Vicepresident Harris: uitsluiting vrouwen slecht voor democratie
NEW YORK (ANP/DPA) - De uitsluiting van vrouwen is slecht voor de democratie. Hoe gelijker vrouwen en mannen worden behandeld, hoe gezonder een democratie, betoogde de Amerikaanse vicepresident Kamala Harris in haar eerste speech voor de Verenigde Naties.
De status van een democratie hangt ook fundamenteel af van de mogelijkheden voor vrouwen een betere positie te verwerven, aldus Harris in een videoboodschap voor de VN-commissie over vrouwenrechten. Niet alleen omdat het uitsluiten van vrouwen bij de besluitvorming een kenmerk is van een gebrekkige democratie, maar omdat de deelname van vrouwen die versterkt, zei ze. "De status van vrouwen weerspiegelt de status van democratie."
Onderdrukking van vrouwen, op wat voor manier dan ook, maakt het moeilijker voor hen een toprol te bereiken. En daar komt nu nog eens de coronapandemie bij die nog meer onevenredige druk op vrouwen heeft gelegd, vertelde ze verder.
De 56-jarige Harris schreef in januari geschiedenis toen ze als de eerste vrouw en als eerste niet-blanke persoon tot vicepresident van de Verenigde Staten werd beëdigd.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
2 uur geledenBRUSSEL/WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen dat Europa in 2027 al grotendeels zichzelf verdedigt, zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters. Dat is veel sneller dan waarop Europese NAVO-landen mikken.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Politieke partijen in België hebben de Franstalige omroep RTBF opgeroepen tot een boycot van het Eurovisie Songfestival. Ecolo, PS en PTB-PVDA vinden dat België zich moet terugtrekken. In België wordt het festival om en om door de Vlaamse VRT en RTBF uitgezonden en in 2026 is RTBF aan de beurt. De Franstalige omroep heeft laten weten in de komende dagen een standpunt in te nemen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Bondsdag heeft met een nipte meerderheid een wet aangenomen die de dienstplicht weer invoert, zij het op vrijwillige basis. Van de 596 uitgebrachte stemmen waren er 323 voor.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen de komende jaren het verzet tegen de gevestigde orde in Europa aanwakkeren. De Europese Unie en zittende regeringen zetten de Europese beschaving op het spel, staat in de uitgangspunten voor het Amerikaanse buitenlandbeleid van de regering-Trump. Die ziet tevreden dat "patriottische partijen", doelend op radicaal-rechts, in opmars zijn.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.
6 uur geleden