Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vicepresident VS naar begrafenis door politie gedode Tyre Nichols

Vicepresident VS naar begrafenis door politie gedode Tyre Nichols

MEMPHIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident Kamala Harris woont woensdag de begrafenis bij van Tyre Nichols, de zwarte man die stierf drie dagen nadat hij zwaar was mishandeld door politieagenten in Memphis, in de staat Tennessee. Dat meldt het Witte Huis.

Dominee Al Sharpton, een voormalige zwarte presidentskandidaat, zal spreken tijdens de dienst voor Nichols, die in een kerk in Memphis plaatsvindt. Familieleden van Breonna Taylor en George Floyd, die in 2020 in respectievelijk Kentucky en Minnesota door de politie werden gedood, zullen ook aanwezig zijn.

De vijf politieagenten die Nichols mishandelden, die ook zwart zijn, zijn inmiddels ontslagen door het politiekorps wegens excessief geweld. Ze worden nu onder meer aangeklaagd voor 'second-degree murder', vergelijkbaar met doodslag, en zware mishandeling. Ze zitten alle vijf vast. Mogelijk volgen er nog meer aanklachten, meldde justitie dinsdag.

Nichols werd na een achtervolging aangehouden voor een verkeerscontrole. Volgens zijn advocaat werd hij geslagen "als een piñata" bij zijn aanhouding en was hij daarna onherkenbaar verminkt. De vrijgegeven beelden van Nichols' mishandeling leiden door het hele land tot felle protesten tegen politiegeweld.

Meer uit Buitenland

Israël claimt weer Iraanse bewindsman te hebben gedood

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt opnieuw een topfunctionaris van de Iraanse regering te hebben gedood. Het gaat om de inlichtingenminister Esmail Khatib, meldt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. Iran heeft de dood van de bewindsman nog niet bevestigd.

8 minuten geleden
OM eist zeven jaar en zeven maanden cel tegen Marius Borg Høiby

OSLO (ANP) - Het Noorse Openbaar Ministerie heeft woensdag in de rechtbank in Oslo een celstraf van zeven jaar en zeven maanden geëist tegen Marius Borg Høiby, zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Dat melden Noorse media woensdagochtend. Høiby wordt verdacht van onder meer verkrachtingen en mishandeling.

14 minuten geleden
Kremlin ontkent bericht dat het Iran technisch helpt

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft berichten in de Amerikaanse krant Wall Street Journal over hoogwaardige technische bijstand aan Iran tegengesproken. De Kremlinwoordvoerder zei dat het bericht dat Rusland satellietbeelden deelt met Iran en het land aan nog betere drones helpt volstrekt niet waar is.

42 minuten geleden
Doden en tientallen gewonden door bombardement Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in het centrum van Beiroet het leven gekost aan zeker twaalf personen. Dat melden de Libanese autoriteiten, die ook spreken over 41 gewonden.

1 uur geleden
VN-organisatie stelt dodental kliniek Kabul op ruim 140

KABUL/KARACHI (ANP/RTR) - Bij het recente bombardement op een kliniek voor verslaafden in de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn 143 doden gevallen. De VN-organisatie voor hulp aan Afghanistan heeft dat bekendgemaakt.

1 uur geleden
Belgische overheid doet WhatsApp in de ban en komt met Beam

BRUSSEL (ANP) - De Belgische overheid doet berichtenapps WhatsApp en Messenger in de ban voor ambtenaren en militairen. In plaats daarvan is er voor de overheidsapp Beam gekozen. Die moeten ongeveer 750.000 ambtenaren en militairen gaan gebruiken ter vervanging van veelgebruikte berichtenapps. Dat meldt de Belgische krant De Standaard woensdag.

1 uur geleden
Israël erkent beschieting positie UNIFIL in Libanon

PARIJS/JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft erkend eerder deze maand met een tank een positie van de VN-macht in Libanon, UNIFIL, te hebben beschoten. Daarbij raakten Ghanese blauwhelmen gewond.

2 uur geleden