Vicevoorzitter Amerikaanse centrale bank treedt vervroegd af
WASHINGTON (ANP) - De vicevoorzitter van de Amerikaanse centrale bank Richard Clarida treedt op 14 januari af, twee weken voordat zijn termijn verloopt. President Joe Biden besloot Clarida geen nieuwe termijn te gunnen nadat de vicevoorzitter in opspraak was geraakt door dubieuze beurstransacties.
Clarida zou minstens een miljoen dollar aan aandelen in een Amerikaans aandelenfonds hebben verkocht in februari 2020, om een paar dagen later voor ongeveer hetzelfde bedrag aan aandelen van hetzelfde fonds te kopen. De dag daarna deed voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell een aankondiging dat de centrale bank stevige maatregelen zou nemen om de Amerikaanse economie te beschermen tegen de impact van het coronavirus.
De aankoop van de aandelen was in oktober al bekend geworden, maar dat Clarida een paar dagen eerder aandelen had verkocht werd vorige maand pas bekend, toen hij dat aangaf op een officieel document. The New York Times berichtte er donderdag over.
Lael Brainard volgt Clarida op als vicevoorzitter.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP) - Een recordaantal flessen en blikjes zijn in 2025 ingeleverd via het Zweedse statiegeldsysteem. Dat meldt Returpack/Pantamera, dat het statiegeldsysteem van het land beheert. In totaal werden er meer dan 3 miljard flessen en blikjes gedeponeerd, 130 miljoen meer dan een jaar eerder. Dat betekent dat de gemiddelde Zweed 283 verpakkingen inleverde.
6 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft afgelopen jaar minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. In Nederland wist het bedrijf, ondanks sterke concurrentie van Praxis, Gamma en Karwei, zijn marktaandeel verder te vergroten. De doe-het-zelfketen zag zijn marktaandeel groeien van 28,1 procent naar gemiddeld 29,4 procent, werd woensdag bekend.
42 minuten geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag stevig omhoog. De stemming werd gesteund door de hoop op een spoedige de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen, die sterk zijn gestegen door het conflict in het olierijke gebied, gingen omlaag.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken naar 5,8 procent. Dat is de laagste vullingsgraad in tien jaar. Dat blijkt uit het Nationaal Energie Dashboard van gasnetbeheerder Gasunie dat sinds 2016 de opslagcijfers volledig bijhoudt.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.
10 uur geleden