Vicepresident VS erkent fout: zonder mondkapje in ziekenhuis
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident Mike Pence heeft toegegeven dat hij tijdens een bezoek aan een ziekenhuis een mondkapje had moeten dragen. De krant The Washington Post benadrukt dat het zelden voorkomt dat topfiguren van de regering-Trump een fout erkennen.
Pence, die binnen de regering de aanpak van de corona-uitbraak leidt, zag af van bescherming toen hij enkele dagen geleden een gerenommeerd ziekenhuis in Rochester (Minnesota) bezocht. In de kliniek is een mondmasker verplicht in de strijd tegen het coronavirus. Tijdens het bezoek hadden alle andere personen wel een mondbedekking. Pence was voor zijn aankomst op de hoogte gesteld van het maskerbeleid, twitterde het ziekenhuis. Maar de tweet werd verwijderd.
Pence verdedigde aanvankelijk zijn stap. Hij zei dat hij niet is besmet met het virus en dat hij als vicepresident regelmatig wordt getest, net als iedereen in zijn omgeving. Hij wees op de officiële richtlijn dat mond- en neusbescherming vooral is bedoeld voor mensen die wel zijn besmet, zodat zij verdere verspreiding kunnen helpen voorkomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
5 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
6 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."
8 uur geleden