Vicevoorzitter aan FNV-top: kom op voor vals beschuldigde collega
UTRECHT (ANP) - Vicevoorzitter Kitty Jong van de FNV roept haar collega's en medebestuursleden op zich uit te spreken tegen beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag aan het adres van medebestuurder Zakaria Boufangacha. Trouw berichtte als eerste over een melding binnen de bond. "De inhoud was vals en raakte kant noch wal", stelt Jong. "Bij dit soort voorvallen moet alles erop gericht zijn om degene die beschadigd is te beschermen. Maar dat gebeurt nu niet."
Het FNV-bestuur werd op 24 januari geïnformeerd over de melding. Maar al snel bleek volgens Jong dat deze vals was. "Dat is in de richting van Zakaria en mensen in het algemeen bestuur bevestigd", legt Jong uit. Boufangacha zou de ene dag hebben gehoord over de melding en al een dag later zijn gebeld dat er toch niets aan de hand was. Daarop besloot de bestuurder zelf naar buiten te treden, volgens Jong als klokkenluider. "Hij zat met een heleboel vragen hoe dit heeft kunnen gebeuren en wil opheldering."
Nadat de melding bekend was geworden, heeft Jong onder andere voorzitter Tuur Elzinga opgeroepen zich uit te spreken. Maar tegenover Trouw en de Volkskrant had Elzinga nog niet inhoudelijk gereageerd. De melding is bovendien gedaan aan de vooravond van de voorzittersverkiezing, waarvoor Boufangacha zich verkiesbaar wil stellen. Ook zijn er verkiezingen voor het bestuur en het ledenparlement. "Deze melding valt moeilijk los te zien van de aankomende verkiezingen", zegt Jong, die zelf niet meedingt naar het voorzitterschap.
'Proces goed en zuiver doorlopen'
De FNV-bestuurder begrijpt dat er inmiddels onderzoek wordt gedaan in opdracht van de raad van toezicht. De valse aantijging wordt wel genoemd in de onderzoeksopdracht, die volgens Jong verder complex was geformuleerd. "Het is essentieel dat wij dit proces zuiver en goed doorlopen. Als de verkiezingen daarvoor uitgesteld moeten worden dan lijkt me dat nog de minst vervelende consequentie. De onderste steen moet boven."
Jong spreekt zich nu publiekelijk uit, omdat zij in het bestuur verantwoordelijk is voor de portefeuille grensoverschrijdend gedrag. Daarnaast zit ze in de Maatschappelijke AdviesRaad (MAR) van het Huis voor Klokkenluiders. Volgens haar gaat het hier om een klassieke klokkenluiderszaak. "Er moet onderzocht worden wie melding heeft gedaan en waarom", zegt Jong. "Het moet zo snel als mogelijk duidelijk worden wie de goede naam van Zakaria heeft besmeurd."
Meer uit Financieel
GRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.
1 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn, zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis maandag. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn", zei hij voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden. "Hiervoor hebben we meer Europa nodig. Daarom is dit het moment van de waarheid voor Europa."
4 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas is slachtoffer van een cyberaanval. Dat meldt het Amerikaanse moederbedrijf Instructure. Er zouden gegevens van 275 miljoen studenten, docenten en medewerkers zijn buitgemaakt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.
4 uur geleden