Vicepresident VS erkent fout: zonder mondkapje in ziekenhuis
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident Mike Pence heeft toegegeven dat hij tijdens een bezoek aan een ziekenhuis een mondkapje had moeten dragen. De krant The Washington Post benadrukt dat het zelden voorkomt dat topfiguren van de regering-Trump een fout erkennen.
Pence, die binnen de regering de aanpak van de corona-uitbraak leidt, zag af van bescherming toen hij enkele dagen geleden een gerenommeerd ziekenhuis in Rochester (Minnesota) bezocht. In de kliniek is een mondmasker verplicht in de strijd tegen het coronavirus. Tijdens het bezoek hadden alle andere personen wel een mondbedekking. Pence was voor zijn aankomst op de hoogte gesteld van het maskerbeleid, twitterde het ziekenhuis. Maar de tweet werd verwijderd.
Pence verdedigde aanvankelijk zijn stap. Hij zei dat hij niet is besmet met het virus en dat hij als vicepresident regelmatig wordt getest, net als iedereen in zijn omgeving. Hij wees op de officiële richtlijn dat mond- en neusbescherming vooral is bedoeld voor mensen die wel zijn besmet, zodat zij verdere verspreiding kunnen helpen voorkomen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Kyiv zegt open te blijven na een Russische oproep aan buitenlanders en diplomaten om de Oekraïense hoofdstad te verlaten wegens geplande aanvallen. "Er zijn geen wijzigingen in onze werkzaamheden en berichten die het tegendeel beweren zijn onjuist", aldus de ambassade op X.
17 minuten geledenLIMASSOL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas vindt dat de EU niet in de val van Rusland moet trappen door nu een gezant aan te wijzen voor de onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland. "Onderhandelen is altijd teamwork. Je hebt een 'good cop' en een 'bad cop' en je hebt een strategie. De inhoud is veel belangrijker dan de persoon", zei Kallas voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump klaagt zakenkrant Wall Street Journal weer aan. Hij eist minstens 10 miljard dollar aan compensatie vanwege berichtgeving over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/AFP) - Een Keniaanse kostschool is getroffen door een dodelijke brand in een slaapzaal. Er zijn volgens een politiebron zestien doden gevallen, vooral kinderen. Daarnaast zouden 73 gewonden naar een ziekenhuis zijn gebracht.
1 uur geledenRICHMOND (ANP) - Een ex-functionaris van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA is opgepakt na de vondst van 303 goudstaven in zijn huis. Hij zou het goud met een waarde van ruim 40 miljoen dollar (circa 34,5 miljoen euro) van zijn werk mee naar huis hebben genomen, melden Amerikaanse media.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.
4 uur geleden