
Vicevoorzitter aan FNV-top: kom op voor vals beschuldigde collega
UTRECHT (ANP) - Vicevoorzitter Kitty Jong van de FNV roept haar collega's en medebestuursleden op zich uit te spreken tegen beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag aan het adres van medebestuurder Zakaria Boufangacha. Trouw berichtte als eerste over een melding binnen de bond. "De inhoud was vals en raakte kant noch wal", stelt Jong. "Bij dit soort voorvallen moet alles erop gericht zijn om degene die beschadigd is te beschermen. Maar dat gebeurt nu niet."
Het FNV-bestuur werd op 24 januari geïnformeerd over de melding. Maar al snel bleek volgens Jong dat deze vals was. "Dat is in de richting van Zakaria en mensen in het algemeen bestuur bevestigd", legt Jong uit. Boufangacha zou de ene dag hebben gehoord over de melding en al een dag later zijn gebeld dat er toch niets aan de hand was. Daarop besloot de bestuurder zelf naar buiten te treden, volgens Jong als klokkenluider. "Hij zat met een heleboel vragen hoe dit heeft kunnen gebeuren en wil opheldering."
Nadat de melding bekend was geworden, heeft Jong onder andere voorzitter Tuur Elzinga opgeroepen zich uit te spreken. Maar tegenover Trouw en de Volkskrant had Elzinga nog niet inhoudelijk gereageerd. De melding is bovendien gedaan aan de vooravond van de voorzittersverkiezing, waarvoor Boufangacha zich verkiesbaar wil stellen. Ook zijn er verkiezingen voor het bestuur en het ledenparlement. "Deze melding valt moeilijk los te zien van de aankomende verkiezingen", zegt Jong, die zelf niet meedingt naar het voorzitterschap.
'Proces goed en zuiver doorlopen'
De FNV-bestuurder begrijpt dat er inmiddels onderzoek wordt gedaan in opdracht van de raad van toezicht. De valse aantijging wordt wel genoemd in de onderzoeksopdracht, die volgens Jong verder complex was geformuleerd. "Het is essentieel dat wij dit proces zuiver en goed doorlopen. Als de verkiezingen daarvoor uitgesteld moeten worden dan lijkt me dat nog de minst vervelende consequentie. De onderste steen moet boven."
Jong spreekt zich nu publiekelijk uit, omdat zij in het bestuur verantwoordelijk is voor de portefeuille grensoverschrijdend gedrag. Daarnaast zit ze in de Maatschappelijke AdviesRaad (MAR) van het Huis voor Klokkenluiders. Volgens haar gaat het hier om een klassieke klokkenluiderszaak. "Er moet onderzocht worden wie melding heeft gedaan en waarom", zegt Jong. "Het moet zo snel als mogelijk duidelijk worden wie de goede naam van Zakaria heeft besmeurd."
Meer uit Financieel
HOFFMAN ESTATES (ANP/RTR) - Sieradenketen Claire's wil zijn Noord-Amerikaanse activiteiten aan investeerder Ames Watson verkopen voor een onbekend bedrag. Het bedrijf wil zo zijn verliezen beperken, nadat het eerder uitstel van betaling had aangevraagd in de Verenigde Staten. Daar probeert het bedrijf er via een herstructurering weer bovenop te komen. In Nederland is Claire's deze week failliet verklaard.
29 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in België hebben een onderzoek geopend naar ING België, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Le Soir. De stap houdt verband met een breder onderzoek naar voormalig Eurocommissaris Didier Reynders, schrijft de Belgische krant. Daarbij zou het Brusselse parket naar mogelijk machtsmisbruik kijken.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft aangegeven dat de Verenigde Staten tevreden zijn over de huidige afspraken met China over importheffingen. Vorige week stelde president Donald Trump hogere importheffingen op Chinese goederen met nog eens negentig dagen uit, tot 10 november.
57 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart, bekend van zijn populaire Labubu-knuffels, verwacht dit jaar omgerekend bijna 4 miljard euro aan inkomsten. Dat komt door de grote vraag naar zijn kleine pluche monsters met puntige oren en gekartelde tanden, heeft topman Wang Ning woensdag gezegd. Hij wil de komende jaren meer winkels openen en denkt ook aan Labubu-animatiefilms en -attracties in pretparken. Er komt binnenkort ook een mini-Labubu die je aan je telefoon kunt vastmaken.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinkaartjes worden niet duurder door het cao-akkoord dat NS woensdagochtend heeft bereikt met vakbonden. Dit zegt een woordvoerder van de spoorvervoerder.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Na de koerswinsten van dinsdag kozen beleggers in Amsterdam woensdag bij de handelsstart voor winstnemingen. Het beurssentiment werd vooral gedrukt door de forse verliezen op Wall Street dinsdag en de Aziatische beurzen eerder op de dag.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Topman Jos Baeten van verzekeraar ASR roept opnieuw op de huurwet van voormalig woonminister Hugo de Jonge terug te draaien. "Ik denk dat het afschaffen van die regulering in de middenhuur, het investeren in de woningmarkt voor Nederlandse, maar ook voor buitenlandse investeerders weer veel aantrekkelijker zou maken."
3 uur geleden