Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vicepresident VS Kamala Harris tweede keer ingeënt

Vicepresident VS Kamala Harris tweede keer ingeënt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident Kamala Harris heeft dinsdag haar tweede inenting tegen het coronavirus gekregen. Harris kreeg op 29 december haar eerste dosis van het vaccin van farmaceut Moderna.

Tussen de twee inentingen van Moderna moet vier weken zitten om optimaal te kunnen werken, volgens het Amerikaanse bedrijf. Harris is precies vier weken na haar eerste spuit weer ingeënt.

In veel Europese landen wil de regering de tijd tussen de eerste en de tweede prik verlengen, om zo meer mensen te kunnen voorzien van de eerste inenting. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) is het mogelijk om de vaccins van Pfizer/BioNTech en Moderna later te geven, maar is het niet helemaal zeker of de effectiviteit dan even groot is.

President Joe Biden heeft zijn twee inentingen ook al gekregen.

Meer uit Buitenland

Twaalf buitenlandse slachtoffers treinramp Spanje geïdentificeerd

URDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.

1 uur geleden
Humanitaire operatie Olesjky afgerond, bestand ten einde

OLESJKY (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren dat de afgelopen dagen om humanitaire redenen van kracht was rond de Oekraïense stad Olesjky, is zoals gepland beëindigd. Dat verklaarde de Oekraïense ombudsman voor de mensenrechten Dmytro Loebinets zondagavond. Rusland meldde eerder al de humanitaire operatie te hebben afgerond.

2 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor humanitaire ramp komende winter Oekraïne

KYIV (ANP) - Amnesty International zegt dat komende winter een nieuwe humanitaire ramp dreigt in Oekraïne. Russische autoriteiten, waaronder president Vladimir Poetin, kondigden eerder aan de energie-infrastructuur in Oekraïne opzettelijk te zullen aanvallen. De mensenrechtenorganisatie verwacht dat dit grote problemen zal veroorzaken voor burgers in het land.

2 uur geleden
Oekraïense app gehackt die voor Russische aanvallen waarschuwt

KYIV (ANP/AFP) - Een officiële app die door Oekraïners wordt gebruikt om op de hoogte te blijven van dreigende Russische luchtaanvallen, is gehackt. Dat bevestigt een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht zondagavond.

4 uur geleden
Zelensky staat open voor directe gesprekken met Poetin in Turkije

ISTANBUL (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bereid de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten voor rechtstreekse gesprekken in Turkije. Dat zei hij zondag in een interview met de zender CNN Türk. "We zijn er klaar voor", antwoordde Zelensky op de vraag of hij bereid zou zijn Poetin in Turkije te ontmoeten.

5 uur geleden
Iran: explosies op 2 tankers in Straat van Hormuz door zeemijnen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat op twee tankers explosies hebben plaatsgevonden nadat ze in de Straat van Hormuz op zeemijnen waren gevaren. Een van de schepen, een supertanker, staat in brand. Dat melden Iraanse staatsmedia, waaronder persbureau IRNA.

6 uur geleden
Democratische afgevaardigde steunt Republikein Rogers in Michigan

LANSING (ANP/BLOOMBERG) - Afgevaardigde Haley Stevens, die de Democratische voorverkiezing voor een Senaatszetel namens de Amerikaanse staat Michigan verloor, heeft haar steun uitgesproken voor de Republikeinse kandidaat Mike Rogers. Hiermee is de breuk met de Democratische kandidaat Abdul El-Sayed definitief.

7 uur geleden