Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vicepresidentskandidaten Harris en Pence in debat

Vicepresidentskandidaten Harris en Pence in debat

SALT LAKE CITY (ANP) - De kandidaten voor het vicepresidentschap van de VS, de Californische senator Kamala Harris en de zittende vicepresident Mike Pence, houden woensdagavond hun enige verkiezingsdebat voor de komende presidentsverkiezingen in november. Maar Amerikaanse media verwachten in 2024 meer debatten tussen de twee omdat de 55-jarige Harris grote kans maakt dan presidentskandidaat voor de Democraten te zijn en de 61-jarige Pence die rol bij de Republikeinen kan vervullen. De Democratische presidentskandidaat in november, Joe Biden, wordt die maand 78 jaar oud.

Het debat is in de University of Utah in Salt Lake City en begint om 03.00 uur donderdag onze tijd. Het duurt anderhalf uur. Harris is buiten Californië nog relatief onbekend in tegenstelling tot de vicepresident. Ze moet proberen indruk te maken op de kijkers. Dat zijn er doorgaans relatief weinig.

Een van de weinige massaal bekeken debatten tussen dergelijke kandidaten was in 2008 toen de toenmalige vicepresident Biden in debat ging met de excentrieke gouverneur van Alaska, Sarah Palin. Zij trad aan als running mate van de Republikeinse presidentskandidaat John McCain (1936-2018). Er keken maar liefst 70 miljoen mensen. Naar het laatste debat tussen de 'vicekandidaten' keken in 2016 37 miljoen kijkers, 47 miljoen minder dan naar de presidentskandidaten (Trump en Clinton).

Meer uit Buitenland

China veroordeelt 'gevaarlijke' Amerikaanse blokkade Iran

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens scherp veroordeeld. "Dit is gevaarlijk en onverantwoordelijk gedrag", reageerde een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.

29 minuten geleden
Mogelijk nieuw overleg Iran - VS in Islamabad

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Onderhandelaars uit Iran en de VS zouden later deze week terug kunnen keren naar de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor hervatting van hun overleg. Het persbureau Reuters meldt dit van verschillende bronnen te hebben gehoord.

1 uur geleden
CNN: Rubio neemt deel aan gesprek tussen Israël en Libanon

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, is dinsdag bij het gesprek tussen Libanon en Israël. CNN meldt dat op basis van een bron binnen het ministerie. De Israëlische ambassadeur in de VS, Yechiel Leiter, ontmoet dan in Washington de Libanese ambassadeur in de VS, Nada Hamadeh.

3 uur geleden
Xi spreekt tegen Spaanse premier van 'afbrokkelende wereldorde'

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping wil de banden met Spanje aanhalen, zei hij dinsdag tijdens een bezoek van de Spaanse premier Pedro Sánchez aan Beijing. Volgens Chinese staatsmedia beloofden beide leiders de samenwerking tussen de landen te verdiepen, te midden van wat Xi een "afbrokkelende wereldorde" noemde.

3 uur geleden
Volgens Vance is Iran aan zet in onderhandelingen met VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zegt tegen Fox News dat Iran aan zet is in de onderhandelingen met de Verenigde Staten. Vance leidde afgelopen weekend in Pakistan de Amerikaanse delegatie die met Iran onderhandelde. Dat overleg eindigde in een patstelling.

7 uur geleden
Vance betreurt verkiezingsuitslag Hongarije

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is "verdrietig" over de uitslag van de Hongaarse verkiezingen, zei hij maandagavond tegen Fox News. Hij voegde daaraan toe dat hij niet verbaasd was dat Viktor Orbán er niet in slaagde de verkiezingen te winnen. De opmerking is de eerste erkenning van het Witte Huis dat niet Orbán, maar Péter Magyar van de Tisza-partij de parlementsverkiezingen in het Europese land won.

8 uur geleden
EU stelt hogere importheffingen in voor staal van buiten de unie

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie komt met hogere importheffingen en lagere quota voor staal van buiten de unie. Het Europees Parlement en de Europese Raad zijn het maandagavond eens geworden over de maatregelen om te voorkomen dat de Europese staalmarkt wordt overspoeld door buitenlands staal.

9 uur geleden