af. Dat meldt de Federal Reserve maandag. Barr vermijdt hiermee een mogelijke confrontatie met aankomend president Donald Trump over zijn positie.
"De functie van vicevoorzitter voor toezicht werd na de wereldwijde financiële crisis in het leven geroepen om meer verantwoordelijkheid, transparantie en verantwoording te creëren voor het toezicht en de regulering van het financiële systeem door de Federal Reserve", zegt Barr in een verklaring. "Het risico op een geschil over deze positie zou kunnen afleiden van onze missie", voegt hij daaraan toe.
In november zei Barr nog dat hij van plan was zijn volledige termijn uit te dienen toen hem werd gevraagd wat hij zou doen als Trump hem zou willen ontslaan.
Barr, die bij de Federal Reserve over het bankentoezicht gaat, was vicevoorzitter sinds juli 2022. Hij legt zijn functie uiterlijk 28 februari neer. Dat is ongeveer anderhalf jaar eerder dan zijn termijn eigenlijk zou aflopen, in juli 2026. Barr blijft wel aan als lid van de raad van bestuur van de Federal Reserve.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
6 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
13 uur geleden