Vicevoorzitter Amerikaanse centrale bank treedt vervroegd af
WASHINGTON (ANP) - De vicevoorzitter van de Amerikaanse centrale bank Richard Clarida treedt op 14 januari af, twee weken voordat zijn termijn verloopt. President Joe Biden besloot Clarida geen nieuwe termijn te gunnen nadat de vicevoorzitter in opspraak was geraakt door dubieuze beurstransacties.
Clarida zou minstens een miljoen dollar aan aandelen in een Amerikaans aandelenfonds hebben verkocht in februari 2020, om een paar dagen later voor ongeveer hetzelfde bedrag aan aandelen van hetzelfde fonds te kopen. De dag daarna deed voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell een aankondiging dat de centrale bank stevige maatregelen zou nemen om de Amerikaanse economie te beschermen tegen de impact van het coronavirus.
De aankoop van de aandelen was in oktober al bekend geworden, maar dat Clarida een paar dagen eerder aandelen had verkocht werd vorige maand pas bekend, toen hij dat aangaf op een officieel document. The New York Times berichtte er donderdag over.
Lael Brainard volgt Clarida op als vicevoorzitter.
Meer uit Financieel
BOXTEL (ANP) - De failliete onlinewoonwinkel fonQ is weer actief onder de vleugels van de onlinegroep Etrias. Het platform, met een variƫteit aan onlinespeciaalzaken onder zich, heeft zowel de handelsnaam als de webshop overgenomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven zijn positief over het doel van het wetsvoorstel dat voor meer loontransparantie moet zorgen, maar waken tegelijkertijd voor de administratieve lasten daarvan. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de wereldhandel is vooralsnog beperkt gebleven, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens het instituut is de wereldhandel in maart, de eerste maand van de oorlog, met 2,1 procent afgenomen ten opzichte van de maand daarvoor.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De ingrepen van het kabinet rond sociale zekerheid zijn niet nodig om bijvoorbeeld de AOW betaalbaar te houden. Dat stelt FNV na een analyse op basis van cijfers van onder andere het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben vrijdag ingestemd met het opschorten van importtarieven voor bepaalde kunstmeststoffen voor de duur van een jaar. Dat voorstel deed de Europese Commissie in januari.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakcentrale VCP ziet oproepen van de nieuwe VNO-NCW-voorzitter Coen van Oostrom aan het kabinet als steun voor het ultimatum dat de organisatie samen met vakbonden FNV en CNV had gesteld. De bonden eisen dat het kabinet voor komende maandag plannen voor een snellere stijging van de AOW-leeftijd en bezuinigingen op de WIA en WW van tafel haalt.
2 uur geleden