Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vicepresidentskandidaten Harris en Pence botsen over corona

Vicepresidentskandidaten Harris en Pence botsen over corona

SALT LAKE CITY (ANP/RTR) - Het verkiezingsdebat tussen tussen de Democratische vicepresidentskandidaat Kamala Harris en haar Republikeinse tegenstander Mike Pence is stukken ordentelijker verlopen dan het eerste presidentiële debat vorige week. De 'running mates' van president Donald Trump en Joe Biden, de Democratische kandidaat, botsten in Salt Lake City meerdere keren over de aanpak van het coronavirus door de regering-Trump.

Door de recente coronabesmetting van Trump kreeg het debat meer aandacht dan in afgelopen jaren en heeft het volgens waarnemers mogelijk meer invloed op de presidentsverkiezingen dan ooit tevoren.

Pence en senator Harris voerden onder meer strijd over het coronabeleid van de Amerikaanse regering, politiegeweld, de economie en de gevolgen van klimaatverandering. Doordat Trump (74) onlangs het virus opliep en zowel hij als Biden (77) door hun leeftijd tot de risicogroep behoren in de coronacrisis, was het voor beide vicepresidentskandidaten zaak te laten zien dat zij de teugels kunnen overnemen, mocht de president wegvallen.

Regels

Na het chaotisch verlopen debat tussen Trump en Biden, waarschuwde moderator Susan Page beide kandidaten dat zij de regels streng zou handhaven. "We willen een levendig debat. Maar Amerikanen verdienen een beschaafde discussie", zei Page. De gemoederen liepen hier en daar echter wel degelijk op. Pence viel Harris en Page herhaaldelijk in de rede, maar niet op een schaal zoals Trump dat vorige week bij Biden deed.

In zijn eerste woorden in het debat zei Pence het "een voorrecht" te vinden om met Harris op het podium te staan, ook al had zij kort daarvoor gesteld dat de corona-aanpak van de regering-Trump "de grootste mislukking" is in "de presidentiële geschiedenis van ons land". Ook stelde zij dat de president de handelsoorlog met China heeft verloren en dat zij, als Biden het Witte Huis haalt, hervormingen in het Amerikaanse politiesysteem wil doorvoeren.

China

Pence wees China aan als schuldige voor de coronapandemie en sprak lovend over de inspanningen van de overheid om het virus uit te bannen, waaronder het besluit van Trump om in januari het reisverkeer vanuit China naar de VS aan banden te leggen.

Hij verweet Harris het vertrouwen in een coronavaccin publiekelijk te ondermijnen. "Als de doktoren ons vertellen dat we het moeten nemen, zal ik de eerste zijn om het te nemen", zei Harris. "Maar als Donald Trump ons zegt het te nemen, dan doe ik dat niet." Vicepresident Pence noemde haar uitspraak "gewetenloos". "Stop politiek te bedrijven met mensenlevens."

Meer uit Buitenland

Duitsland grijpt naast zetel VN-Veiligheidsraad

NEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.

1 uur geleden
Netanyahu: VS en Israël klaar voor militaire actie tegen Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.

1 uur geleden
WHO-baas: steeds meer grip op ebola in Afrika

GENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.

3 uur geleden
VS willen minder luchtmacht en marine reserveren voor Europa

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.

4 uur geleden
Britse premier bezorgd over betrokkenen helikopterongeluk Devon

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.

5 uur geleden
Trump erkent dat hij verhit gesprek voerde met Netanyahu

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.

6 uur geleden
Veel doden bij hotelbrand in New Delhi

NEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.

7 uur geleden