Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vicepresidentskandidaten Harris en Pence in debat

Vicepresidentskandidaten Harris en Pence in debat

SALT LAKE CITY (ANP) - De kandidaten voor het vicepresidentschap van de VS, de Californische senator Kamala Harris en de zittende vicepresident Mike Pence, houden woensdagavond hun enige verkiezingsdebat voor de komende presidentsverkiezingen in november. Maar Amerikaanse media verwachten in 2024 meer debatten tussen de twee omdat de 55-jarige Harris grote kans maakt dan presidentskandidaat voor de Democraten te zijn en de 61-jarige Pence die rol bij de Republikeinen kan vervullen. De Democratische presidentskandidaat in november, Joe Biden, wordt die maand 78 jaar oud.

Het debat is in de University of Utah in Salt Lake City en begint om 03.00 uur donderdag onze tijd. Het duurt anderhalf uur. Harris is buiten Californië nog relatief onbekend in tegenstelling tot de vicepresident. Ze moet proberen indruk te maken op de kijkers. Dat zijn er doorgaans relatief weinig.

Een van de weinige massaal bekeken debatten tussen dergelijke kandidaten was in 2008 toen de toenmalige vicepresident Biden in debat ging met de excentrieke gouverneur van Alaska, Sarah Palin. Zij trad aan als running mate van de Republikeinse presidentskandidaat John McCain (1936-2018). Er keken maar liefst 70 miljoen mensen. Naar het laatste debat tussen de 'vicekandidaten' keken in 2016 37 miljoen kijkers, 47 miljoen minder dan naar de presidentskandidaten (Trump en Clinton).

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

53 minuten geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

59 minuten geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

2 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

2 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

7 uur geleden