Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vicepresident VS erkent fout: zonder mondkapje in ziekenhuis

Vicepresident VS erkent fout: zonder mondkapje in ziekenhuis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident Mike Pence heeft toegegeven dat hij tijdens een bezoek aan een ziekenhuis een mondkapje had moeten dragen. De krant The Washington Post benadrukt dat het zelden voorkomt dat topfiguren van de regering-Trump een fout erkennen.

Pence, die binnen de regering de aanpak van de corona-uitbraak leidt, zag af van bescherming toen hij enkele dagen geleden een gerenommeerd ziekenhuis in Rochester (Minnesota) bezocht. In de kliniek is een mondmasker verplicht in de strijd tegen het coronavirus. Tijdens het bezoek hadden alle andere personen wel een mondbedekking. Pence was voor zijn aankomst op de hoogte gesteld van het maskerbeleid, twitterde het ziekenhuis. Maar de tweet werd verwijderd.

Pence verdedigde aanvankelijk zijn stap. Hij zei dat hij niet is besmet met het virus en dat hij als vicepresident regelmatig wordt getest, net als iedereen in zijn omgeving. Hij wees op de officiële richtlijn dat mond- en neusbescherming vooral is bedoeld voor mensen die wel zijn besmet, zodat zij verdere verspreiding kunnen helpen voorkomen.

Meer uit Buitenland

Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

6 uur geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

6 uur geleden
Axios: Trump wees aanbod Poetin af over Iraans verrijkt uranium

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.

7 uur geleden
Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

7 uur geleden
Rode Kruis slaat alarm over lot burgers in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.

8 uur geleden
Hezbollah klaar voor 'lang conflict' met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.

9 uur geleden
VS: tot 10 miljoen dollar voor gouden tip Khamenei

WASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.

10 uur geleden