Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vicevoorzitter Amerikaanse centrale bank treedt vervroegd af

Vicevoorzitter Amerikaanse centrale bank treedt vervroegd af

WASHINGTON (ANP) - De vicevoorzitter van de Amerikaanse centrale bank Richard Clarida treedt op 14 januari af, twee weken voordat zijn termijn verloopt. President Joe Biden besloot Clarida geen nieuwe termijn te gunnen nadat de vicevoorzitter in opspraak was geraakt door dubieuze beurstransacties.

Clarida zou minstens een miljoen dollar aan aandelen in een Amerikaans aandelenfonds hebben verkocht in februari 2020, om een paar dagen later voor ongeveer hetzelfde bedrag aan aandelen van hetzelfde fonds te kopen. De dag daarna deed voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell een aankondiging dat de centrale bank stevige maatregelen zou nemen om de Amerikaanse economie te beschermen tegen de impact van het coronavirus.

De aankoop van de aandelen was in oktober al bekend geworden, maar dat Clarida een paar dagen eerder aandelen had verkocht werd vorige maand pas bekend, toen hij dat aangaf op een officieel document. The New York Times berichtte er donderdag over.

Lael Brainard volgt Clarida op als vicevoorzitter.

Meer uit Financieel

CNV boos over misstanden bij schoonmakers Ibis Styles Arnhem

UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV is boos over arbeidsmisstanden bij hotelschoonmakers van Ibis Styles Arnhem, die aan het licht zijn gekomen door onderzoek van Nieuwsuur. Het programma bracht donderdag naar buiten dat een groep van zo'n twintig schoonmakers onder zware druk onderbetaald werk verricht.

16 minuten geleden
Bitcoin veert op na koersval tot 60.000 dollar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds grootste en bekendste digitale munt, veerde vrijdag wat op na kortstondig tot 60.000 dollar (ongeveer 50.850 euro) te zijn gezakt. De cryptomunt raakte daarmee meer dan de helft van zijn waarde kwijt ten opzichte van de piek in oktober vorig jaar. Deze week is de bitcoin al ongeveer 30 procent in waarde gedaald.

18 minuten geleden
Consumenten besteden meer aan goederen en diensten

DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in december meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in december 2024. In november gaven consumenten 0,9 procent meer uit.

1 uur geleden
Nederlanders winkelen dit jaar nog meer online, verwacht ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.

5 uur geleden
Nederlanders winkelen dit jaar nog meer online, verwacht ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.

8 uur geleden
Clouddivisie Amazon groeit opnieuw hard

SEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.

9 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Alphabet bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.

9 uur geleden