Vicepresident Harris: uitsluiting vrouwen slecht voor democratie
NEW YORK (ANP/DPA) - De uitsluiting van vrouwen is slecht voor de democratie. Hoe gelijker vrouwen en mannen worden behandeld, hoe gezonder een democratie, betoogde de Amerikaanse vicepresident Kamala Harris in haar eerste speech voor de Verenigde Naties.
De status van een democratie hangt ook fundamenteel af van de mogelijkheden voor vrouwen een betere positie te verwerven, aldus Harris in een videoboodschap voor de VN-commissie over vrouwenrechten. Niet alleen omdat het uitsluiten van vrouwen bij de besluitvorming een kenmerk is van een gebrekkige democratie, maar omdat de deelname van vrouwen die versterkt, zei ze. "De status van vrouwen weerspiegelt de status van democratie."
Onderdrukking van vrouwen, op wat voor manier dan ook, maakt het moeilijker voor hen een toprol te bereiken. En daar komt nu nog eens de coronapandemie bij die nog meer onevenredige druk op vrouwen heeft gelegd, vertelde ze verder.
De 56-jarige Harris schreef in januari geschiedenis toen ze als de eerste vrouw en als eerste niet-blanke persoon tot vicepresident van de Verenigde Staten werd beëdigd.
Meer uit Buitenland
SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.
1 uur geledenGELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.
6 uur geledenRICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.
6 uur geleden