Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vicepresident VS krijgt migrantendossier onder haar hoede

Vicepresident VS krijgt migrantendossier onder haar hoede

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident Kamala Harris neemt een complex migrantendossier onder haar hoede. Op verzoek van president Joe Biden zal ze proberen de toenemende stroom migranten vanuit het zuiden een halt toe te roepen.

Harris heeft ingestemd de diplomatieke inspanningen met Mexico, Honduras, Guatemala en El Salvador te leiden. "Ik kan niemand bedenken die beter gekwalificeerd is hiervoor", zei Biden tijdens een overleg met Harris aan zijn zijde. Hij leidde dit dossier zelf toen hij de vicepresident was van toenmalig president Barack Obama.

Als eerste vrouwelijke vicepresident hield Harris zich sinds haar aantreden in januari vooral bezig met de coronacrisis. Hoewel ze van Biden nog geen specifieke dossiers toegedeeld had gekregen, sprak ze in de afgelopen paar maanden al wel met een aantal buitenlandse regeringsleiders. Over het migrantendossier zegt ze dat er geen twijfel over mogelijk is dat hier echte uitdaging in zit.

Problemen aan de grens

Er is momenteel veel te doen om de migrantenstroom uit het zuiden. Steeds meer mensen verlaten Centraal-Amerika vanwege de armoede die daar heerst. Zij hopen via Mexico door te reizen naar de Verenigde Staten, waar ze een betere toekomst hopen op te bouwen. De autoriteiten worstelen onder meer met een toename van het aantal zelfstandig reizende kinderen die zich aan de grens melden, wat heeft geleid tot een tekort aan opvangcapaciteit.

De problemen aan de grens zijn volgens de Democratische president het gevolg van het "ietwat draconische" beleid van zijn Republikeinse voorganger Trump. De Republikeinen spreken over een crisis en leggen de verantwoordelijkheid bij Biden, die het strenge migratiebeleid van Trump aan het hervormen is.

Meer uit Buitenland

Doden na ontsporing hogesnelheidstreinen bij Spaanse stad Córdoba

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.

47 minuten geleden
EU-leiders komen donderdag bijeen om situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.

1 uur geleden
Extra EU-top regeringsleiders vanwege situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.

2 uur geleden
FT: EU overweegt maatregelen tegen VS om dreigementen Groenland

BRUSSEL (ANP) - Europese regeringen overwegen de Verenigde Staten te treffen met tarieven ter waarde van 93 miljard euro. De mogelijke strafmaatregel is een reactie op de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van NAVO-bondgenoten die zich verzetten tegen zijn poging Groenland over te nemen. Dat meldt de Britse zakenkrant The Financial Times (FT).

2 uur geleden
Noodtoestand afgekondigd in Chili om dodelijke bosbranden

SANTIAGO (ANP/AFP) - De Chileense president Gabriel Boric heeft de noodtoestand afgekondigd in twee regio's die geteisterd worden door bosbranden. Er zijn al zestien doden gevallen, terwijl ruim 50.000 mensen geadviseerd is te evacueren, meldt minister van Veiligheid Luis Cordero.

3 uur geleden
NAVO-baas Rutte spreekt met Trump over Groenland

BRUSSEL (ANP) - NAVO-baas Rutte meldt dat hij heeft gesproken met de Amerikaanse president Donald Trump over de veiligheidssituatie in Groenland en het Noordpoolgebied. "We blijven hieraan werken en ik kijk ernaar uit hem later deze week in Davos te ontmoeten", aldus Rutte op X, zonder details te geven.

5 uur geleden
Bestand in Syrië tussen leger en Koerdische SDF

CAÏRO (ANP/RTR) - De Syrische regering en de door Washington gesteunde, door Koerden geleide Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) zijn een staakt-het-vuren overeengekomen. Volgens Syrische staatsmedia geldt het bestand onmiddellijk. De wapenstilstand volgt op dagen van gevechten, waarbij het leger oprukte naar door Koerden bezette gebieden in het noordoosten van Syrië.

5 uur geleden