
Vicepresident VS erkent fout: zonder mondkapje in ziekenhuis
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident Mike Pence heeft toegegeven dat hij tijdens een bezoek aan een ziekenhuis een mondkapje had moeten dragen. De krant The Washington Post benadrukt dat het zelden voorkomt dat topfiguren van de regering-Trump een fout erkennen.
Pence, die binnen de regering de aanpak van de corona-uitbraak leidt, zag af van bescherming toen hij enkele dagen geleden een gerenommeerd ziekenhuis in Rochester (Minnesota) bezocht. In de kliniek is een mondmasker verplicht in de strijd tegen het coronavirus. Tijdens het bezoek hadden alle andere personen wel een mondbedekking. Pence was voor zijn aankomst op de hoogte gesteld van het maskerbeleid, twitterde het ziekenhuis. Maar de tweet werd verwijderd.
Pence verdedigde aanvankelijk zijn stap. Hij zei dat hij niet is besmet met het virus en dat hij als vicepresident regelmatig wordt getest, net als iedereen in zijn omgeving. Hij wees op de officiële richtlijn dat mond- en neusbescherming vooral is bedoeld voor mensen die wel zijn besmet, zodat zij verdere verspreiding kunnen helpen voorkomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - SpaceX dreigt de ruimtevaartuigen die mensen naar het internationale ruimtestation ISS en terug naar de aarde brengen aan de grond te houden. Topman Elon Musk heeft dat gezegd in de oplaaiende ruzie met de Amerikaanse president Donald Trump.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet zijn donderdagavond doelwit door meerdere luchtaanvallen. Dat gebeurde nadat Israël inwoners had opgeroepen te vertrekken. Op beelden is te zien dat rook opstijgt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft na een aanvaring over een grote belastingwet uitgehaald naar techmiljardair en voormalig vertrouweling Elon Musk. "De makkelijkste manier om miljarden en miljarden dollars te besparen in onze begroting, is door een einde te maken aan Elons overheidssubsidies en contracten. Het verbaasde me altijd al dat Biden dat niet heeft gedaan", schreef de president op zijn platform Truth Social.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een jihadistische criminele bende en clan in de Gazastrook laten bewapenen omdat daarmee de positie van de beweging Hamas zou kunnen worden verzwakt. Volgens The Times of Israel hebben bronnen bij defensie het bericht bevestigd. Het kwam van de voormalige minister van Defensie, Avigdor Lieberman. Het kantoor van Netanyahu zei enkel dat "Israël Hamas op tal van manieren verslaat".
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft op X uitgehaald naar de Amerikaanse president Donald Trump. "Zonder mij zou Trump de verkiezingen hebben verloren", schreef Musk nadat Trump had gezegd erg teleurgesteld in hem te zijn. "Wat een ondankbaarheid", vervolgde Musk.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de strijdende partijen in Oekraïne vergeleken met twee kinderen die vechten in een park. "Je probeert ze uit elkaar te trekken. Dat willen ze dan niet. Soms kan je ze beter nog even laten doorvechten voordat je ingrijpt", zei de president tijdens een bezoek van de Duitse bondskanselier Friedrich Merz aan het Witte Huis.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO wil dat lidstaten jaarlijks duidelijk maken hoeveel ze hun defensiebudget verhogen om uiteindelijk aan de nieuwe fors hogere NAVO-norm te voldoen. Er zou volgens hoge NAVO-diplomaten wat ruimte komen voor maatwerk, maar getreuzel moet worden voorkomen, vindt secretaris-generaal Mark Rutte.
10 uur geleden