Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vicepresidentskandidaten Harris en Pence botsen over corona

Vicepresidentskandidaten Harris en Pence botsen over corona

SALT LAKE CITY (ANP/RTR) - Het verkiezingsdebat tussen tussen de Democratische vicepresidentskandidaat Kamala Harris en haar Republikeinse tegenstander Mike Pence is stukken ordentelijker verlopen dan het eerste presidentiële debat vorige week. De 'running mates' van president Donald Trump en Joe Biden, de Democratische kandidaat, botsten in Salt Lake City meerdere keren over de aanpak van het coronavirus door de regering-Trump.

Door de recente coronabesmetting van Trump kreeg het debat meer aandacht dan in afgelopen jaren en heeft het volgens waarnemers mogelijk meer invloed op de presidentsverkiezingen dan ooit tevoren.

Pence en senator Harris voerden onder meer strijd over het coronabeleid van de Amerikaanse regering, politiegeweld, de economie en de gevolgen van klimaatverandering. Doordat Trump (74) onlangs het virus opliep en zowel hij als Biden (77) door hun leeftijd tot de risicogroep behoren in de coronacrisis, was het voor beide vicepresidentskandidaten zaak te laten zien dat zij de teugels kunnen overnemen, mocht de president wegvallen.

Regels

Na het chaotisch verlopen debat tussen Trump en Biden, waarschuwde moderator Susan Page beide kandidaten dat zij de regels streng zou handhaven. "We willen een levendig debat. Maar Amerikanen verdienen een beschaafde discussie", zei Page. De gemoederen liepen hier en daar echter wel degelijk op. Pence viel Harris en Page herhaaldelijk in de rede, maar niet op een schaal zoals Trump dat vorige week bij Biden deed.

In zijn eerste woorden in het debat zei Pence het "een voorrecht" te vinden om met Harris op het podium te staan, ook al had zij kort daarvoor gesteld dat de corona-aanpak van de regering-Trump "de grootste mislukking" is in "de presidentiële geschiedenis van ons land". Ook stelde zij dat de president de handelsoorlog met China heeft verloren en dat zij, als Biden het Witte Huis haalt, hervormingen in het Amerikaanse politiesysteem wil doorvoeren.

China

Pence wees China aan als schuldige voor de coronapandemie en sprak lovend over de inspanningen van de overheid om het virus uit te bannen, waaronder het besluit van Trump om in januari het reisverkeer vanuit China naar de VS aan banden te leggen.

Hij verweet Harris het vertrouwen in een coronavaccin publiekelijk te ondermijnen. "Als de doktoren ons vertellen dat we het moeten nemen, zal ik de eerste zijn om het te nemen", zei Harris. "Maar als Donald Trump ons zegt het te nemen, dan doe ik dat niet." Vicepresident Pence noemde haar uitspraak "gewetenloos". "Stop politiek te bedrijven met mensenlevens."

Meer uit Buitenland

Parlement Israël keurt omstreden wet over doodstraf goed

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.

34 minuten geleden
Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) overleden

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, meldden nieuwsmedia Waterkant en StarNieuws. Hij zou maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.

57 minuten geleden
Mexicaanse immigrant overleden in ICE-detentiecentrum VS

ADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.

2 uur geleden
Opnieuw Iraanse raket neergehaald boven Turkije

ANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.

3 uur geleden
Duitsland en Syrië willen grootschalige terugkeer vluchtelingen

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.

3 uur geleden
Celstraf en geldboete voor kapitein vermeende schaduwvloottanker

BREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.

5 uur geleden
Twee Chinese containerschepen varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Twee Chinese containerschepen zijn door de Straat van Hormuz gevaren, is te zien bij scheepvaartmonitor MarineTraffic. Iran heeft sinds het begin van de oorlog vorige maand slechts enkele schepen doorgelaten en heeft schepen aangevallen die ondanks de blokkade toch probeerden om door te varen.

6 uur geleden