Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vicepresident VS krijgt migrantendossier onder haar hoede

Vicepresident VS krijgt migrantendossier onder haar hoede

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident Kamala Harris neemt een complex migrantendossier onder haar hoede. Op verzoek van president Joe Biden zal ze proberen de toenemende stroom migranten vanuit het zuiden een halt toe te roepen.

Harris heeft ingestemd de diplomatieke inspanningen met Mexico, Honduras, Guatemala en El Salvador te leiden. "Ik kan niemand bedenken die beter gekwalificeerd is hiervoor", zei Biden tijdens een overleg met Harris aan zijn zijde. Hij leidde dit dossier zelf toen hij de vicepresident was van toenmalig president Barack Obama.

Als eerste vrouwelijke vicepresident hield Harris zich sinds haar aantreden in januari vooral bezig met de coronacrisis. Hoewel ze van Biden nog geen specifieke dossiers toegedeeld had gekregen, sprak ze in de afgelopen paar maanden al wel met een aantal buitenlandse regeringsleiders. Over het migrantendossier zegt ze dat er geen twijfel over mogelijk is dat hier echte uitdaging in zit.

Problemen aan de grens

Er is momenteel veel te doen om de migrantenstroom uit het zuiden. Steeds meer mensen verlaten Centraal-Amerika vanwege de armoede die daar heerst. Zij hopen via Mexico door te reizen naar de Verenigde Staten, waar ze een betere toekomst hopen op te bouwen. De autoriteiten worstelen onder meer met een toename van het aantal zelfstandig reizende kinderen die zich aan de grens melden, wat heeft geleid tot een tekort aan opvangcapaciteit.

De problemen aan de grens zijn volgens de Democratische president het gevolg van het "ietwat draconische" beleid van zijn Republikeinse voorganger Trump. De Republikeinen spreken over een crisis en leggen de verantwoordelijkheid bij Biden, die het strenge migratiebeleid van Trump aan het hervormen is.

Meer uit Buitenland

VAE en Saudi-Arabië melden Iraanse raket- en droneaanvallen

DUBAI (ANP/AFP) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben zondag gezegd dat hun luchtafweersystemen reageren op inkomende luchtaanvallen vanuit Iran. Eerder meldde ook het ministerie van Defensie van Saudi-Arabië al aanvallen van Iran met drie raketten. "Eén raket is onderschept, de andere twee zijn in een onbewoond gebied neergekomen," schreef een woordvoerder van het ministerie op sociale media.

14 minuten geleden
Cuba getroffen door tweede landelijke stroomstoring in één week

HAVANA (ANP/AFP) - Een stroomstoring heeft zaterdag heel Cuba getroffen, meldt het Cubaanse ministerie van Energie. Het is de tweede keer in minder dan een week tijd dat het hele land zonder stroom zit. Het eiland kampt met een ernstige energiecrisis door een Amerikaans olie-embargo.

6 uur geleden
Trump dreigt Iran met aanval op energiecentrales

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gedreigd dat de VS Iraanse energiecentrales zullen aanvallen als Iran de Straat van Hormuz niet binnen 48 uur heropent. Iran heeft die strategisch gelegen doorvaarroute tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan vrijwel afgesloten na het begin van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. Dat leidt tot sterk gestegen mondiale gas- en olieprijzen.

6 uur geleden
Tientallen gewonden bij aanval op zuiden Israël

ARAD (ANP/AFP) - Israëlische brandweerlieden meldden dat een "voltreffer" van een Iraanse raket op de Zuid-Israëlische stad Arad zaterdag grote schade heeft aangericht. Volgens medische hulpverleners raakten zeker 59 mensen gewond.

8 uur geleden
Doden na Oekraïense aanval op Belgorod

BELGOROD (ANP/DPA) - In de Russische regio Belgorod zijn zeker vier vrouwen omgekomen door Oekraïense beschietingen. Dat heeft de regionale gouverneur gemeld. De doden vielen in het dorp Smorodino, enkele kilometers van de grens met Oekraïne. Ze waren in een pand dat werd getroffen. Een andere vrouw werd zwaargewond onder het puin vandaan gehaald.

11 uur geleden
Grote demonstratie in Praag tegen Tsjechische regering

PRAAG (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Honderdduizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in de Tsjechische hoofdstad Praag om te demonstreren tegen de rechts-populistische regering van premier Andrej Babiš. Volgens de organisatie waren er tot 250.000 deelnemers bijeen.

12 uur geleden
VS zeggen al meer dan 8000 doelen in Iran te hebben aangevallen

TAMPA (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft tijdens drie weken oorlog meer dan 8000 doelen aangevallen, claimt admiraal Brad Cooper in een videoboodschap op X. Ook zei hij dat de Amerikanen een Iraanse bunker hebben aangevallen. Daarin zouden wapens zijn opgeslagen die een bedreiging vormden voor de olie- en gastransporten in de Straat van Hormuz.

12 uur geleden