Vicepresident VS krijgt migrantendossier onder haar hoede
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident Kamala Harris neemt een complex migrantendossier onder haar hoede. Op verzoek van president Joe Biden zal ze proberen de toenemende stroom migranten vanuit het zuiden een halt toe te roepen.
Harris heeft ingestemd de diplomatieke inspanningen met Mexico, Honduras, Guatemala en El Salvador te leiden. "Ik kan niemand bedenken die beter gekwalificeerd is hiervoor", zei Biden tijdens een overleg met Harris aan zijn zijde. Hij leidde dit dossier zelf toen hij de vicepresident was van toenmalig president Barack Obama.
Als eerste vrouwelijke vicepresident hield Harris zich sinds haar aantreden in januari vooral bezig met de coronacrisis. Hoewel ze van Biden nog geen specifieke dossiers toegedeeld had gekregen, sprak ze in de afgelopen paar maanden al wel met een aantal buitenlandse regeringsleiders. Over het migrantendossier zegt ze dat er geen twijfel over mogelijk is dat hier echte uitdaging in zit.
Problemen aan de grens
Er is momenteel veel te doen om de migrantenstroom uit het zuiden. Steeds meer mensen verlaten Centraal-Amerika vanwege de armoede die daar heerst. Zij hopen via Mexico door te reizen naar de Verenigde Staten, waar ze een betere toekomst hopen op te bouwen. De autoriteiten worstelen onder meer met een toename van het aantal zelfstandig reizende kinderen die zich aan de grens melden, wat heeft geleid tot een tekort aan opvangcapaciteit.
De problemen aan de grens zijn volgens de Democratische president het gevolg van het "ietwat draconische" beleid van zijn Republikeinse voorganger Trump. De Republikeinen spreken over een crisis en leggen de verantwoordelijkheid bij Biden, die het strenge migratiebeleid van Trump aan het hervormen is.
Meer uit Buitenland
WELLINGTON (ANP) - Inwoners van huizen langs de kust ten zuiden van de Nieuw-Zeelandse hoofdstad Wellington zijn maandag opgeroepen te evacueren. Langs de kuststrook geldt een lokale noodtoestand vanwege metershoge golven.
2 uur geledenCHARKIV (ANP) - In de Oekraïense regio Charkiv, in het noordoosten van het land, zijn vier mensen om het leven gekomen en tien anderen gewond geraakt bij Russische aanvallen. De dodelijke slachtoffers vielen in de plaats Tsjoehoejiv, meldt gouverneur Oleh Synjehoebov op Telegram.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Donald Trump is uitgejoeld en uitgefloten in Madison Square Garden, waar maandag de derde wedstrijd in de finale van de NBA plaatsvindt. Tijdens het volkslied salueerde de Amerikaanse president. Toen dat op grote schermen in het stadion getoond werd, klonk gedurende enkele seconden een fluitconcert.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De Chinese president Xi Jinping en de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un hebben maandag met elkaar afgesproken de banden verder aan te halen. De bilaterale relaties gaan volgens staatspersbureau KCNA "een nieuw hoofdstuk" tegemoet, met samenwerkingen in verschillende sectoren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof (ICC), Karim Khan, is officieel geschorst vanwege beschuldigingen van seksueel wangedrag. Een toezichthoudend orgaan van het ICC, bestaande uit 21 leden, heeft maandag laten weten dat de schorsing per direct ingaat.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.
8 uur geledenROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.
8 uur geleden