Vicevoorzitter aan FNV-top: kom op voor vals beschuldigde collega
UTRECHT (ANP) - Vicevoorzitter Kitty Jong van de FNV roept haar collega's en medebestuursleden op zich uit te spreken tegen beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag aan het adres van medebestuurder Zakaria Boufangacha. Trouw berichtte als eerste over een melding binnen de bond. "De inhoud was vals en raakte kant noch wal", stelt Jong. "Bij dit soort voorvallen moet alles erop gericht zijn om degene die beschadigd is te beschermen. Maar dat gebeurt nu niet."
Het FNV-bestuur werd op 24 januari geïnformeerd over de melding. Maar al snel bleek volgens Jong dat deze vals was. "Dat is in de richting van Zakaria en mensen in het algemeen bestuur bevestigd", legt Jong uit. Boufangacha zou de ene dag hebben gehoord over de melding en al een dag later zijn gebeld dat er toch niets aan de hand was. Daarop besloot de bestuurder zelf naar buiten te treden, volgens Jong als klokkenluider. "Hij zat met een heleboel vragen hoe dit heeft kunnen gebeuren en wil opheldering."
Nadat de melding bekend was geworden, heeft Jong onder andere voorzitter Tuur Elzinga opgeroepen zich uit te spreken. Maar tegenover Trouw en de Volkskrant had Elzinga nog niet inhoudelijk gereageerd. De melding is bovendien gedaan aan de vooravond van de voorzittersverkiezing, waarvoor Boufangacha zich verkiesbaar wil stellen. Ook zijn er verkiezingen voor het bestuur en het ledenparlement. "Deze melding valt moeilijk los te zien van de aankomende verkiezingen", zegt Jong, die zelf niet meedingt naar het voorzitterschap.
'Proces goed en zuiver doorlopen'
De FNV-bestuurder begrijpt dat er inmiddels onderzoek wordt gedaan in opdracht van de raad van toezicht. De valse aantijging wordt wel genoemd in de onderzoeksopdracht, die volgens Jong verder complex was geformuleerd. "Het is essentieel dat wij dit proces zuiver en goed doorlopen. Als de verkiezingen daarvoor uitgesteld moeten worden dan lijkt me dat nog de minst vervelende consequentie. De onderste steen moet boven."
Jong spreekt zich nu publiekelijk uit, omdat zij in het bestuur verantwoordelijk is voor de portefeuille grensoverschrijdend gedrag. Daarnaast zit ze in de Maatschappelijke AdviesRaad (MAR) van het Huis voor Klokkenluiders. Volgens haar gaat het hier om een klassieke klokkenluiderszaak. "Er moet onderzocht worden wie melding heeft gedaan en waarom", zegt Jong. "Het moet zo snel als mogelijk duidelijk worden wie de goede naam van Zakaria heeft besmeurd."
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
2 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft vorig jaar een veel lagere winst geboekt. De marktrentes daalden, terwijl de financiële instelling bleef concurreren met relatief hoge spaarrentes om klanten te lokken. Daardoor hield bunq zelf minder over, komt naar voren uit het jaarverslag.
7 uur geleden